Mistři hrůzy - Série 1 (2005) (série)

Incident On and Off a Mountain Road (S01E01)

(epizoda)

moviefan4

Docela fajn Slasher s kuliasmy podobními tým z Domu 1000 mŕtvol. Príbeh fajn, hlavne koniec tomu nasadil korunku. Kamera, obsadenie, herecké výkony a hudba boli veľmi dobré a dalo sa na to cele s radosťou pozerať a užiť si to. Za mňa fajn začiatok a teším sa čo prinesú ďalšie príbehy. Hodím 4*, nechcem sekať hneď vysoko keďže ďalšie príbehy môžu byť lepšie. ()

JASON_X

Děj ponechám stranou, protože určujícím faktorem při hodnocení úvodního dílu je jeho hlavní tragická "herečka" (i když vypadá trochu jako Jennifer Beals) a jeho naprosto otřesná forma. Veškerého rádoby napětí je tu totiž dosahováno zběsilým třesením vyzoomovanou ruční kamerou a frenetickou frekvencí stroboskopických záblesků v nočním lese, jelikož bezradný režisér zjevně neví, jak jinak učinit svůj výtvor záživným. Téměř nekoukatelné, ubohost ve stylu kanadského televizního céčka. ()

honajz2

Celá série tohohle povídkového seriálu začíná nudnou a brakovou naháněčkou v lesích, která v sobě sice skrývá ucházející pointu, ale ani ta nic pořádně nezachraňuje. Mít to 15, max. 20 minut, fajn. Ale sledovat tohle skoro hodinu? Za mě fakt ne, i když jsem tu v menšině. Snad to příští epizody zachrání, začátek teda pěkně slabý... 2* ()

tenebrae86

Řekněme, v jádru syrové hixploitation se vším, co k němu patří. Ale celkově nevýrazně zpracované, s neatraktivním záporákem a hlavně v první půlce dost zmatené a nudné (původní předlohu jsem nečetl). Nakonec se sice dostaví místná špinavost a možná i solidní atmosféra, ale jako celek povídka snadno nezapamatovatelná. ()

filmmovier

První půlka byla dost zmatená a nepřehledná a já se popravdě bál jen toho, že to bude jakási romantika. Naháněčka v lese ale byla fajn a když se z něj dostali ven, z příběhu se stala opravdu parádní podívaná, která nakonec skončila úplně jinak, než jsem mohl čekat. Heci výteční (zejména Angus Scrimm), záporák perfektní, hlavní hrdinka atraktivní. Navíc se to odehrává v noci, v dřevěné lesní boudě, za deště, atmosféra je velmi znepokojivá a záběry jsou velmi, velmi detailní, syrové a nečekaně brutální, až jsem se divil, že se tohle v roce 2005 na jakékoliv americké televizi vůbec odvysílalo. Takže první setkání s Mistry hororu, i přes ten rozpačitý rozjezd, dopadlo z mého pohledu skvěle. Tohle se mi fakt líbilo. 80%. ()