poster

Dreams in the Witch-House (S01E02) (epizoda)

Horor

USA, 2005, 55 min

Tvůrci:

Mick Garris

Režie:

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (povídka)

Kamera:

Jon Joffin

Hudba:

Richard Band

Producenti:

Tom Rowe

Střih:

Marshall Harvey

Scénografie:

David Fischer

Kostýmy:

Lyn Kelly
(další profese)
 • PKD
  ****

  Pro mě rozhodně lepší,jak předloha. Při vší úctě k HPL,číst ji,bylo téměř fyzické utrpení. Možná,že to tak autor zamýšlel,ale pochybuji:-)(1.6.2017)

 • Lisabellla
  **

  Já tomu tady moc nerozumím. Takový klasický béčkový čarodějnický díl... Ne moc atmosférický, spíš tak nějak ukřičený a hysterický.(2.12.2018)

 • filmmovier
  *****

  Objektivně je to spíš za čtyři, ale tentokrát čistě pocitově musím hodnotit plným počtem, protože tato epizoda Mistrů hrůzy je mnohem lepší, než ta první a jako samostatné zpracování Lovecraftovy předlohy (kterou jsem nečetl) to fantasticky funguje a je to prostě nesmírně kvalitní záležitost s hutnou atmosférou, hudbou, velmi zručnou režií a samozřejmě se vším, co k Lovecraftovi patří - Necronomiconem, fantasy prvky, jinými dimenzemi a skutečně silným šílenstvím. Rozjezd je slabší, ale atmosféra postupně houstne a finále je vyloženě výborné - a tak to má být. Lahůdka a další kvalitní zářez do zajímavého projektu. 90%. PS: Psychiatři jsou vážně neskuteční dementi.(17.1.2018)

 • prf.grass
  *****

  Od Stuarta Gordona jsem se vždy dočkal jen kvalitních zpracování Lovecraftových předloh, ať už to byl Re-animator, Dagon a další. Nejinak je to u této povídky s typickými prvky temné fantasy s kosmickým přesahem a démonského hororu. Dobrý scénář, zručná režie, groteskně bizarní rekvizity, strašidelná atmosféra, dobré lekačky, čarodějnice a samozřejmě i nezbytné a nevyhnutelné šílenství.(8.7.2017)

 • erl
  *****

  Lovecraftova předloha je sama o sobě velice děsivá a působivá. Veterán Stuart Gordon to nemohl natočit působivěji. Ten starý dům , dusivá atmosféra , nekompromisní režie a uvěřitelný Ezra Godden. To vše a mnohem více dělá z této epizody jednu z nejlepších v celém seriálu a určitě jednu z nejpovedenějších adaptací nesmrtelného H.P. Lovecrafta.(27.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace