Vorenus dostane rozkaz utopit Řím v krvi a vyvolat masakr, jaký město nezažilo od vlády diktátora Sully. Octavia svěří své tajemství Atii a armády Osvoboditelů a Caesarianů se v poslední chvíli střetnou. Osud republiky je na vážkách. (HBO Europe)

Frajer42

Věčná škoda, že těch bitev je jako šafránu (slovy jedna), protože nebyla vůbec marná. Tvůrci ukázali, že i s menším rozpočtem se dá rozpoutat solidní válečná vřava. Velmi kvalitní 15 minutovka. Zbytek dílu byl ovšem neméně zajímavý. Nově vzniknuvší spojenectví a z něho pramenící seznam smrti neměl nejmenší chybu. Někteří nešťastníci odešli na věčnost dokonce ve velkém stylu. Bez debat jedna z nejlepších epizod celého dosavadního seriálu. Celkový dojem mi narušovala snad jen Titova píča žena. ()

3DD!3

Velkolepá bitva je jako třešnička na dortu. Spousta linií se uzavírá a Marcus Antonius neskutečně hláškuje. Pulův výlet za Ciceronem patří k nejbizarnějším zabitím vůbec. Finále už klepe na dveře. Přitlučte mu ruce na dveře senátu. Slíbil jsem mu to... ať nikdo nemůže říct, že nedržím slovo. ()