Return to Sender

Drama / Thriller

Dánsko / Velká Británie / USA, 2004, 103 min

Tvůrce oceňovaného Pelle Dobyvatele, dánský tvůrce Bille August, nám představil, jak se dá souložit přes vězeňské mříže. A zároveň také drama, které představuje bývalého advokáta, který si dopisuje s odsouzenými k trestu smrti, jakmile získá jejich důvěru, dokážete toho beze zbytku využít. Poslední kroky má před sebou i půvabná Connie Nielsen. Unesla a brutálně zavraždila malé dítě. S verdiktem je vyrovnaná, se smrtí smířená, ale skutečně to udělala? Taková Zelená míle dnes při opakovaném zhlédnutí nejenže neztrácí na zajímavosti, ona dokonce v divákovi roste. Ani ona nikam nespěchala, budovala atmosféru, seznamovala nás přepečlivě s postavami. I přes obří stopáž nenudila. U Return to Sender si tím nejsem tak jistý. Má své momenty, ale veskrze se plácá v průměru.(2.10.2014)

Pokud přimhouříte obě oči nad tím, že to mělo dosti naivní závěr, tak se vám tento film bude líbit. Napětí, zápletka, skvělé herecké výkony. Nenápadný film, který stojí za to!(22.1.2010)

Když sem hned ze startu sledoval popravu na penaltovém křesle,tak nějak sem se zamyslel nad podivností sledujícího obecenstva a napadlo mě jestli by u toho ještě neměli dlabat popcorn a lemtat colu.A to pak příjde na řadu hlavní hrdina,který si na chleba (a mustanga..hmmm) vydělává móóc milým způsobem.U mě by vrahové a násilníci hledali slitování marně,ale když tak Connie a Aidan seděli proti sobě,nebylo úplně jasné kdo z nich by měl být ten za mřížemi.Začlo to hodně zajímavě a i když to postupně sjíždí do zajetých kolejí,moji pozornost si to udrželo po celou dobu.Nenápadné a asi o to lepší drámo.Slabost pro Connie Nielsen se vyplatila;).(22.5.2011)

Frank Nitzche býval advokát, ale našel si lepší zdroj obživy. Stala se z něj hyena bez skrupulí. Dopisuje si s odsouzenými k trestu smrti, získává jejich důvěru, aby mohl po jejich smrti dopisy ( hlavně ten úplně poslední) a příběh výhodně zpeněžit. Čím krvavější, intimnější a šokující tajemství získá, tím víc peněz. Jeho společník ho přesvědčí aby tentokrát navázal bezprostřední kontakt. A tak se šest dní před popravou seznamuje ve vězení s Charlottou Cory, odsouzenou za únos a brutální vraždu dítěte. Ta ho požádá aby našel a doručil dopis na rozloučenou její sestře. A Frank najednou přestává myslet jen na prachy, protože něco tady nesedí. Docela napínavý thriller, kde mě nejvíc zaujala postava Franka. prodejce lidských osudů a tragedií.(3.6.2006)