poster

Return to Sender

Drama / Thriller

Dánsko / Velká Británie / USA, 2004, 103 min

 • castor
  ***

  Tvůrce oceňovaného Pelle Dobyvatele, dánský tvůrce Bille August, nám představil, jak se dá souložit přes vězeňské mříže. A zároveň také drama, které představuje bývalého advokáta, který si dopisuje s odsouzenými k trestu smrti, jakmile získá jejich důvěru, dokážete toho beze zbytku využít. Poslední kroky má před sebou i půvabná Connie Nielsen. Unesla a brutálně zavraždila malé dítě. S verdiktem je vyrovnaná, se smrtí smířená, ale skutečně to udělala? Taková Zelená míle dnes při opakovaném zhlédnutí nejenže neztrácí na zajímavosti, ona dokonce v divákovi roste. Ani ona nikam nespěchala, budovala atmosféru, seznamovala nás přepečlivě s postavami. I přes obří stopáž nenudila. U Return to Sender si tím nejsem tak jistý. Má své momenty, ale veskrze se plácá v průměru.(2.10.2014)

 • Trias
  *****

  Pokud přimhouříte obě oči nad tím, že to mělo dosti naivní závěr, tak se vám tento film bude líbit. Napětí, zápletka, skvělé herecké výkony. Nenápadný film, který stojí za to!(22.1.2010)

 • KOZEL84
  ****

  Když sem hned ze startu sledoval popravu na penaltovém křesle,tak nějak sem se zamyslel nad podivností sledujícího obecenstva a napadlo mě jestli by u toho ještě neměli dlabat popcorn a lemtat colu.A to pak příjde na řadu hlavní hrdina,který si na chleba (a mustanga..hmmm) vydělává móóc milým způsobem.U mě by vrahové a násilníci hledali slitování marně,ale když tak Connie a Aidan seděli proti sobě,nebylo úplně jasné kdo z nich by měl být ten za mřížemi.Začlo to hodně zajímavě a i když to postupně sjíždí do zajetých kolejí,moji pozornost si to udrželo po celou dobu.Nenápadné a asi o to lepší drámo.Slabost pro Connie Nielsen se vyplatila;).(22.5.2011)

 • Faye
  ***

  Frank Nitzche býval advokát, ale našel si lepší zdroj obživy. Stala se z něj hyena bez skrupulí. Dopisuje si s odsouzenými k trestu smrti, získává jejich důvěru, aby mohl po jejich smrti dopisy ( hlavně ten úplně poslední) a příběh výhodně zpeněžit. Čím krvavější, intimnější a šokující tajemství získá, tím víc peněz. Jeho společník ho přesvědčí aby tentokrát navázal bezprostřední kontakt. A tak se šest dní před popravou seznamuje ve vězení s Charlottou Cory, odsouzenou za únos a brutální vraždu dítěte. Ta ho požádá aby našel a doručil dopis na rozloučenou její sestře. A Frank najednou přestává myslet jen na prachy, protože něco tady nesedí. Docela napínavý thriller, kde mě nejvíc zaujala postava Franka. prodejce lidských osudů a tragedií.(3.6.2006)