Dialog s doprovodem děl (TV film)

Československo, 1982, 53 min

Pavel Háša

Petr Polák

Jiří Šust

Je to zvláštní, ale antimilitantní historik Daněk se nikdy nevykrádal. Říká se, že šperk je nejhezčí na krásné ženské, ale Daňkovy náhrdelníky krásné ženy nikdy nepotřebovaly, vystačily si klidně i s nepříliš pohlednými muži.(20.7.2014)

Je to o hercích a ty pan Háša sehnat dokázal.(11.11.2011)

V týlu kousek za Verdunem se snaží mladý lékař přesvědčit přiopilého generála o změně zažitého, ale v důsledku smrtícího postupu léčení hlubokých ran.... Minimalistická a nijak dlouhá záležitost, kterou výborně táhnou Preiss jako kpt. Flemming a Viklář jako generál (+ Boris Rössner, který se tu a tam mihne). Celé se to odehrává v jediné místnosti, jen občas to proloží historické záběry z fronty. Oldřichu Daňkovi se mimořádně povedl scénář, rozhodně to není nuda - celá debata obou hlavních protagonistů má výbornou gradaci, která mě udržela u obrazovky od začátku až do konce.(27.7.2008)

Oldřich Daněk, Pavel Háša a Josef Vinklář - z toho nemohlo vzniknout nic jiného než malý do dokonalosti vybroušený diamant. Plný cynismu a humanity, zabalený do řádky bonmotů a bystrých dialogů.(12.7.2014)

Pamatuji se jak jsem takhle jednou prepnul v noci na CT2 a nemohl jsem se odtrhnout. Pochybuju ze dnesni ceskatelevize je schopna vyprodukovat neco aspon trochu srovnateleneho .....(16.2.2012)