How to Make Movies

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1918, 16 min

Charlie Chaplin

Charlie se ve svých necelých třiceti letech vzmohl na vlastní studio. Tímto dílkem nás nechává zlehka nakouknout do své kuchyňky. Nejlepší je scéna, ve které ukazuje, jak správně škrtit malého herce :-)(11.5.2009)

Těžký to život umělce. Lehký to život umělce. Na co Chaplin sáhl, to se proměnilo ve zlato. The million dollar boty, the million dollar knír, the million dollar hůlka, the million dollar buřinka a k tomu sám Chaplin k nezaplacení. Výroba filmu od A do Z za jeden den - vše vlastníma rukama. Smála jsem se. Prvotní je jen to, co prvně začíná, vše následující již jen opisuje a odvozuje objevené. Homer Simpson škrtící Barta je jen kopie.(27.4.2012)

Chaplin opět fešácký bez svého knírku, tentokrát při natáčení filmu. Je to vtipný snímek, který stojí za to shlédnout, ale spíš mi to připadá jako fascinace samotným procesem. Natáčení čehokoli, tak třeba i toho, jak se natáčí film. Bráno ale s nadsázkou, třeba jako u škrcení toho malého mužíka. Prostě dobré, ale ne nejlepší.(27.12.2012)

Zajímavé nahlédnutí do tehdejší filmové kuchyně Charlieho Chaplina.(29.10.2009)

Pohled pod pokličku Chaplinova studia, aneb jak vzniká legenda. kde jsou uloženy legendární boty a jak se udržuje milionový knír? Humornou zkratkou jsme svědky zkoušek s herci, líčení i vyvolávání filmu. Nejkrásnější je přerod Chaplina v tuláka a zase zpět.(13.11.2013)