Ačkoliv jsem měl největší obavy z vysvětlení Michaelova osudu, hlavním problémem páté řady, resp. sequelu byl příběh, který na to navazoval. Protivní kamarádi, které Scofield dostal z dalšího vězení, bezmyšlenkovité pobíhání z jednoho místa na druhé, scény, které postrádají logiku, hraní na nostalgickou notu. To je málo, a je to škoda. Závěrečné dvě epizody potěšily a společně s úvodními dvěma patřily k tomu nejlepšímu, zbylých pět dílů však táhne hodnocení nezadržitelně dolů. 60 %(4.6.2017)

Stará dobrá parta se po mnoha letech dala zase dohromady. Prostředí Jemenu nebylo za mě tolik atraktivní a to, jak postavy v podstatě všech 9 dílů pořád utíkají, bylo už taky trochu ohrané. Na druhou stranu jsem byl za návrat moc rád, PB jsem vždy žral a vždy ho budu mít rád. O napětí a překvapivé zvraty nebyla nouze, což bylo to, co seriál táhlo a na mě platilo. Každý díl jsem byl přiškvařenej k sedadlu. Za další díly bych se nezlobil. 90%(11.8.2017)

• Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Prison Break jsem v době jeho vzniku sledoval jako všichni a první série mi tehdy přišla výjimečná, od té doby jsem ovšem viděl (bez přehánění cca dvě) stovky dalších (a často výrazně lepších) seriálů, a tak ve chvíli, kdy celá řada diváků srovnává kvalitu pětky s jedničkou, říkám si: "Byl Prison Break i na samém začátku hloupou trapárnou?" Upřímně doufám, že ne, pátá série jí ovšem je. Navázání na prakticky definitivní dořešení původního seriálu proběhne přinejlepším problematicky (divák si sice může leccos domyslet, přesto to jednoduše skřípe), celým sequelem se jako smrad táhne dlouhá série zázračně vyřešených "neřešitelných" cliffhangerů (např. na konci jednoho dílu parta prchá pouhé metry od po zuby ozbrojených teroristů, na začátku dalšího už jsou v bezpečné vzdálenosti s celou řadou možností na záchranu), navrátivší se postavy mnohdy nemají co na práci (Sucre, C-Note a jeho konvertování k islámu jakožto spojka s Jemenem a jediná jeho pointa), jedna trapná hláška střídá druhou (objednávka pizzy aka nejvíc cheesy scéna ever, pun intended), a konečně i v samém závěru se Prison Break bez jakéhokoliv nadhledu dopouští těch nejostudnějších seriálových klišé a obzvlášť možná největšího seriálového WTF momentu (v nejhorším smyslu slova) tohohle roku (kdo viděl, zřejmě tuší, o čem mluvím, pokud jste viděli, a netušíte, klidně mi napište, rád si o tom momentu popovídám, a strašlivě nerad bych to překvapení pokazil všem, kdo to ještě neviděli). Najdou se i světlejší chvilky, nostalgie vůči původnímu castu funguje, stejně jako tradičně atmosferický a kvalitní soundtrack, seriál zůstává i po dlouhé pauze věrný původním charakterům (Lincoln je stále tou stejnou hloupou horou svalů, jakou jsme si zamilovali na začátku) a konečně i vynikající herectví Roberta Kneppera, který v roli T-Baga s bravurou i ty papírově nejtrapnější a nejslabší chvíle prodá líp než zbytek osazenstva. Celkově to ale nestačí na víc než nějakých pětadvacet procent.(4.6.2017)

Kultovní seriál se nám po letech vrátil a snažil se, abychom zapomněli na zpackanou a překombinovanou čtvrtou sérii. Jede se tedy zase od nuly, vrací se část staré party, dokonce někteří i z druhé série a naopak chybí výrazná postava Mahone. Scénáristé si dali celkem záležet, aby fanouškům osvětlili návrat zesnulé postavy a současně, aby správně zahráli na nostalgickou notu, kdy jsme první sérii sjížděli do ranních hodin. Musím říct, že se jim celkem povedlo zapomenout na nepovedenou čtvrtou sérii a nabídli docela slušnou akční a napínavou zábavu. Mně jen vadí až příliš se nabízející základní zvrat a občas až příliš nereálné situace. Ale klidně se podívám na šestou sérii, ale prosím, ať se vrátí Mahone...(2.7.2017)

Nad znovuoživením seriál jsem kroutil hlavou, po shlédnutí traileru jsem klel ještě víc, nicméně jsem byl velice příjemně překvapen. Seriál doplácí na hodně nízký rozpočet (prázdné scény, málo života v nich, použití starých záběrů - zdravíme Johna Abuzziho), na druhou stranu tomu ale díky málo dílům nechybí spád. Ospravedlnění Michaelova zmrtvýchvstání jsem tak nějak vzal, druhá půlka série se ale točí okolo znovuzískání protivné Sáry, takže pro diváka chybí pořádná motivace. Nicméně je na co koukat a je spousta důvodů, proč se těšit na poslední díl. Další série ale už potřeba není...(3.6.2017)

• - Natáčanie sa začalo 7. apríla 2016, a skončilo 11. júla 2016. (Martin12500)

• - Dominica Purcella (Lincoln Burrows) počas nakrúcania vážne zranila železná tyč, aká mu spadla na hlavu. S poranením hlavy a nosa bol okamžite prevezený do nemocnice. (Martin12500)

• - Michaelovi Scofieldovi (Wentworth Miller) na začiatku epizódy miznú a nanovo sa objavujú zranenia na tvári. (Johnny.ARN)