Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

-OverLord-

1x01 - Incident On And Off A Mountain Road [****] Zajímavej nápad, kterej mi zpočátku připomněl Jeepers Creepers. Jen škoda tý roztřepaný kamery, chvílema neni moc vidět, co se děje. Slušná podívaná. ()

misterz

Prikláňam sa k väčšine, ktorej sa viac páčila prvá séria ako tá druhá. No celkovo som veľmi spokojný. Samozrejme, nie každá poviedka nadchla rovnako, je tu i veľa priemerných alebo podpriemerných, no sú tu časti, ktoré príjemne zamrazili na chrbáte, či už po hororovej stránke, alebo svojou myšlienkou. Najviac sa mi páčili poviedky od Carpentera a Daria Argenta - to sú vážne skutoční majstri hrôzy. A milo som bol prekvapený aj z úrovne gore záberov väčšiny dielov - veľmi realistické a technicky vynikajúco zvládnuté, pričom sa veru s nimi nešetrilo. Nadpriemer. 75/100 ()

Rudovous

Take hodnotim jen Imprint- 4* .Otisk je fakt silenej.Je to hrozny!!!!Pozor!!!!Uz jsem neco od Miikeho videl,ale tohle je fakt hodne uchylny a ne, ze ne.Beckova hvezda Billy Drago je opravdu genialne beckovi .:-) ()

dr.horrible

Incident On And Off A Mountain Road by Don Coscarelli: 50%;    Dreams In The Witch House by Stuart Gordon: 50%;    Dance Of The Dead by Tobe Hooper: 50%;    Jenifer by Dario Argento: 75%;    Chocolate by Mick Garris: 20%;    Homecoming by Joe Dante: 20%;   Deer Woman by John Landis: 60%;    Cigarette Burns by John Carpenter: 90%;    Fair Haired Child by William Malone: 65%;   Sick Girl by Lucky McKee: 65%;    Pick Me Up by Larry Cohen: 60%;    Heackel's Tale by John McNaughton: 60%    Imprint by Takashi Miike: 95%_______ Prvá séria: Sklamanie.Čakal som totiž asi stonásobne viac, vzhľadom na niektoré mená a hlavne na reakcie horror fans a celkovú obľubu.Šedý priemer, tak by sa dala charakterizovať väčšina častí. Snáď najviac som sa tešil na Coscarelliho prvý diel, ten ma ale asi aj najviac sklamal.Vrah v pohode a keď zapli svetielka, kvalita prudko stúpla, bohužiaľ zhruba polovica stopáže bola venovaná absolútne nezaujímavým flashbackom a Scrimm sa tu vyslovene strápňoval. Hooper tiež sklamal, to čo natočil sa síce pozerať dalo, ale jedinou hororovou zložkou jeho výtvoru bol Robert Englund a pár kvapiek krvi.Žánrovo úplne mimo. Argentova Jenifer - veľmi vydarený diel - skvelá hudba, skvelá zvrátená atmosféra... Atmosféra je vlastne jedinou kladnou zložkou, ktorá spája všetky diely dohromady a robí z nich ako-tak pôsobivý hororový celok.Väčšina častí ale ani nestojí za zmienku a okrem McKeeho Sick Girl, s Angelou Bettis a softcoreovou herečkou Misty Mundae a chrobákmi a dvoch najvydarenejších častí - ku ktorým sa hneď dostanem - väčšina mi už teraz splynula do jedného nevýrazného celku (napríklad na Fair Haired Child si už ani nemôžem spomenúť o čom bola).Asi od deväťdesiatych rokov som nevidel tak moc televízne pôsobiaci televízny seriál. Aby som len nekritizoval: Cigarette Burns Johna Carpentera má úžasne pekelnú atmosféru, pripomínajúcu Polanského Deviatu bránu a Miikeho záverečný Imprint je ešte kúsok pred ním.Dokonalá ukážka originálnych nápadov, mučenia, realistickosti a depresie.Trošinku mi vadila iba tá "ruka", preto nedávam (úplne) plný počet, inak maximálna spokojnosť.Takto nejak som si predstavoval celý seriál. Druhú sériu zatiaľ pozerať neplánujem, iba ten Tony Todd ma celkom nažhavil, takže časom asi áno.Vcelku sa mi ale také Películas para no dormir páčilo omnoho viacej ()

strougy

Incident on and Off a Mountain Road 4/5, H.P.Lovecraft's Dreams in the Witch-House 5/5, Dance of the Dead 1/5, Jenifer 2/5, Chocolate 1/5, Homecoming 2/5, Deer Woman 3/5, Cigarette Burns 5/5, Fire Haired Child 3/5, Sick Girl 4/5, Pick Me Up 3/5, Haeckel's Tale 3/5, Imprint 2/5, The Damned Thing 3/5, Family 2/5, The V Word 3/5, Sounds Like 1/5, Pro-life 3/5, Pelts 3/5, The Screwfly Solution 3/5, Valerie on the Stairs 4/5, Right to Die 1/5, We All Scream For Ice Cream 2/5, The Black Cat 3/5, Washingtonarians 2/5, Dream Cruise 2/5 ()

JosefGruber

Po zhlédnutí několika dílů konstatuji, že se jedná o obyčejný průměr hororové tvorby. "Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… " ... Dovol abych se pousmál. 3*, pc ()

Frajer42

Rozhodl jsem se, že už bylo dost snů o růžových ponících a čokoládové duze. Takže si budu nyní některé večery zpříjemňovat tímto hororovým klenotem. Jak je zde dobrým zvykem, budu i já psát komentář průběžně, protože na nějaký díl kouknu zřídka a mezi jednotlivým zhlédnutími jsou obrovské prodlevy a člověk zapomíná, co vlastně viděl a jestli se mu to vůbec líbilo. Každý díl je svým způsobem orginál a kvalita je brutálně kolísavá. V hodnocení se pokusím být velmi mírný, protože se obávám, že po zprůměrování to stejně moc dobře nedopadne. V komentářích se pravděpodobně objeví nástin děje, takže kdo z toho chce něco mít, tak ten by měl přestat číst. Hurá na to! 1x01 - Incident on and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) [3 *] Koukatelná vyvražďovačka kdesi v horách. Trošku mě tam sraly veškeré flashbacky hlavní hrdinky na její čerstvou, mužskou, krajně nesympatickou a příšerně hrající známost. Záporák vypadal solidně, ale v jádru byl totální sračička. Zajímavý je i mírně překvapivý konec. ; 1x02 - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House (Stuart Gordon) [4 *] Tenhle díl o čarodějnici a kryse s lidskou hlavou se mi líbil pro jeho perfektně temnou atmosféru. Trošičku jsem si uchcával, a tak by to mělo u hororu být. Potěší i několik příjemných lekaček a vtipný závěr. ; 1x03 - Dance of the Dead (Tobe Hooper) [totální píčovina!] Absolutně debilní sračka. Docela mě zaskočila účast Freddy Kruegera. Režisér Tobe Hooper a scénárista jsou absolutní kreténi, že je něco tak strašně debilního vůbec napadlo. Tenhle ubohý nesmysl nemá vážně s hororem nic společného. Absolutní chaotická nuda. ; 1x04 - Jenifer (Dario Argento) [5 *] K hororu má tento díl asi tak blízko, jako kterákoli pohádka. Nicméně tenhle počin je vážně neuvěřitelně vtipný. Snímek pojednává o dívce Jenifer, jak název napovídá, která má tělo ženy, ksicht čehosi neidentifikovatelného a duši ďábla. Vždy si vyhlédne nějakého pána, s kterým provádí divoké páření a vše ostatní v okolí požírá. Pán pak neplechu maskuje. Úplně mě okouzlil závěr ve stylu: "I vy můžete potkat Jenifer." ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) [totální hovno!] Absolutně debilní film o retardovi, který se myšlenkově spojí s nějakou kurvou a prožívá na vlastní kůži to co ona. Ó veliký zvrat filmu! Kurva odkrouhne jakéhosi šikmookého umělce. Po nějaké době nasbírá frajer pár indícií a jede ji do Kanady najít a kontaktovat. Poté už se nestane prakticky vůbec nic. Škoda slov! ; 1x06 - Homecoming (Joe Dante) [Snesitelný odpad!] Naprosto šílený přeplácaný nesmysl. Zprvu na vás vykukuje jakýsi náznak zombie hororu. Brzy se ovšem přetransformuje na politickou protimilitaristickou záležitost. Povstalí zombie vojáci vůbec nelační po krvi, nýbrž vylezou ze svých rakví, protože si pouze před definitivním odchodem ze světa chtějí hodit do urny svůj hlas a zvolit si vhodného pacifistického prezidenta. Jako by na této loutce jakkoli záleželo. Vždyť je to celé směšné! Neuvěřitelně strašidelný horor. Já se vám tak bál! ; 1x07 - Deer Woman (John Landis) [2 *] Mám trošku slabost pro americký zapadákov, takže jsem byl okouzlen prostředím. Samotný "horor" není ani v nejmenším hororem, nýbrž nepříliš vtipnou komedií. Přiznám se, že dle názvu jsem si představoval takřka totožný film. Bez většího napětí vám němá Indiánka se srnčím podvozkem zabíjí nadržené pány. Na druhé straně stojí detektiv zničený životní tragédií. Celé je to bez špetky orginality. Až se mi skoro chtělo dát hvězdičku jedinou. Ale když to srovnám s hovnama, jako je třeba Čokoláda, tak musím přeci jen udělat větší rozdíl v hodnocení. ; 1x08 - John Carpenter's Cigarette Burns (John Carpenter) [odpad!] Na tento díl jsem se moc těšil, protože ho měl na starosti borec Carpenter a ne nějaký neznámý jouda. Nemohu skrývat zklamání. Byla to opravdu neuvěřitelná sračka. Orginalitu odpárat snímečku nemůžu. Super šílený snímek "Le Fin Absolue du Monde", který zapříčiňoval šílení a vražedné sklony všech jeho diváků. Nic podobného jsem ještě v žádném filmu neviděl. Také mě potěšila účast toho vidláka z Walking Dead. Bohužel, film je tedy extrémně o ničem. Šílená nuda s velmi divnou atmosférou. Doufám, že druhý Carpenterův mini horor bude mnohem lepší. ; 1x09 - The Fair-Haired Child (William Malone) [2 *] Mám mírně rozporuplné pocity. Celý snímeček pojednává o chlapci, který vůbec neuměl plavat a když píšu vůbec, tak myslím opravdu vůbec. Nicméně se jel sám projet na lodičce, lodička se převrhl a chlapec se pochopitelně utopil. Jeho rodičové naštěstí byli čarodějové, takže vyměnili s nějakým bubákem jeho oživení za 12 dívek. Děj nás zavedl do okamžiku, kdy se mělo uskutečnit spapání poslední dívky. Probíhalo to tak, že chlapec byl zavřený ve sklepení a každý rok v den svých narozenin se proměnil v opravdu sympatického bubáka a dívku, kterou mu rodičové dodali spapal. Provedení samotného bubáka je vůbec na celém snímku tím nejlepším. Jinak se jedná o docela velkou blbost se strašně trapným závěrem. Lehce ho nastíním. Při společném pobytu ve sklepení se s dívkou skamarádí, ale později ji tedy spapá a až se promění zase v človíčka, tak ji vrátí život výměnou za rodiče. Dohodu uzavře s tím stejným bubákem. Sami musíte uznat, že je to vážně trapné. ; 1x10 - Sick Girl (Lucky McKee) [1 *] Obrovská hovadina o dvou zaostalých kunďobábách a jednom ošklivém hmyzákovi, za kterého nedávám rovnou odpad. Jinak příběh, herecký nevýkony a tohleto všechno je neuvěřitelně debilní. V celém snímku se neděje prakticky nic. Nejdřív čekáte asi 20 minut, než se konečně začne jíst z chlupatého talíře, jestli mi rozumíte. Poté se do všeho vloží hmyzák a jednu kunďobábu toxikuje. Kunďobába začne pozvolna mutovat. Toť vše. Vůbec mě to nebavilo. ; 1x11 - Pick Me Up (Larry Cohen) [3 *] Horor v žádném případě. Nicméně se jednalo o celkem vtipnou několikanásobnou vyvražďovačku uprostřed ničeho. Oba záporáci nejsou nic moc, ale právě proto, že jsou dva to byla opravdu celkem bžunda. Velmi se mi líbil i správně perverzní závěr. ; 1x12 - Haeckel's Tale (John McNaughton) [rozteklá sračka!] John Naughton nás vzal kamsi do minulosti, kde probouzení mrtvých bylo právě v rozkvětu. Průvodce nám dělá nesympatický retoš, jehož jméno lze odhadnout pokud si přečtete stupidní název tohoto dílu. Úplně nejnepodařenější je ovšem kriploidní příběh, ve kterém se neděje absolutně nic zajímavého. Na své si přijdou pouze milovníci divokého páření se s osobou, popřípadě osobami, nehmatatelného pulsu, což je v podstatě jediná, rádoby šokující, pointa. Horší díl byl snad jen Dance of the Dead. ; 1x13 - Imprint (Takashi Miike) [tady si představte to nejsprostší slovo] Pokud bych označil tenhle vylízaný průjem odpadem, tak bych tuze křivdil odpadu! Ani s pomocí pana prezidenta Zemana bych tuhle debilní a nudnou fekálii nedovedl vhodně popsat. Takashi Miike je kokot. Co má do řitního otvoru tohle společného s hororem? Pár vytáhnutých nedovyvinutých dětiček z vaginy přece kvalitní horor nedělají. Nedělá to absolutně žádný horor. Tohle je ubohá hodinu trvající nuda, která je už po 5 minutách absolutně nesnesitelná. Tohle je s obrovským náskokem nejdebilnější díl. Pevně věřím a tiše doufám, že nebude v debilitě překonán. Kurva hodinu povídá psychopatovi, jak se stala kurvou. Který kripl tohle vymyslel? ; 2x01 - The Damned Thing (Tobe Hooper) [extrémně pevné hovno!] Opět další z mnoha debilních dílů. Jde v podstatě o to, že kdesi v zapadákově občas zafouká vítr, ze země prosákne ropa, lidi zešílí a dělají šílené věci. Celé městečko má pod kontrolou absolutně nesympatický a lehce retardovaný sheriff. V první sérii jsem viděl o pořádný kus debilnější díly, ale tento také za zhlédnutí nestojí. Po hororové stránce obrovské nic a po ostatních stránkách taky. ; 2x02 - Family (John Landis) [3 *] Celkem solidní legrácka o prostorově výraznějším a lehce psychopatickém pánovi, který nemá několik kostlivců ve skříni, nýbrž v obývacím pokoji. Jeho sbírka se samozřejmě patřičně rozrůstá. Vše se táhne ve velmi odlehčeném rytmu. Diváka jistě nejvíce potěší poměrně nečekaná a moc hezká pointa. Tohle je po delší době jeden z pěknějších dílů, který stojí za to vidět. ; 2x03 - The V Word (Ernest Dickerson) [1 *] Celkem slibný začátek ve strašidelném domečku. Ovšem, pouze do okamžiku, než psychopat pokouše negříka. Poté se z tohoto dílu stala obrovská kokotina, na kterou se nedalo vůbec dívat. V podstatě zbytek stopáže sledujete upírské začátky jedné náctileté běloby. Alespoň, že tvůrci zachovali nějaká ta upíří pravidla a nejedná se o ty novodobé moderní emo upíry parkinsonovského typu. To bych nedokoukal zcela určitě. ; 2x04 - Sounds Like (Brad Anderson) [absolutní průjem] Nějak jsem si nepovšiml ani minimálního náznaku, že by mělo jít o horor. Člověk prostě 53 minut sleduje jiného člověka, který má enormní sluch a prožil rodinné trauma. Není tedy divu, že postupem času se z něj stane psychopat. Vůbec nic se celou stopáž neděje. Sledujete v podstatě běžné denní činnosti, třeba žraní mrkve, několikanásobně zesíleno, abyste si uvědomili, jak musí být žůžové takhle dobře slyšet. Za celý díl dojde k jedné vraždě manželky a k amputaci vlastních uší. To vše samozřejmě za kamerou. Podobné hovno se vážně jen tak nevidí. ; 2x05 - John Carpenter´s Pro-Life (John Carpenter) [4 *] Tohle jsem nečekal. Rozhodně ne, po sračkoidní reklamě na nudu s názvem Cigarette Burns. Tímhle si v mých očích Jenda Carpenter opět získal ztracenou reputaci. Horový nádech má sice asi až posledních 5 až 10 minut stopáže, ale příběh je celkem slušný a na Hellboye se pěkně kouká. O co vlastně běží? Náboženskému fanatikovi Hellboyovi rohatej pán pekel obtěžká dceru. Hellboy si myslí, že mu dceru obtěžkal ten pán ze shora co obývá létající mráčky. Dcerku a děťátko se snaží za každou cenu zachránit. Dcerka se obrovskou náhodou dostane na potratovou kliniku a Hellboy a jeho tři synátoři se ji vydají s použitím olova osvobodit. Dlouho to vypadá jen na takovou milou akční přestřelku, ale jakmile dcerce vyleze z vulvy něco jako pavouko člověk, tak končí veškerá legrace. Dlouho to netrvá a na svého synáčka se přijde kouknout i rohatý tatínek, který je ukrutně dobře udělán a skutečně nahání hrůzu. Bohužel, vůbec nic nedělá. Jen nahání hrůzu. V závěru už se vlastně ani skoro nic neděje. Je to ovšem velice stylové nic a pěkně se na to kouká. Líbilo se mi to. Jeden z lepších kousků, který stojí za zhlédnutí. ; 2x06 - Pelts (Dario Argento) [2 *] Pohádka o kouzelných mývalech ze začarované části lesa, z jejichž kožešin lidičky, které s nimi přišli do styku začali šílet a provádět sebedestruktivní akce. Nutno uznat, že vcelku orginální, správně nechutné a celkem pěkně nasnímané. Tyhle akcičky jsou bohužel tím jediným pěkným, co nám celý tento "horor" nabízí. Dariova předešlá Jenifer byla lepší kousek. Tohle je těžce o ničem. Většinu stopáže sledujete záběry z bordelu, protože hlavní hrdina se tam zabouchl do negřice. To by nebyl takový průser, kdyby se nejednalo o negřici celkem šerednou. ; 2x07 - The Screwfly Solution (Joe Dante) [2 *] Horor ani náhodou, pouze taková příjemná šovinistická zábava. Joe Dante měl zkrátka obrovskou potřebu se svými dvěma kousky politicky vyřádit. Zatímco předešlá trapná kokotina nestála vůbec za nic, tak tady musím rozhodně ocenit absolutní originalitu. Emzáci se už v mnoha filmech nespočetně mnoha způsoby snažili vyhubit lidstvo. V tomhle případě se všem mužům přeprogramuje myšlení na jediný cíl - vyvraždit všechny ženy. A to se jim daří. No, jen si takový svět představte? Jistě by netrval dlouho. Mělo to něco do sebe. Feministky rozhodně nekoukat! ; 2x08 - Valerie on the Stairs (Mick Garris) [1 *] Další duchařina, která oplývala zpočátku zajímavou atmosférou opuštěného tichého a stařičkého místečka pro začínající a neúspěšné spisovatele. Jakmile vyplavaly věci na povrch, tak se z toho stala poměrně nezajímavá sračka, které nelze odpárat pouze špetku originality, protože to, že by spisovatelé probudili k životu svoje vlastní postavičky, to jsem opravdu ještě v žádném filmu nezažil a snad už bych to ani nikdy zažít nepotřeboval. Všeho všudy jsou k vidění 3 vraždičky. Z toho je pěkná pouze jedna, kdy čertík vytáhne ústy frajery část vnitřností, které nedovedu blíže identifikovat. Konec stojí úplně za hovno. Od strčení čertíka do pece, které bylo naprosto sprostě ukradnuto z pohádky o perníkové chaloupce až po úplně šílený závěr, kdy se z hlavního hrdiny stalo několik stovek až tisíců popsaných A4. ; 2x09 - Right to Die (Rob Schmidt) [průjem!] Zmínku si určitě zaslouží dvě vypuštěná kůzlátka velmi slušných proporcí, jedno zubařovo mistrovské stáhnutí kůže a jedna "Magneto" scénka ukradena z X-menů. Pro veškerou nudu okolo neexistuje v žádném přirozeném jazyce vhodné sprosté slovo, které by alespoň nastínilo utrpení, kterým si snad každý divák musel projít. Povídaní o klasickém manželském páru. Muž je hajzl a žena pomstychtivá mrcha. Nastane autonehoda. Žena se spálí a ležíce na nemocničním lůžku a čekajíc na definitivní smrt několikrát na okamžik zdechne a tyhle okamžiky využívá k tomu, aby strašila hajzla manžela. ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream (Tom Holland) [2 *] Stejně tak, jak nelze přehlédnout ani jednu z mnoha Milošových brad, tak nelze přehlédnout ani podobnost tohoto snímku s Tím. Veselá taškařice o retardovaném klaunovi zmrzlinářovi, který se vrátil ze zmrzlinářského záhrobí vykonat pomstu. Musím ovšem ocenit vskutku originální způsob úmrtí, kdy se oběti nemilosrdně proměnili ve zmrzlinu. To je opravdu děsivá záležitost. Jedná se o zvláštní hovadinku, která mě ovšem nijak zásadně nenudila, takže nepatrné 2 * zde zanechám. ; 2x11 - The Black Cat (Stuart Gordon) [2 *] Pohádka o jednom černém kouzelném kočičákovi. Bohužel převládají momenty, které absolutně nudí, ale závěrečných cirka 15 minut je docela atmosferických a několikrát se mi prohnal po těle mrazík. Není zde nic, z čeho by člověku napadaly bobky do trenek, ale ta temná atmosféra starého městečka vážně není marná a na dvě malé hvězdičky mi to stačí. Škoda toho dlouhého a tuze nudného úvodu. ; 2x12 - The Washingtonians (Peter Medak) [4 *] Tenhle díl se mi vyloženě líbil. Jedná se o lehoulince konspirační taškařici popírající dobré srdce otce zakladatele. Celkově to na mě působila spíše tak, že se snímek snažil veškeré konspirační teorie zesměšňovat a znevažovat. Těžko říct, do jaké míry to měl člověk brát vážně, ale nápad to byl výborný. Pokud to převedu na naše skromné poměry, tak si zkuste představit T.G. Masaryka, coby človíčka pojídajícího děti. Příběh je šílený a poměrně originální. Rodinka se přestěhuje do jednoho malinkého zapadákova, kde to žije vlastním kanibalským životem. Odhalí pokřivenou americkou historii a tudíž jsou nuceni bojovat o vlastní přežití. Mírně mě zarmoutilo celé rozuzlení příběhu, které na mě působilo velmi uspěchaným dojmem. Moje výsledné hodnocení ovšem navrátil na 4 * závěrečný rýpanec, který jsem shledal natolik geniálním, že jsem si ho musel pustit hned několikrát. ; 2x13 - Dream Cruise (Norio Tsuruta) [sranec na konec] Na závěr druhé série na nás vyskočila opět japonská 3,14ovina, stejně jako tomu bylo na konci série první. Svojí debilitou zřejmě ubohý Imprint strčila hravě do kapsy. 3 živí lidé, 2 mrtví, 1 malá jachta a hromada hoven označených za děj. A co vlastně jde? Kašlu na to! Kdo si chce pokazit den, tak ten ať se klidně podívá. Ostatní o nic nepřijdou, když děj zatajím. Je to stejně jen debilní chaotické hovno. ; SLÁVA A HURÁ Sečteno, podtrženo. Jednotlivé díly mají opravdu velmi kolísavou kvalitu. Dohromady jsem viděl 4 horůrky, které opravdu stály za to a pohladily mě po duši, či mi prohnaly chlupy po celém těle. Na druhou stranu jsem udělil hrůzostrašných 10 odpadů z 26 viděných snímků, což je děsivé, za filmařskou neschopnost a tvůrčí debilitu. Plus další 3 snímečky stály také za hovno. Kdo míval z matematiky jedničku tak si všiml, že dohromady celá polovina dílů byla příšerná. Dosud nezmíněných 9 kousků, v rámci možností, ušlo. Naštěstí, můj komentář je natolik komplexní, že zcela jasně odděluje hovna od skutečných filmů. Kdo se jím bude řídit, tak ten má dost pěknou šanci, se právě hovnům vyhnout. Kdo by rád pouze některý díl ochutnal a neví jistě, jestli mu zachutná, tak bych jako předkrm doporučil buď 1x04 - Jenifer (Dario Argento) nebo 2x05 - John Carpenter´s Pro-Life (John Carpenter). Jen upozorním, ať si nespletete druhý zmíněný díl s Carpenterovou cigaretou, jinak už se zřejmě na další kousek nepodíváte. Na úplný závěr tohoto kratičkého komentáře si dovolím matematickou vsuvku. Budu se teď pokoušet počítat v poměrně pokročilém čase (5:07), takže mě prosím kontrolujte. Čísla by měla chronologicky odpovídat míře koukatelnosti jednotlivých dílů. 3 + 4 + 0 + 5 + 0 + 0 + 2 + 0 + 2 + 1 + 3 + 0 + 0 + 0 + 3 + 1 + 0 + 4 + 2 + 2 + 1 + 0 + 2 + 2 + 4 + 0 = 41 Zbývá poslední dělení magickou dvojitou třináctkou, tedy 41 / 26 = 1,5769 (cirka). Protože jsem velmi hodný hodnotitel, tak samozřejmě zaokrouhlím směrem k nebesům a vyjde mi, že celý tento hororový maraton jako celek sotva olízl 2 *. Děs a hrůza! Doufám, že se další série nechystá. () (méně) (více)

swamp

Upozornění: Hodnocení jednotlivých epizod je bráno béčkovým myšlením vždy kolem půlnoci až páté hodiny ranní (v tuto dobu jsem seriál sledoval). s01e01 (*****) - Incident on and off a mountain road ~ Don Coscarelli: Skvělý úvod seriálu, pořádný nářez. s01e02 (****) - Dreams in the witch house ~ Stuart Gordon: Klasická věc s parádním démonem a mrtvými dětmi. :) s01e03 (odpad!) - Dance of the dead ~ Tobe Hooper: Naprosto otřesná a nezajímavá vize postapokalyptického světa. s01e04 (****) - Jenifer ~ Dario Argento: Naprosto odporná záležitost, ve které si najde zalíbení snad každý úchyl. :D Spousta sexu, morbidního papání a téměř kultovním se pro mě stal způsob, jakým se Jenifer olizuje. :D s01e05 (*) - Chocolate ~ Mick Garris: Kromě sexuálních částí hrozná nuda. Žádný nápad. s01e06 (odpad!) - Homecoming ~ Joe Dante: Neskutečně nudná blbost (slabé slovo, nechci být sprostý), nechápu jako Joe Dante mohl natočit tak dobrou věc jako Gremlins. s01e07 (***) - Deer woman ~ John Landis: Je prostě geniální, když někdo vezme téma béčkového hororu a dělá si z něho srandu, Landisovi se to povedlo a předvedl nám sexy žhavou Deer woman. s01e08 (*****) - Cigarette burns ~ John Carpenter: Asi nejlepší díl tohoto seriálu. Naprosto brutální, morbidní, znepokojující. s01e09 (***) - Fair haired child ~ William Malone: Klasická záležitost, která rozhodně neurazí. s01e10 (*****) - Sick girl ~ Lucky McKee: Tohle byla parádní sranda, tak blboučký námět, do toho dvě lesbičky..mňamka. :D s01e11 (**) - Pick me up ~ Larry Cohen: Nudná stopovací blbost. s01e12 (****) - Haeckel's tale ~ John McNaughton: Já si prostě sex s mrtvými užíval dokonale. Ona to tělo měla prostě dokonalé a sexy. :D s01e13 (****) - Imprint ~ Takashi Miike: Další z těch kvalitnějších kusů. Dokonalá atmosféra. s02e01 (**) - The Damned thing ~ Tobe Hooper: Opravdu hloupost plná nepochopitelného jednání postav. s02e02 (****) - Family ~ John Landis: Výtečná rodinná podívaná. :D s02e03 (***) - The V word ~ Ernest Dickerson: Taková nedotažená věcička o dvou klucích a živých mrtvolách. :) s02e04 (odpad!) - Sounds like ~ Brad Anderson: Hloupost první třídy, už o tom nechci ani slyšet. s02e05 (***) - Pro-life ~ John Carpenter: Ne úplně nejhorší díl o zrození dítěte Satana. :) s02e06 (*) - Pelts ~ Dario Argento: Hvězdička jen za krásné tělo striptérky. ;) s02e07 (**) - The Screwfly solution ~ Joe Dante: Taková Shyamalanovina, ovšem nedotažená do konce. s02e08 (***) - Valerie of the stairs ~ Mick Garris: Opět další sexy epizoda.. těch v druhé sérii bylo málo. :D s02e09 (****) - Right to die ~ Rob Schmidt: Tak u tohoto jsem se celkem bavil. Něčím mi to připomínalo Gothiku. s02e10 (odpad!) - We all scream for ice cream ~ Tom Holland: Příšerná blbost, která si vzala něco z It a něco z Family frost. s02e11 (****) - The Black cat ~ Stuart Gordon: Hlavním negativem tohoto dílu je, že tuto povídku Poea znám. s02e12 (****) - The Washingtonians ~ Peter Medak: Zajímavý díl probírající kanibalismus prezidenta Washingtona.. a nejen jeho. :) s02e13 (*) - Dream cruise ~ Norio Tsuruta: Vodní záležitost obsahující nepochopitelné chování postav. () (méně) (více)

Campbell

Líbil se mi jak kterej díl, třeba opěvovanej Miikeho Imprint mě nenadchnul.2/5. Ale třeba díl Deer woman byl dokonalej 5/5. Další díly: Incident on and off a Mountain road 4/5, Jeniffer 3/5, Dreams in witch house 4/5, Dance of the dead 3/5, Chocolate 3/5, Homecoming 3/5, Cigarette burns 3/5, Fair haired child 3/5, sick girl 3/5, Pick me up 4/5, Heackel´s tale 4/5, The damned thing 3/5, Family 4/5, The V word 4/5, Sounds like 2/5, Pro-life 3/5, Pelts 3/5, The screwfly solution 3/5, Valerie on the stairs 4/5, Right to die 2/5, We all scream for ice scream 4/5, The black cat 4/5, Washingtorians 4/5, Dream cruise 3/5. ()

Claw

Ultimátní sbírka příběhů od mistrů hrůzy! Líbí se mi, že seriál dává režisérům možnost být hvězdami a vyprávět, co chtějí, téměř bez cenzury. Není zde jediná epizoda, kterou by hororový fanoušek nechtěl vidět. Nejsou to jen obyčejné epizody některých režisérů, jsou to dokonale zpracovaná televizní díla. Každá epizoda ve vás zanechá nějaký pocit hrůzy a ty nejlepší epizody se dokonce vyrovnají i těm nejděsivějším hororům. HODNOCENÍ: 1. SÉRIE === ---- "Incident On and Off a Mountain Road" - Hodně povedený slasher s docela zajímavým vedlejším příběhem. Dusná survival atmosféra, drsný zabiják a skvělý A. Scrimm. 90% ------ "Dreams in the Witch-House" - Jedna z nejlepších epizod první série. Mysteriózní příběh odehrávající se v ošuntělém hotýlku na předměstí aneb převedení Lovecraftovy povídky do moderní doby. Krásně tajemná atmosféra a celkem sympatické postavy. 95% ------ "Dance of the Dead" - Svět je zasažen neznámou chorobou, přežije malé procento populace, které se uzavře do kolonií a snaží se přežít. Existuje však místo, kde se lidé naučili přivádět mrtvé zpět k životu a využívat toho pro pobavení ostatních. Z tohoto dílu šlo dle mě vytěžit mnohem více. Postapokalyptický svět beznaděje je zajímavá kulisa, jen příběh by mohl být více strhující. Silný nadprůměr. 70% ------ "Jenifer" - Policista zachrání znetvořenou holku před chlápkem, který se ji snaží zabít a vezme ji pod svou ochranu, bohužel až pozdě mu dojde, že s ní není něco v pořádku. Začne na něj být vázaná a pomalu mu rozvrací život. Jo a taky žere lidi. Argento se opravdu ničeho neštítil. Jenifer je opravdová bestie. 95% ------ "Chocolate" - Zápletka o mimovolném propojování myslí dvou lidí není špatná, jen to její zpracování... To nebylo příliš originální ani šokující ani zábavné. Celkově mi to moc nesedlo. 40% ------ "Homecoming" - celkem zábavný zombie díl o tom, jak se mrtví američtí vojáci vracejí k životu proto, aby volili tu stranu která zabrání válce a dalšímu umírání. 65% ------ "Deer Woman" - Příjemná mysteriózní detektivka, které nechybí ani trošku humoru, avšak vyvrcholení je příliš krátké. 70% ------ "Cigarette Burns" – Nejlepší díl první série. Chlápka v hlavní roli si najme záhadný sběratel, aby mu našel film, který se promítal jen jednou, a ještě k tomu při té projekci stačil zešílet celé publikum, které se začalo navzájem vraždit. Což ovšem není to nejhorší, jak postupně zjišťujeme. 100% ------ "Fair Haired Child" - Jeden z těch lepších dílů. Mladou holku unesou manželé a hodí ji do sklepa, kde najde malého kluka, který nemůže mluvit a zřejmě je s ním v nepořádku ještě něco. Hlavní hnusák je parádně namaskovaný, škoda že nedostal větší prostor. 85% ------ "Sick Girl" – Žena, která je šílená přes hmyz začne randit s jinou ženou, ovšem v tu chvíli jí přijde záhadný balíček s neznámým druhem brouka a ten jí začne trochu otravovat život. Dle mě taky slabší epizoda, která se rozjede pořádně asi v posledních 3 minutách. 50% ------ "Pick Me Up" - Také jeden z hodně dobrých dílů. Dva masoví vrazi, z nichž jeden zabíjí stopaře a druhý ty kteří ho svezou, se spolu utkají o svou poslední oběť. Ve filmu ovšem umře mnohem víc lidí, a to dost zajímavými způsoby. 80% ------ "Haeckel's Tale" - Příběh z 19. století o chlápkovi, co si přál oživovat mrtvé, což se mu ovšem vymstilo. Tenhle díl byl docela nudný a prakticky se tam nic nedělo, až ke konci se ukázalo pár zombíků. 60% ------ "Imprint" - Závěrečný díl první série a hned prasárna jak hovado. Ono se jen stačí podívat na to, kdo to točil. Dokonce je to zakázáno vysílat z důvodu dost šokujícího obsahu. Američan se vydává v 19. století do japonského bordelu, aby našel svoji holku. Zjistí, že je mrtvá, o čemž ho informuje znetvořená šlapka, která je trochu jiná než ostatní, a to nejen vzhledem. Následují tři verze příběhu, co se vlastně stalo. Díl rozhodně není pro lidi, kterým vadí nechutné věci, protože tady se tím rozhodně nešetří. 100% ---- === 2. SÉRIE === ---- "The Damned Thing" - Napínavý příběh vyprávějící o malém městečku Cloverdale, které je sužováno tajemnou silou budící v lidech velmi násilné chování. Docela krvavý a temný díl, více než solidní začátek druhé sezóny. 80%. ------ "Family" - Hitovka druhé série. Mladý pár se stěhuje do nové ulice, kde se seznámí s příjemným sousedem, co tam žije už nějakou dobu. Bohužel tenhle soused ve sklepě polévá lidi kyselinou, vyvařuje jim kosti, a pak si z nich doma staví svou vlastní rodinu. A tenhle pár by si rád přidal do své sbírky. Výborně natočený díl. 100% ------ "The V Word" – Nudný díl o upírech který se kvalitou přiblížil "Stmívání". 25% ------ "Sounds Like" - Příběh o slušném chlápkovi z amerického předměstí jehož syn umřel na srdeční chorobu. Má však dar slyšet všechny zvuky ohromně zesíleně. Což z něj dělá šílence. Začne ztrácet práci, manželku i rozum. Průměrný díl. 60% ------ "Pro-Life" - Mladý pár doktorů na cestě do práce u silnice nabere těhotnou holku a zaveze ji na kliniku pro ženy, kde oba pracují. Holka si přeje potrat, což se nelíbí jejímu tátovi, kterému "Bůh" nařídil, aby dítě chránil. Už dřív zřejmě otravoval, protože má soudní zákaz ke klinice se přiblížit. Což ale pro něj nic neznamená. Nabere svoje tři syny a po zuby ozbrojení se vydají pro člena rodiny. Zde bych rád vyzdvihnul tátovu masku na konci. Skvěle zpracovaná. 95% ------ "Pelts" – Kožešinář, který přijde k prokletým kožešinám. Spousta skvělých nápadů jako strčení hlavy do pasti na zvěř a následné useknutí obličeje a zajímavý závěr. 85% ------ "The Screwfly Solution" - Neznámá choroba mění všechny chlapy na světě ve vraždící maniaky s jasným posláním zabít všechny ženy na planetě. Bohužel čím dál se díl dostává, tím větší blbost to je. Zbytečně se to zamotává atd. 50% ------ "Valerie on the Stairs" - Spisovatelský příběh o tom, že i dílo může ožít. A ne vždy to dělá dobrotu, protože s tím hezkým přichází i to špatné. Moc mě to nebavilo, nebylo to ani moc tajemné. A konec? Moc jsem nepochopil, o co tam vlastně šlo. 30% ------ "Right to Die" - Chlápek se pohádá s manželkou v autě a nabourá do stromu. Auto začne hořet a manželka značně ohoří, ale přežije. Manžel ji chce nechat odpojit, aby se netrápila, což se manželce nelíbí, a tak umře, aby ho mohla jako duch navštívit a postrašit. Také jeden ze slabších dílů. 45% ------ "We All Scream for Ice Cream" - Klaun, který prodával v 50. letech zmrzlinu, se vrací po desítkách let, aby se pomstil teď už dospělým dětem, kvůli kterým kdysi umřel. Sice nepatří mezi nejlepší díly, ale má skvělou atmosféru, dobrou hudbu, zajímavý příběh a já si ho dost užil. 75% ------ "The Black Cat" - V první rovině sledujeme truchlivý osud spisovatele, jenž se propadá do alkoholického bahna, ve druhé pak povídkový příběh vrcholící násilím a odhalením, na němž má podíl právě černý kocour. Je zde sice skvělá dobová atmosféra, ale má to dlouhý úvod a celkově převládají momenty, které nudí. Více to ocení příznivci E. A. Poa. 55% ------ "The Washingtonians" - Rodinka se přestěhuje do jednoho malého zapadákova, kde to žije vlastním kanibalským životem. Odhalí pokřivenou americkou historii, a tudíž jsou nuceni bojovat o vlastní přežití. Originální, vtipné, silně znepokojivé, s úžasnou pointou, avšak s trochu uspěchaným rozuzlením. 80% ------ "Dream Cruise" - Právník vyráží na zaoceánskou plavbu lodí, přestože trpí strachem z moře, který pramení ze zážitku z dětství… Velmi povedený kousek na závěr celého seriálu. Duch, pomsta, šílenství, uzavřený prostor, všechno tady bylo a všechno bylo absolutně skvěle využité. Další velice povedená záležitost a po delší době i něco, co by se klidně mohlo nazvat čistokrevným hororem. 95% CELKOVÉ HODNOCENÍ SERIÁLU: /90%/ () (méně) (více)

Jinny

Seriál pro ty, kteří jako malí hltali Příběhy ze záhrobí a Krajní meze. Je zajímavé vidět, co všechno dokážou jednotliví tvůrci vidět za pojmem horor. Seriál ale spíš jen prezentuje různé provokativní jevy - mutace, incest, nekrofilie, znásilnění, homosexualita, zčásti zoofilie atd., takže vám po těch padesáti minutách bude spíš mírně nevolno. Po shlédnutí obou řad radím se epizodám The V word, We All Scream for Ice Cream, The Washingtonians a Dream Cruise se ve vlastním zájmu vyhnout, zbytek je přinejmenším koukatelný. Zdůrazním ale přece jenom některé lepší epizody. 1. SÉRIE. INCIDENT ON AND OFF A MOUNTAIN ROAD je solidní survival horor, který dobře prozrazuje, o co v seriálu půjde. Mučeníčko a šílenství v IMPRINT je sice působivé, ale navzdory obecnému nadšení, který tahle epizoda vzbuzuje, nemá dobře vystavený děj. Přesto je tahle epizoda pro fanoušky žánru povinnost. FAIR HAIRED CHILD je zase jediný díl, u kterého se budete aspoň na chvíli bát. Tuhle sérii u mě ale nakonec na celé čáře vyhrál John Carpenter a CIGARETTE BURNS. Temný příběh o posedlosti jedním pekelným filmem by klidně vydal i na celovečerní hororovou chuťovku. 2. SÉRIE. Solidní je opět John Carpenter a jeho PRO-LIFE. VALERIE ON THE STAIRS je mix hororu, mystery a romantiky a připomene některé náměty Stephena Kinga. RIGHT TO DIE je hororové odfrknutí nad manželstvím plným nenávisti. SCREWFLY SOLUTION je asi nejzajímavější příběh o nákaze, která muže dovádí k agresivitě a ponouká vraždit všechno ženského pohlaví. ()

GigaPudding

1x01 Incident on and off a mountain road - První minuta vypadá zajímavě, ale pak už je to jen jedna velká nuda plná zbytečných flashbacků vedoucích k trapné pointě, slabší ** // 1x02 Dreams in the witch house - Zábavný a strašidelný příběh velmi přesně odkazující k Lovecraftovým příběhům, za málo peněz hodně muziky, normálně by to bylo na ****, ale protože je to tak velmi Lovecraftovské tak ***** // 1x03 Dance of the dead - Klipovitá nuda, kde člověk pořád čeká až jako něco příjde a ono nakonec nic a nezachrání to ani nenamaskovaný Freddy Krueger, silnější ** // 1x04 Jenifer - Slušný příběh o monstru, kterého se nedá zbavit a taky je tam i trocha toho italského gore **** // 1x05 Chocolate - Zajímavý mysteriózní příběh, který se mi ale ve své jednoduchosti líbil moc, i když to není horor **** // 1x06 Homecoming - Komedie s pár slušnými vtipy, kterou ale ve výsledku sráží protibushovská agitka *** // 1x07 Deer Woman - Vtipná detektivní komedie s velmi dobrým obsazením a pěkně gradujícím napětím ***** // 1x08 Cigarette burns - Podobný námět jako Devátá brána, ale tento příběh je mnohem temnější a s hustou atmosférou, hlavní roli ale mohl mít někdo sympatičtější, jinak je to ale nejlepší díl Masters of horror ***** // 1x09 The fair haired child - Hodně přímočaré, ale s pěkně chrastícím monstrem :) *** // 1x10 Sick girl - Komedie o randění trochu výstřednějších lesbiček a křížené s mouchou, chvílemi vleklé až to vypadalo na *** ale bizarní konec tomu zajistil **** :) // 1x11 Pick me up - Klasické buranské exploitation vyhnané ale až k absurdně nadsazené pointě :) **** // 1x12 Haeckel's tale - Takový obyčejnější příběh s olezlýma zombiema, ale až na nahatou jednu z hlavních rolí nic zvláštního *** // 1x13 Imprint - Bizarní příběh v jednom bordelu vyprávěný natřikrát jak v Rašomonu, ale Miikeovsky krvavě a bizarně **** // 2x01 The damned thing - S námětem lidí chovajících se zničehonic agresivně to mohlo být našláplejší a konec taky byl trošku obyčejnej *** // 2x02 Family - Podobně jako May je to komedie o člověku, co by ho měli rychle šoupnout na léčení, konec to mělo ale překvapivý **** // 2x03 The V word - Takové klasické pojetí první půlky v noční márnici a podivné pojetí druhé půlky, kde člověk nejdřív neví o co jde, pak ví o co jde, ale nakonec to nic ohromujícího není *** // 2x04 Sounds like - Zajímavý námět člověka, co slyší úplně všechno, ale zabitý příběhem, ve kterém se neděje vůbec nic a pointa je žádná, slabé ** // 2x05 Pro-Life - Napínavý příběh z potratové kliniky kde se souboj náboženského protipotratového fanatika s pracovníky kliniky změní v něco ještě horšího **** // 2x06 Pelts - Slizoun meatloaf, nahaté striptérky a kožich pr, který se zabíjí :) **** // 2x07 The screwfly solution - Epidemie vražd po světě v napínavém apokalyptickém příběhu z pohledu jedné ženy, kde nakonec objasnění, kdo za vším stojí, je zastíněno její zoufalou snahou nějak přežít, nejlepší díl druhé série (a taky je tam Brandon po dvaceti letech :)) ***** // 2x08 Valerie on the stairs - Maličko podobné jako Dreams in the witch house a dost podobné jako některé příběhy Cliva Barkera, ten černý vtip na konci tomu trošku ale ubírá na atmosféře **** // 2x09 Right to die - Zábavný duchařský příběh o jednom problémovém manželství a do toho pěkné prsaté herečky :) **** // 2x10 We all scream for ice cream - Podobné jako Kingovo To a se zajímavým způsobem smrti obětí klaunovy pomsty **** // 2x11 Black cat - Málo poeovské na a dost těžkopádné *** // 2x12 Washingtonarians - Začátek úplně o ničem, který se ale nakonec přehoupne do bizarního konspiračně černé komedie s pěkným vtipem nakonec *** // 2x13 Dream cruise Ze suzukiho povídky tu udělali trochu něco jiného, i když docela slušně napínavě, ale ve výsledku je důraz jen na lekačky a šoky, takže nic extra *** () (méně) (více)

d-corso

John Carpenter's Cigarette Burns *****, Incident on and Off a Mountain Road ***, Jenifer ****, Deer Woman ****, H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch House *****, Dance of the Dead ****, Chocolate *, Homecoming ***, Sick Girl ****, Pick Me Up ***, Fire Haired Child ****, Haeckel's Tale ****, Imprint ***** ()

eraserhead666

1x01 Incident on and Off a Mountain Road [Don Coscarelli] – zajímavé spojení Pachu krve a Svědkem zločinu s vynikajícím výkonem Angusse Scrimma.**** 1x02 Dreams in the Witch House [Stuart Gordon] – H. P. Lovecraft je nevyčerpatelnou studnicí námětů a Stuart Gordon již nejednou dokázal, že v této studnici umí zkušeně šlapat vodu. Sny v čarodějnickém domě patří k mým oblíbeným povídkám HPL a toto filmové zpracování je takřka bezchybné.***** 1x03 Dance of the Dead [Tobe Hooper] – postapokalyptická, psychedelická budoucnost, tvrdá rocková hudba, zběsilé kostýmy, zombie, nahé dívčiny, nechutný Robert Englund a poměrně slabej díl.*** 1x04 Jenifer [Dario Argento] Sex, krev, kanibalismus a Dario Argento. Skvělá práce s jednou jedinou vadou, jak to skončí je jasné již od samotného začátku.***** 1x05 Chocolate [Mick Garris] Spíše psychologická záležitost, ale i na krev dojde. *** 1x06 Homecoming [Joe Dante] Protiválečnej zombie horror? Proč ne, i když mi zúčastnění se voleb jako jediný možný řešení a způsob, jak něco změnit přijde trošku úchylné.*** 1x07 Deer Woman [John Landis] No, takřka čistá detektivka s indiánským mytologickým podtextem. Sice se tu objevuje nádherná Indiánka a sexy patoložka, ale to je tak všechno. Tohle téma by bylo docela dobré jako psaná povídka, myslím si, že v této podobě by mě to i bavilo, ale natočené to ztrácí tu výhodu vlastní představivosti.* 1x08 Cigarette Burns [John Carpenter] Ty vole, tak tohle je opravdu parádní prácička. Carpenter ještě nezapoměl, jak natočit suprovou věc.***** 1x09 The Fair-Haired Child [William Malone] Trochu okultismu, tajných domluv s nečistými silami, obětí a vzkřišování mrtvých nikdy neuškodí. Zrůdička je dost vymakaná.***** 1x10 Sick Girl [Lucky McKee] Spíše monster komedie, než horor, ale docela jsem se u toho pobavil.*** 1x11 Pick Me Up [Larry Cohen] Když jeden vyšinutej psychopat soutěží se druhým vyšinutým psychopatem o to, kdo je větší vyšinutý psychopat, kdo vyhraje? Třetí vyšinutej psychopat.*** 1x12 Haeckel´s Tale [John McNaughton] Co jiného čekat od dílu podle povídky Cliva Barkera než promakaný, mírně šokující a morbidní příběh plný nekromancie a nekrofilie?***** 1x13 Imprint [Miike Takashi] Naprosto nechutná, ale přesto vynikající, zběsilost. Asiati prostě nejsou normální.***** 2x01 The Damned Thing [Tobe Hooper] Místy docela slušný gore. Hlavně chlápek s kladivem je hustej.*** 2x02 Family [John Landis] Díky bulváru víme o každém uprdnutí bezvýznamných lidí typu Paris Hilton, ale častokrát nevíme nic o našich sousedech. Tak 40 minut sledujeme slabě nadprůměrný příběh o jednom dost ujetém sousedovi, ale to co se stane potom, jsem opravdu nečekal. Hodně dobrý zvrat v závěru.***** 2x03 The V World [Ernest Dickerson] Začátek v márnici je dobrej, pak je to pro mě klasická upírská nuda.** 2x04 Sound Like [Brad Anderson] Docela tísnivej psychologickej horor o chlápkovi, kterej takřka slyší trávu růst.*** 2x05 Pro-Life [John Carpenter] Modernější, akčnější a morbidnější variace na Rosemary má děťátko. Na malého ďáblíka se přijde podívat i taťka Satan. A jako bonus, potrat provedenej na chlapovi k tomu.3.5* 2x06 Pelts [Dario Argento] A dobře jim všem tak!!!! Zabíjet zvířata pro kůži a kožešiny je hnus a svinstvo a v tomhle snímku za to byli náležitě (krvavě a místy nechutně) potrestáni. Argento opět nezklamal.***** 2x07 The Screwfly Solution [Joe Dante] Tohle je čisté apokalyptické sci-fi a ekologickým podtextem. Sice slušná práce, ale nechápu, co to dělá v tomhle seriálu. V Krajní Mezi by se to vyjímalo líp.** 2x08 Valerie on the Stairs [Mick Garris] Temné, ponuré, typicky Barkerovské, přesto poměrně slabé. První půlka je dost nudná, druhá půlka je sice lepší, ale moc to nezachraňuje.** 2x09 Right to Die [Rob Schmidt] Jo, zahýbat ženě a natočit si to do mobilu se fakt nevyplácí. A pokusit se ji pak zabít už vůbec ne.*** 2x10 We Scream for Ice Cream [Tom Holland] Pomsta skrze děti je vždycky dobrý hororový námět.**** 2x11 The Black Cat [Stuart Gordon] Kterak E. A. Poe k jedné ze svých nejznámějších povídek přišel. Sice dobrý výkon J. Combse, přesto dost slabota.* 2x12 The Washingtonians [Peter Medak] Tak otec zakladatel amerického národa byl násilník a kanibal.... To se pak není co divit, že se jeho následovníci často chovají jako hovada. *** 2x13 Dream Cruise [Norio Tsuruta] A klasická japonská dlouhovlasá duchařina na závěr.*** Druhá série je o poznání slabší než ta první. Průměrem mi to vychází na 3,46* přidávám hvězdičku za skvělý úvodní hudební motiv a vůbec za vynikající a úctyhodný počin jako celek. Takže 4,5 hvězdiček. () (méně) (více)

ARI50

Na to že horory miluji mě tahle smíšena banda vůbec nepotěšila, pro mě to bylo slabé a nezáživné, škoda tohle mohl být velký úspěch. ()

JASON_X

Většinou se jedná o příběhy nevážné, groteskní, s komediálními i satirickými prvky, plnotučně horrorové jsou v první sérii sotva dva tři, a to ještě horrorové jemně. A jsou natolik rozdílné, že jsem každý z nich okomentoval zvlášť. Rozptyl hodnocení od jedné do pěti, ale těch nadprůměrných je většina. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)