Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

BrianStorker

Viděno 9, 10, 11 a 12 díl 1. série. Dle zdejšího hodnocení jsem se těšil jako malé děcko na svou první hračku, ale namísto toho přišla ledová sprcha. ()

pepino

5 hvězdiček za Miikeho uchylárnu Imprint... Vůbec se nedivím že byla zakázána a že nemohla být odvysílána v televizi. Některy scény jsou tak hnusny že i ti nejotrlejší si musí zakrýt oči. Ale celkově je to velice vydařená věc. Zatím jediný díl který jsem ze série viděl. EDIT: tak jsem viděl vše ( dokonce i druhou serii) a konecny dojem odpovida presne takovemu druhu serií- nektere dily skvele, nektere horsi a nektere ztrata casu. ()

Gekon

Chocolate 4*, Sick girl 4*, Fair Haired Child 5*, Dance of the Dead 5*, Jenifer 5*, Cigarette burns 5*,Haeckel's Tale 4*,Incident on and Off a Mountain Road 5*, Imprint 3*, Deer woman 5*, DREAMS IN THE WITCH-HOUSE 5*, Homecoming 2*, Pick me up 3*, The Damned Thing 3*,Family 3*,The V Word 2*, The Black Cat 4*, Washingtonians 3*, Pelts 5*,Sounds like 5*, Pro-life 3*, The Screwfly Solution 3*,Dream Cruise 2*, We all scream for icecream 5*,Valerie on the stairs 5*,Right to die 4*, ()

Cortesz

Po shlédnutí obou 2 řad je rozhodování velmi těžké a hodnotit jako celek ještě těžší, protože každá část je jiná. Jako TV seriál je to natočeno velmi zručně a některé části ani jako seriál nevypadají, nebudu se zmiňovat o všech dílech, ale jen o těch, které mě zaujaly. Z první řady to byl úvodní 1. Incident on and Off a Mountain Road 4*, kterej je mix texaského masakru a Jeeperes Creepers, se skvělou atmosférou a pár efektními záběry, 2. Jenifer 5*, která mě zaujala ze všech nejvíc, skvělej nápad, parádní režie mistra Argenta a skvělé gore efekty, rozhodně jeden z nejlepších dílů 1. řady. 7. Deer Woman 3* , který je sice strašná kravina, ale tak poutavě natočena, že mě zkrátka bavila. 8. John Carpenters Cigarette Burns 5* rozhodně nejleší část celé 1. série, skvělej příběh, famózní režie mistra Carpentera a úchvatnej závěr a závěrečná 13. Imprint 3*, kterou každej vychvaloval se mi až tak dobrá nezdála, ale rozhodně patří k těm lepším. Z 2. řady mě zaujalo mnohem více částí, což znamená, že mi 2. řada pobavila více. Hned úvodní 1. The Damned Thing 3*, sice má hodně divnej děj až přitaženej za vlasy, ale skvěle natočen, 2. Family 4* rozhodně má výbornej děj, sice trochu čerpal z legendárního psycha, ale nekonec přijde nečekanej závěr, při kterém zamrazí v zádech až vyrazí dech. 3. V Word 3* mi připadl jako nějakej drsnej pilot k nějakému seriálu, který je mixem zombies a upírů, celkem drsná podívaná, ovšem příběh byl divnej. 5. Pro-Life 3* od Carúpentera mě docela zklamala, ale rozhodně patří k těm lepším, navíc se v hlavní roli objevil Hellboy Ron Perlman. 6. Pelts 5* asi patří k těm nejlepším příběhům celkově, Argento sice nevymyslel nic světoborného, ale opět zde je k vidění hromada gore efektů, kterej jsou naprosto úchvatné a i originální, navíc i skvělá hudba. 11. Black Cat 5*, která je skvělá pocta spisovateli E. A. Poe, takový hororový životopisný TV film, se skvělou dobovou atmosférou a skvěle napsaným scénářem a i natočením. Toť vše zbytek mě příliš nezaujal, ale i tak rozhodně některé části jsou naprosto výborné, jen škoda, že nebyli k vidění v delší filmové délce na filmovém plátně, takže jako celek hodnotím 4*. ()

Pauliee

Videl som skoro všetky časti prvej série a 3 najlepšie sú jednoznačne John Carpenter's Cigarette Burns, čo je fakt dokonalé dielo a keď som na to pozeral skoro mi padla sánka (výborný námet, atmosféra, scenár, koniec), Imprint (len ma štve, že som videl cut verziu) tiež nemá chybu a ešte ma bavil Hooperov Dance of the Dead. Celkovo som rád, že vznikol takýto dobrý seriál. Samozrejme, sú dobré časti a sú aj tie zlé. Chystám sa aj na druhú sériu, ktorá dúfam bude aspoň taká dobrá ako prvá. ()

maoc

Na hodnocení tohoto seriálu je vidět, jak je horror roztříštěný do mnoha subžánrů a také to, že ne všichni milují všechny z nich. Někdo vyzdvihuje slashery, jiný duchařiny a další třeba uchylnůstky. Příjde mi, že nějak netáhneme za jeden provaz, dámy a pánové. A pak nám to natírají ti, co milují třeba romantické filmy, protože obvykle milují VŠECHNY romantické filmy. Takže prosím více soudnosti v hodnocení a nejen noticky typu "až na Imprint hovadiny, co vůbec nejsou horrory" apod. Mé 4 hvězdičky patří celému počinu, oběma sériím. Hlavně vyzdvihuji fakt, že se něco takového vůbec realizovalo, a že rozpočet nebyl asi moc nízký, protože vizuální pojetí je často docela luxusní a triky slušné. A hvězdička navíc je za několik opravdu skvělých dílů a za to, že na plátno byly převedeny 2 mé oblíbené povídky (Pelts - F. Paul Wilson, The Screwfly Solution - James Tiptree Jr. AKA Alice Sheldon). //1x01 Incident on and Off a Mountain Road 3*// Slušná řezačka, ale od Joa R. Lansdalea znám mnoho lepších povídek. Takže, Showtajmáci, co takhle příště natočit (samozřejmě skvěle) třeba Night They Missed the Horror Show? //1x02 Dreams in the Witch House 4*// Přesně takhle to sice Lovecraft nenapsal, ale je to dobré. //1x03 Dance of the Dead 4*// Apokalyptická jízda. Je libo taneček? //1x04 Jenifer 5*// Jeden z vrcholů série. Nepříjemně mrazící díl. Jenifer je neskutečně odporná až strašidelná. //1x05 Chocolate 3*// Spíš thriller. Popcornový průměr. //1x06 Homecoming 1*// Vystavět skoro hodinu děje na jedné premise? A ještě politicky angažované? No way! //1x07 Deer Woman 3*// Úsměvné a celkem příjemné. Navíc ta Indiánka je opravdu krásná. //1x08 Cigarette Burns 5*// Carpenter překonal sám sebe. Opus o síle imaginace a umění. Tohle si vychutnejte, protože jeho příspěvek do druhé série je výsměch. //1x09 Fair Haired Child 4*// Dost strašidelné, monstříčko vydává fajné zvuky, prostě klasa. Konec je tak nějak americký. Ale mě neurazil. //1x10 Sick Girl 3*// Tuhle nemoc bych nerad chytil. A homosexualitu tím nemyslím. //1x11 Pick Me Up 3*// Nepřejíždějte chřestýše. Nikdy nevíte, co byste tím mohli spustit. A holky, vy radši nestopujte. Vždyť víte, co se povídá... //1x12 Heackel's Tale 3*// Dost laciné, ale mělo to celkem atmosféru a pusinka byla k nakousnutí. Chyběl mi nějaký jasný rámec, jak a proč zombies fungují (jen na hřbitově?, jen v noci?) //1x13 Imprint 5*// Velmi nepříjemný gore kousek s krásně exotickou atmosférou. Jeden z vrcholů série! //2x01 The Damned Thing 3*// Obstarožní předloha Proklatost od Ambrose Bierce zmutovala do pěkně lepkavé matérie. Krvavý začátek i konec. //2x02 Family 3*// Rodina je základ státu. //2x03 The V Word 1*// Slabý díl, slabý scénář, herci, všechno. //2x04 Sounds Like 5*// Vynikající díl. Ne strašidelný, ale pořádně mrazící. A realistický. Nezdá se vám, že taky někdy slyšíte něco, co ostatní ne? Nebudu sralbotka a jednu hvězdu přihodím, jako opozice k masám. //2x05 Pro-Life 0*// Zklamání velké jako stehno Helenky Růžičkové. Takovou ubohou agitku za práva žen na interrupci bych nesežral, ani kdybych byl volnomyšlenkář v prudérních USA. Navíc je to celé uboze zahrané, scénář je naprd a vlastně ani nevím, proč o takové sračce tak dlouze píšu. //2x06 Pelts 4*// Na tohle jsem se hodně těšil a zklamaný nejsem. Geniální povídka převedená geniálně nenapodobitelným magickým rozvleklým stylem Daria Argenta. Jen ten konec, Dario, ten konec! Proč tam chybí ta poslední krátká scéna, která by celému dílu dodala třešinku na krvavou polevu?! A přitom by stála jen pár babek! Dario, tos mě nasral! //2x07 The Screwfly Solution 3*// Předloha od Jamese Tiptreeho je lepší, ale i tohle jde. Jason Priestley mi sem sice nesedí, v mých očích je to prostě pořád Brandon 90210, ale to je můj problém. Víc mě mrzí, že vynechali poslední větu z povídky, která má punc geniality, takže ji sem prostě napíšu: „Myslím, že jsem právě viděla obchodníka s nemovitostmi.“ //2x08 Valerie on the Stairs 4*// Originální duchařina, která je místy i dost lekavá. Valerie je pěkně strašidelně nasvícená. Brr! Takže bacha na nepublikované spisovatele. Jsou to někdy dost podivná individua. //2x09 Right to Die 4*// Vtipem odlehčený horůrek mimo jiné o popáleninách a euthanasii. Kvůli vynikajícímu konci přidávám jednu hvězdu navíc! //2x10 We All Scream for Ice Cream 2*// Spíš komedie než horror, ale má to zajímavý námět a pár světlých momentů. Herci jsou trochu prkenní, zvláště ti v bandě. //2x11 The Black Cat 5*// V poslední třetině to trochu ztrácí dech, ale závěr, sice trochu předvidatelný, to zase pozvedá. Vynikající historický horůrek s drobnými gore efekty a E.A.Poem přímo v hlavní roli. //2x12 Washingtonarians 3*// Nápad slušný. Mít větší rozpočet a lepší scénář (poslední třetina je spíš směšná než strašidelná), mohlo to být o dost lepší. Poslední vtípek s dolarovou bankovkou nebyl úplně špatný a zapadl do kontextu díla, kde historici jsou jako PR agenti, jen dělají s minulostí, kdežto politici, jako G.W., s přítomností. //2x13 Dream Cruise 3*// Ne zrovna dechberoucí japonská duchařina na moři. Ona ani předloha Kodžiho Suzukiho není nic moc. Místy jsem se ale docela bál a některé scény byly povedené. // () (méně) (více)

concoxtion

Tak mám za sebou 1. sérii.. Nejlepší díl byl od Daria Argenta o znetvořené Jenifer, a líbil se mi i Haeckelův příběh (5/5). Jinak mě pobavilo Sick Girl Lucky McKeeho, a znechutil Miikeho Imprint (3/5). Každopádně celkově plný počet, a těším se na 2. sérii. ()

kirmakX6on

některé díly místy nahánějí strach, místy navozují znechucení, několik málo z nich je zajímavých a nápaditých, některé jsou vtipné, některé..dokonce..jsem vnímal osobně jako spíš erotické než hororové (asi jsem zvrácenej nebo co). Když těch 26 dílů mám ale zhodnotit celkově, je to spíš nuda. Téměř všechny příběhy jsou založeny na nějakém nadpřirozenu a pokud ne, tak v nich hraje hlavní roli nějaký vrah/vražedkyně. To mě trochu zklamalo, myslel jsem, že nějaký autor dokáže vytvořit hororové pocity, aniž by musel využívat nadpřirozena či se uchylovat ke klišé sadistických vražd. Celkově 49%. ()

Kortexo

Doporučuji:1x02 Dreams In The Witch House,1x04 Jenifer,1x08 Cigarette Burns,1x10Sick Girl,1x12 Heackel's Tale,2x05 Pro-Life,2x06 Pelts,2x08 Valerie on the Stairs,2x12Washingtonarians... ()

ac1976

Ako ohodnotiť seriál, ktorý vlastne seriálom nie je? Snáď len rozpitvať jednotlivé časti. Ale ešte predtým musím pochváliť úvodné titulky s fajn hudbou. 1x01 Incident...: Lesná naháňačka sympatickej brunetky a fešáka s chrupom ukrajinskej trhovníčky. Keďže Coscarelli neukázal svoje legendárne gule, aspoň ukázal Scrimma a jeho kecy a pár zbytočností ako hry s vŕtačkou. Ponaučenie: Počúvajte manželove pokyny počas tréningu aj keď je to psychoš, môže sa Vám to zísť. 2* 1x02 Sny...: Strašidelná izba v strašidelnom pajzli, k tomu potkan z ľudským ksichtom ako od Pottera. Čierna mágia, ľakačky to ja rád. Ponaučenie: Získať si sympatie susedky s peknými kozami neznamená vždy výhru. 3* 1x03 Tanec...: Postapokalyptická hrôzostrašnosť, ktorá mi len potvrdila, že Hooper je nanič režisér. Zaujímavé len kvôli peknej Jessike. 0* 1x04 Jenifer: Ospevovaná časť prvej série, alebo O nadržanom policajtovi a príšere s peknými kozami. Príšera navyše vydáva príšerné zvuky a koniec predvídateľný až strach. Ako predkrm mačka, ako hlavný chod suseda a pár ďalších nešťastníkov. Zábavná snáď len hláška policajtovho syna. Ponaučenie: Nezachraňujte príšery. Argento neArgento 1* 1x05 Čokoláda: Tak toto nemá s hororom nič spoločné, hodilo by sa to skôr do Aktov X. 1* 1x06 Návrat: Zombie podľa Danteho, vtipný protivojnový protest. 3* 1x07 Jelenica: Skôr komédia ako horor, alebo zvláštna pomsta indiánov za ukradnutie ich krajiny, na tú pomstu využitá brazílčanka so sexy figúrou. Ponaučenie: Nadržanci používajte aj mozog. 3* 1x08 Cigareta: Aj keď to pripomína Polanského 9. bránu má to skvelú atmosféru a dôjde aj na krvavničky, ten nápad s Udom a jeho "vlastným" filmom je nechutný a stojí za to. Pre mňa jednoznačne naj časť celého seriálu. 4* 1x09 Decko: unesená školáčka a bubák v pivnici. Nič moc. 2* 1x10: O pošahanej lesbe, ktorá ma namiesto poriadneho dilda byt prepchatý hmyzom. Keby bola aspoň pekná! Za humor 1* 1x11 Odvoz: Tuctová vyvražďovačka plná hlúpych kecov. Za vtipný koniec 1* 1x12: Oživovanie mŕtvych, krásna nadržaná mladá manželka, nekrofília... Šialené. 4* 1x13 Imprint: To, že je Miike pošahaný úchyl so záľubou v ihlách je mi jasné odvtedy, čo som videl Ichiho, ale spievať oslavné ódy kvôli pár ihlám, pár žubrienkam hodeným do rieky, brutalite na ženách a slniečku na rukavičke tu nebudem. No a zaklincoval to Mr. Hnusnýksicht Drago a jeho mentálkovské herectvo. 1* ()

Yin

Za Dreams in the Witch House, Cigarette Burns, Fair Haired Child a Imprint, bych hodnotil maximem, jako celek 3 a 1/2. ()

JasonV

Niektoré časti super, niektoré trochu poslabšie, plný počet za: Incident On and Off a Mountain Road, Cigarette Burns, Fair Haired Child, Pick Me Up, Imprint, Pro-Life, Pelts, The Screwfly Solution, The Black Cat, The Washingtonians. ()

muti

Imprint 5 stars, cigarette burns 5 stars, pelts 5 stars. ostatne sa mi zda ze reziseri akosi odflakli a/alebo nedotiahli , namiesto toho aby ukazali co v nich naozaj je. ()

distrikt

Dvě hvězdy za rozmanitost, spíš by se možná hodila jedna, nebýt zarytých fandů stříkajícího kečupu. Díl s Udo Kierem byl přijemná změna. Stejně tento seriál je průměrný až podprůměrný. Některé díly směšné, některé až nesmyslné a trapné.Člověk musí hledat a najde, co chce vidět, ale musí setrvat. První díl trochu odrazuje od shlédnutí dalšího...něco podobného jsem už viděl v Buffy:přemožitelka upírů, naštěstí to nebylo tak strašné jako následující díly.Pokud chcete prostě vidět další seriál, na tohle nekoukejte. ()

stormeagle

Takže postupně :)... Zatím jsem neměl možnost vidět, vše... kdyžtak postupně přidám další díly. 1x01 [b]Incident On And Off a Mountain Road[/b] (4*) Hezká hlavní hrdinka, perfektní záporák, vcelku originální pointa, ale těžce neoriginální zbytek. Slušný rozjezd. 1x02 [b]Dreams In The Witch House[b/] (4*) - Vcelku pěkná černohumorná, verze stokrát omletého strašidelného domu, tentokrát v Lovecraftovském stylu. Potkan byl prostě cool. Hlavně na konci :) 1x04 [b]Jenifer[b/] (3*) Strašně předvídatelné, ale vcelku sympaticky pobuřující a nechutné. 1x05 [b]Chocolate[b/] (1*) Stupidní a nudné. Haga baga. 1x06 [b]Homecoming[b/] (3*) Spíše satira než horor, ale konec byl super. 1x07 [b]Deer Woman[b/] (5*) Tak prvních pět hvězd připadá něčemu co vůbec není horor. Naprosto nekompromisní komedie, kde padá jedna hláška za druhou a navíc Cinthia Moura je hrozně sexy...Málem jsem zapomněl na to že se dívám na hororovou sérii. Napaden divou zvěří :) 1x08 [b]Cigarette Burns[b/] (5*) Bizarní, atmosferické a geniální. Nejsilnější díl celé série. Viděl jsem několikrát a stále to pro mě neztratilo kouzlo. Myslím že něčemu takovému by slušela celovečerní podoba. Pokud se vám líbil Carpenterův "In The Mouth Of Madness" tak tohle musíte povinně vidět. Myslím že vrchol Carpenterovy dosavadní tvorby je překonán. 1x09 [b]Fair Haired Child[b/] (3*) Začátek vypadá slibně...Klasicky navozovaná atmosféra a napětí se stupňují až do chvíle, kdy se hlavní hrdinka sblíží s klukem ze sklepa. Romantický horor není zrovna mým oblíbeným žánrem...a tady...Bože, ten konec to je moc, alespoň o hvězdu dolů 1x10 [b]Sick Girl[b/] (4*) Docela drsná komedie o námluvách dvou lesbiček, z nihž jedna není tak úplně v pořádku :) Ladybug je moc hezká. Za 4. 1x11 [b]Pick Me Up[b/] (3,5*) - Dva zabijáci a několik obětí se nahání po horách. Škoda že kamera docela uhýbá, aby náhodou neukázala nějakou příliš gore scénu. Vtipný a absurdní konec zvedá vše o půl hvězdy :) 1x13 [b]Imprint[b/] (4*) - Úplné terno to zase nebylo. Manikúra i závody embrií v řece byly sice fajn, ale o žádných extrémech se mluvit nedá. Co se mi na Imprintu líbilo nejvíc byla úžasná pestrobarevná vizuální stránka a atmosféra. Kdyby nebylo té sourozenecké pointy (která působila spíše vtipně a sebeparodicky než hrozně) mohlo to být i slabších 5*. Jinak jsem měl možnost obě verze (cut i uncut) a musím říct že ta TV ostříhaná verze mi nepřijde zas tak hrozně ochuzená. Protože asijské needle mučení není to v čem spočívá určitá magie tohoto dílu. 2x01 [b]The Damned Thing[b/] (2*) - Abych se přiznal po skvělém začátku tohoto dílu jsem čekal něco o 50 % lepšího. Protože se z toho vyvinula konina, kde hlavního záporáka představuje černá hmota co se jednoho krásného dne vylila i na Spidermana. Určitá atmosféra se tomutu dílu upřít nedá, ale i tak docela slabé nakopnutí do druhé série. 2x02 [b]The Family[b/] (4*) Další podařená Dantova komedie, ale na srnčí ženu to nemá. Děj v druhé třetině začíná být docela repetetivní a tak nějak stojí na místě. Závěr je ovšem úplně parádní. 2x06 [b]Pelts[b/] (5*) Na jednu stranu roztomilý a jednoduchoučký příběh o kouzelných mývalech a na druhou nejlepší gorefest celé série. Atmosféra, která by se dala krájet, bizarní sebevraždy, ale to vše tak poeticky Argentovsky zabalené se śpoustou sexu a doladěné překrásnou hudbou...Super zážitek. BTW: Hlavní postava je neuvěřitelně nechutný člověk :)) 2x08 [b]Valerie On Stairs[b/] (3*) - Z tohodle dílu mi zůstane v hlavě navždy hláška: "Jsi taková sračka, že máš hnedý i oči ! " :))) No zajímavá duchařina o krásné Valerii kterou mladý spisovatel začíná vídat v ubytovně. Začátek je pěkný, pointa je pěkná, ale hlavně akční scény jsou prostě jedním slovem trapné. Znatelně lepší než Chocolate, ale k úplné spokojenosti zdaleka nestačí. 2x11 [b]The Black Cat[b/] (5*) - Úžasné zpracování povídky od E.A. Poea. V mých očích snímku asi hodně pomáhá že jsem originál nečetl, ale jinak další z vrcholů série. Perfection. Až shlédnu všechny díly, budu moci plně zodpovědně říct, která série je lepší. Každopádně v obou sériích si seriál drží vcelku vysokou úroveň. **** () (méně) (více)

sAreOn

!!! Zatím hodnocení po 4 dílech !!! 107 - Deer Woman - poměrné příjemná hororová komedie, dobře zpracovaná... ale že by nějak více zaujala to opravdu ne... 3/5 108 - Cigarette Burns - tak zatím jednoznačně nejlepší díl, má to atmosféru, donutí vás to i o samotném námětu se zamyslet a po skončení máte takový ten nepříjemný pocit, perfektně odvedená práce 113 - Imprint - úplně odlišné od ostatních, dost naturalistické podání mučení, příběh není nijak oslnivý, ale přitom vám tento díl utkví v hlavě, asi díky atmosféře a zvrhlosti... 4/5 201 - The Damned Thing - hezká vyvraždovačka, s ponurým koncem i vcelku dobrou atmosférou... 3/5 ()

E.T.Martin

Zatím pouze první díl: 1x01 Incident On And Off a Mountain Road - film se naplno rozjíždí už po pěti minutách, začátek velmi je sice velmi nepřehledně natočený, a s hodně přihlouplými dialogy, ale vše graduje do finále až nečekané brutality. Bát se není pořádně čeho, ale ten konec vše vynahrazuje. ()

PONK

Každý z týchto krátkych hororových filmov si možno nezaslúži 5 hviezdičiek. no nebudem sa ani približne pokúšať priemerovať hodnotenia jednotlivých filmov pretože pre mňa ako fanúšika hororového žánru si len tento nápad samotný zaslúži 5 hviezdičiek. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)