Brutus a Cassius se snaží postavit zahraniční armády proti straně Caesarových následníků. Antoniovy plány na změnu postu z konzula na guvernéra jsou zmařeny, když nepřítomný Cicero doručí do senátu zprávu a postaví se na stranu Octaviana. Vorenus se snaží potlačit zničující válku mezi jednotlivými frakcemi na aventinském kolegiu a svaluje vinu na Pulla. Octavia tráví v Juliině domě dlouhé hodiny v drogovém opojení, zatímco mladík Duro, jehož na Julii nasadila Servilie, hledá možnosti, jak uvést do pohybu smrtící plán. (HBO Europe)

Frajer42

Další zajímavá epizoda točící se zejména kolem namyšleného Marka Antonia. Spory se nám krásně vyhrotily a cítím ve vzduchu hodně krve. Dost mě pobavila i vtipná vsuvečka s vyřizováním účtů, kde v se v hlavní roli nedobrovolně ocitl zadek jednoho z mála zarputilých heteráků dané doby. Musím říct, že mě tato temnější série baví mnohem více než ta první. Děj je takový košatější a na své si přijdou zejména ti, kteří nedávali v hodinách dějepisu dostatečný pozor a není jim zcela známý politický vývoj antického Říma. ()