Navzdory Pullovým radám se Vorenus vrací na kolegium se svou rodinou, která se znovu dala dohromady, poté, co prošla očistným utrpením. Octavianovi je odepřen triumf a proto přesvědčuje Cicera, aby podpořil jeho přání stát se konzulem výměnou za dohodu, že Cicero může vetoval jeho činy. Octavian, Atia a Octavia jsou zase spolu, ačkoliv Octavia odsuzuje, čím se její bratr stal. Octavian překvapí senát svým prvním konzulským činem. Vorenus se snaží usmířit s Memniem a Cotta vzbuzuje podezření. Dva sokové však překonají vzájemné spory, aby se dohodli s Brutovou a Cassiovou armádou. (HBO Europe)

Frajer42

Další moc hezká epizoda nabitá událostmi. Vorenova rodinná linka mě nikterak neuspokojuje a zažívám při ni bohužel trošku nudu, kterou nezlepšil ani Vorenus, který si zahrál na frajera, když dal jasně najevo, že z lásky zásadně nesouloží a chce si za to jako správný chlap zaplatit. To ve vysoké politice jsou rozehrané mnohem zajímavější příběhy. Tam mě baví úplně všichni kluci a jsem moc zvědavý, co se v následujících dílech vyvrbí. Název slibuje bitvu, tak že bychom se poprvé dočkali? Jinak je hodně vtipné, kterak Octavian "zestárl", přičemž všichni kolem něj zůstali úplně stejní. ()