Incident On and Off a Mountain Road (S01E01) (epizoda)

Horor

USA, 2005, 51 min

Tvůrci:

Mick Garris

Don Coscarelli

Předloha:

Joe R. Lansdale (povídka)

Jon Joffin

Tom Rowe

Patrick McMahon

Scénografie:

David Fischer

Kostýmy:

Lyn Kelly

Docela fajn Slasher s kuliasmy podobními tým z Domu 1000 mŕtvol. Príbeh fajn, hlavne koniec tomu nasadil korunku. Kamera, obsadenie, herecké výkony a hudba boli veľmi dobré a dalo sa na to cele s radosťou pozerať a užiť si to. Za mňa fajn začiatok a teším sa čo prinesú ďalšie príbehy. Hodím 4*, nechcem sekať hneď vysoko keďže ďalšie príbehy môžu byť lepšie.(14.3.2019)

První půlka byla dost zmatená a nepřehledná a já se popravdě bál jen toho, že to bude jakási romantika. Naháněčka v lese ale byla fajn a když se z něj dostali ven, z příběhu se stala opravdu parádní podívaná, která nakonec skončila úplně jinak, než jsem mohl čekat. Heci výteční (zejména Angus Scrimm), záporák perfektní, hlavní hrdinka atraktivní. Navíc se to odehrává v noci, v dřevěné lesní boudě, za deště, atmosféra je velmi znepokojivá a záběry jsou velmi, velmi detailní, syrové a nečekaně brutální, až jsem se divil, že se tohle v roce 2005 na jakékoliv americké televizi vůbec odvysílalo. Takže první setkání s Mistry hororu, i přes ten rozpačitý rozjezd, dopadlo z mého pohledu skvěle. Tohle se mi fakt líbilo. 80%.(16.1.2018)

Řekněme, v jádru syrové hixploitation se vším, co k němu patří. Ale celkově nevýrazně zpracované, s neatraktivním záporákem a hlavně v první půlce dost zmatené a nudné (původní předlohu jsem nečetl). Nakonec se sice dostaví místná špinavost a možná i solidní atmosféra, ale jako celek povídka snadno nezapamatovatelná.(8.7.2017)

Po xtém zhlédnutí jsem si uvědomil, že tohle je můj asi nejvíce oblíbený příběh z celého seriálu. (Neplést s nejlepším - tím je zcela jasně Carpenterův příspěvek.) Horrory z prostředí lesů a horských cest, horrory, kde jde o nějaké cestování autem odněkud někam, horrory s kvalitním monstrem, prostě to všechno jsem měl vždycky rád. A navíc... tenhle je od Lansdalea! Toho maníka, jemuž u nás vyšla skvělá sbírka Bizarníma rukama! To prostě nemůže být špatné. A taky že není. Takže znovu: Pro mě nikoliv nejlepší, ale nejoblíbenější epizoda. Což je nakonec důvod, proč jsem dal Incidentu o tu jednu hvězdičku víc než si zaslouží.(17.7.2018)

• Elvisjagger

Všechno co jsem o tomto dílu seriálu Masters of Horror věděl před tím, než jsem se na něj podíval bylo to, že se jeho určitá část odehrává v autě, na cestě v lese. To mi stačilo k tomu abych se na něj podíval, jelikož tyhle náměty miluji. Bohužel, bál jsem se asi do té doby, dokud na scénu ve zpomaleném záběru nevyskočil příšerně nalíčený bílý Shrek s nožem v ruce a CGI měsícem v pozadí. V tuto chvíli se veškerá má očekávaní zbořila a zbytek dílu jsem už jenom umíral. Co to je za režiséra, že hlavního vrahouna ukáže při jeho expozici v celku, navíc ve zpomaleném záběru!? Potom se vytratí snad veškeré tajemno a potencionální napětí. Strach (tedy alespoň u mě) plyne z mých obav, z toho co nevidím, ne z toho co vidím. Kolega Ridley to moc dobře věděl, když točil toho Aliena. Podobných wtf momentů je tu však víc! Pominu ještě to, že značná část událostí je zde absolutně nelogických, ale opravdu už nepřehlédnu neustále se měnící chování hlavní hrdinky. Když ji honí již zmiňovaný bílý Shrek s nožem v lese, dokáže se absolutně koncentrovat a vymýšlet všemožné Rambo pasti. V momentě kdy je ale Shrek někde v nedohledu a ona doběhne k jeho doupěti dostane absolutní panický záchvat z mrtvol, které uvidí. A za tuto epizodu, přepne svoje chování takto několikrát. Na konci to potom ještě završí něčím, co je opravdový scénáristický faul. Z celkového tempa a "atmosféry" mě potom navíc vyhazovaly neustálé stupidní flashbacky. Opravdu nechápu jaké IQ musela mít hlavní hrdinka, když si něco začínala s mužem, který se ji při schůzce přiznal, že by nejraději lidi kolem vystřílel. A potom se diví, že ji tento "zdánlivě neškodný člověk" chce znásilnit, ha! Na atmosféře také moc nepřidává to, že hudba u některých scén zní jak vystřižená z nějakého akčňáku. Stejný pocit mám i u sound designu, kde autor u některých scén snil spíš o kung-fu filmech, než o horrorech. Ale to už jsou jen detaily a mé představy, jak by správný horror měl vypadat. Koneckonců i přímo v této epizodě je řečeno, že se nesmíme dívat na detaily, ale na celý obraz. U tohoto filozofického zamyšlení, ale zapomněli na jednu věc. Detaily tvoří celek.(20.7.2018)