Útěk z vězení (TV seriál)

Prison Break

Prison Break: Útek z väzenia

Thriller / Drama / Akční / Krimi

USA, 2005 - 2017, 63 h 43 min (Minutáž: 81x42 min)

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar, Robin Tunney, Stacy Keach, Paul Adelstein, Silas Weir Mitchell, Lane Garrison, Muse Watson, Holly Valance, Marshall Allman, Danay Garcia, Kim Coates, Michael Rapaport, Robert Wisdom, John Heard, Michelle Forbes, Camille Guaty, Diana Scarwid, John Billingsley, Phillip Edward Van Lear, Kurt Caceres, Mac Brandt, Leon Russom, Patricia Wettig, Christian Stolte, Robert Pralgo, Matt DeCaro, Frank Grillo, James Zahn, Callie Thorne, Kevin Dunn, Kristin Lehman, Jessalyn Gilsig, Jodi Lyn O'Keefe, JB Blanc, Kaley Cuoco, Al Sapienza, Cullen Douglas, Lea Coco, Reynaldo Gallegos, Michael Gaston, Dameon Clarke, Michael Cudlitz, Mark Harelik, Julio Cedillo, Barbara Eve Harris, Adina Porter, Reggie Lee, Chris Vance, Carlo Alban, Laurence Mason, Alexandra Lydon, Shannon Lucio, Michael O'Neill, Cress Williams, Reese Madigan, Tara Karsian, Dale Waddington, Heather McComb, Brian Poth, Demi Lovato, Stacy Haiduk, Keith Szarabajka, Mike Gomez, Graham McTavish, Mark Pellegrino, Denise Crosby, Kathleen Quinlan, Titus Welliver, John S. Davies, Channon Roe, Sala Baker, Crystal Allen, John Getz, Scott Alan Smith, Gianni Russo, Ricki Noel Lander, Jude Ciccolella, Ted King, Chelcie Ross, William Mapother, Jon Huertas, Alex Fernandez, Bonnie Burroughs, Lori Petty, Chris Bruno, Danielle Campbell, Joseph Sikora, Rey Hernandez, Ray Austin, Tony Denison, Marco Rodríguez, Aisha Hinds, Daniel J. Travanti, Dot-Marie Jones, Kirk B.R. Woller, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Anthony Azizi, Brandon Tyler Russell, Richmond Arquette, David Precopia, Joe Sabatino, Andrew Rothenberg, Dominic Keating, Ian Bohen, Morgana Shaw, Raphael Sbarge, Mike Foy, Castulo Guerra, Stuart Greer, Jimmy Gonzales, David Starzyk, Jonh McIntosh, Brett Brock, Rich Komenich, Alex Meneses, Ranjit Chowdhry, Reno Wilson, Michael McGrady, Anthony Starke, Jennifer Hetrick, Tracy Letts, Allyn Carrell, Jonny Cruz, Pete O. Partida, Jason Konopisos, Dan Braverman, Van Quattro, Larry Jack Dotson, Arianne Martin, J.J. Perry, Mike Bacarella, Gerardo Davila, Summer Selby, Jeff Perry, Justin Meeks, David Born, Luis Rolon, Scott Jaeck, Tina Holmes, Joe Minoso, Randy Flagler, David Clennon, Romy Rosemont, Dane Rhodes, Kenneth Wayne Bradley, Derek Phillips, Ramón Franco, Dylan Kenin, Marcus Hester, Amy Aquino, Lidia Porto, Steve Coulter, Bruno Gunn, Bruce A. Young, Daniel Zacapa, Cynthia Kaye McWilliams, Kristin Malko, Dylan Minnette, Katie A. Keane, José Zúñiga, Derek Ray, Allison Tolman, Clint Jung, Jim Klock, Karin Anglin, Kurt Naebig, Katherine Willis, Kelvin Han Yee, Charles Baker, Werner Richmond, Crystal Mantecon, Darin Heames, Dendrie Taylor, Lanette Fugit, Ravil Isjanov, Rachel Cerda, Sufe Bradshaw, Grover Coulson, Rebecca Spence, Christopher Berry, S.E. Perry, Tim DeZarn, Sam Medina, Megan Henderson, Steven Chester Prince, Todd Terry, Andrew Sensenig, Wilbur Fitzgerald, Ian Patrick Williams, David Grant Wright, Deanna Dunagan, Gabriel Luna, Marc Macaulay, Keith Diamond, Nick Roth, Ron Gonzalez, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Jason Douglas, Zachary Laoutides, Carlos Guerrero, Matthew Tompkins, Elimu Nelson, Ashley Boettcher, Linara Washington, Frank Maharajh, Braden Moran, Davi Jay, J.D. Evermore, Ron Yuan, Alec Rayme, Evan Gamble, Conor O'Farrell, Joey Oglesby, Maria Serrao, Ben Loggins, Josh Ridgway, Daniel Ross Owens, Kevin Sizemore, Edrick Browne, Terry Dale Parks, James Hiroyuki Liao, Victor Pagan, Rolando Boyce, Jason Davis, Michael Bryan French, Lester Speight, Michael Wiseman, Stacy Hall, Colin Corrigan, Augustus Prew, Rick Yune, Waleed Zuaiter, Christian Michael Cooper, Mark Feuerstein, Curtis Lum, Faran Tahir, Fraser Aitcheson, Michael Benyaer, Inbar Lavi, Crystal Balint, Gerardo Barcala, Numan Acar, Akin Gazi, Thomas Newman, Lisa MacFadden, Laura Wade, Alan Wilder, Brandon Smith, Michael Trevino, Gary Grubbs, Jodie Moore, Leo Marks, Paul Wright, Taylor Nichols, David Stokey, Monica Peña, Christian Bowman, Rebecca Metz, Ingrid Sanai Buron, Amanda Tosch, Matthew Jones, James Ferris, David Parker, Marshall Manesh, Benjamín Benítez, Rod Britton, Kevin Scott Allen, Alicia Lagano, Kevin Will, Rena Owen, John Turk, David Darlow, John Walsh, Michael Cudlitz (a.z.), Stacy Keach (a.z.), Diana Scarwid (a.z.), Holly Valance (a.z.), Muse Watson (a.z.), Peter Stormare (a.z.), Sarah Wayne Callies (a.z.), Lane Garrison (a.z.), Steven Chester Prince (a.z.), Callie Thorne (a.z.), Tony Denison (a.z.), Dylan Minnette (a.z.), Danielle Campbell (a.z.), Mathew Greer, Alan Wilder, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lee Majdoub, T.J. Ramini, Balinder Johal, Rene Rivera, Brian Smolensky, Cora Cardona, Chris Freihofer, Joe Nemmers, Shauna McLean, Jeff Fenter, Marcus M. Mauldin, Lawrence Varnado, Wayne Dehart, Lin Oeding, Troy Ruptash, Brian George, Tasya Teles, Lucia Walters, Nick Hunnings, Craig Blair, Joe Nunez, Howie Johnson, Cheryl Lynn Bruce, Joe Inscoe, Mark Berry, Michele Marsh, Antoine McKay, John Walsh, Alexandr Novin, Marcus Lyle Brown, Gary Houston, Mary Beth Fisher, Stephan Miers, James Vincent Meredith, John Lister, Tom Choi, Marina Benedict, Ivar Brogger, Marci T. House, Brian McCaskill, Regi Davis, Bobby Naderi, Damon Carney, Paul T. Taylor, John Sanderford
  • burina

1. séria: 5 hviezdičková jazda, ktorá nepostrádala napätie, skvelé postavy a spád. U nej malo ale bohužial ostať. 2. sezóna išla kvalitatívne dolu, ale oproti tomu, čo diváka ešte len čaká neskôr ju už nepovažujem za to najhoršie. To príde s 3, ktorá už prestáva mať akýkoľvek zmysel, je to ako trápenie prasaťa pred porážkou. Začiatok 4. série sa trošku vyšvihol a napravil seriálu reputáciu, aj to však len do polovice, kde to zase začalo ísť dole vodou. Konečné rozriešenie potom prišlo príliš rýchlo a odfláknuto. Uvidíme, čo na to Final Break ale optimista nie som. Ps. Ak mám napísať, čo ma celý čas štvalo najviac tak klišovitosť a určité "šťastkártvo" postáv, ktoré vždy uniknú pred smrťou v poslednej chvíli, prípadne sú zachranení v hodine dvanáctej, stráž vo väzení obíde miesto kde kopú "práve načas" a podobne. Meh.(12.5.2013)

Často porovnávaný seriál s LOSTem....už jen pro svoje kvality a opravdu výborný příběh. Že mi to chvilkami přišlo nemožné, fantaskní a prakticky k neuvěření?...No a co, vždyť je to seriál. Trošičku mi sice vadilo stálé nabalování dalších lidí tudíž přehršel informací a opravdu hodně hlavních rolí, kterých se autoři v posledních pár dílech první série pekelně zbavili a nakonec jich zbylo jen pár i když tamti mohou v dalších dílech určitě překvapit a to spíše nemile než s pocitem soucitu a nadšení z opětovného shledání. Hlavní herci ať už jsou svině nebo lidi, kteří opravdu za nic nemůžou jsou vcelku sympatičtí a většinou se divím jak dokážou vybruslit ze situací, které se zdají být bezvýchodné. A jestli je to lepší než Lost...těžko soudit...možná až na uplném konci jak se sami autoři poperou s koncem. Momentálně rozhodně jeden z nejlepších seriálů, který jsem měl tu možnost vidět (94 %)(27.9.2006)

přátelé, tento seriál je pro mě o chlup lepší než odložené případy a o maličko horší než ztraceni.. takže tak.. kdyby byl na nově v odpoledních hodinách, zkoukla bych asi víc dílů, ale čekat na to do půl desátý a ještě tím ztrácet čas, když jde na čt2 liga mistrů, tak to fakt ne.. jooo a ještě vzkaz pro chytráky, kteří mají patent na to, po kolikátém díle se má seriál hodnotit: hodnotim po druhém a půl díle a seru na vás!!:o)(4.10.2007)

• xxmartinxx

První série - 80% Druhá série - 50% Třetí série - 40% Čtvrtá série - 20% (První dojem - 3 díly.)/// První série - Skvělý a napínavý seriál, který má dobrou atmosféru. Místy je to trochu zdlouhavé, ale je to něco, co tu ještě nebylo-/// Druhá série - Velký pád. Z originálního nápadu se stala další akční slátanina. Jediné, co je přijatelné, je agent Mahonne, což je asi jediná sympatická postava seriálu (po smrti Abruzziho)./// Třetí série - Plácání na dně. Tak se to dá nazvat. Snaží se to tvářit jako drsná první série, ale zároveň být mnohem promyšlenější. Představitel Michaela přehrává jak o život a některé jeho grimasy jsou příšerné./// Čtvrtá série - První dojem je naprosto katastrofální. Návrat jednoho údajně mrtvého člověka je jasný důkaz bezradnosti seriálu. Hlavní zápletka naprosto ztrácí původní pointu a i když bych nerad dělal závěry, tak tohle je vážně smutné./// Už sem to psal snad všude, ale nedá mi to a napíšu to i tady. Kdyby skončil Prison první řadou, byla by to špička. Kdyby skončil druhou, byl by to nadprůměr. Kdyby skončil trojkou, byl by to průměr. To co je teď předváděno ve čtyřce je silný odpad... Vše je korunováno kolosálním neherectvím Wentwortha Millera, jehož grimasy a herecký projev ve mě doslova vzbuzují nenávist...(9.9.2008)

Mám nakoukáno docela dost vězeňských filmů, takže mám s čím srovnávat a "Prison Break" asi šel udělat i lépe. To nic nemění na tom, že je to fakt giganti seriál s megacool hlavnim hrdinou co má hrozně vykůlovaný tetování. Wentworth Miller je prostě fakt hustej herec. Dějová linie sice nejsou kvalitativně vyrovnané a vždycky se těšim na vězení (něco jako když vás otravuje minulost v "Lostech" a těšíte se na dění na ostrově). Po "Prison Breaku" si myslím že všechny agenty FBI už by měl hrát jen a jen William Fichtner, protože pro tenhle typ rolí byl zrozen. Prostě je to dobrý, koukejte na to. A navíc T-bag v megaperverzním podání Roberta Kneppera je můj idol (ano stydím se za to, ale je to tak). P.S. PRVNÍ SÉRIE - dokonalá, DRUHÁ SÉRIE: - chvílemi velice debilní ale šlo to, TŘETÍ SÉRIE- béčkově zábavná, ale už naprosto out of zdravý rozum.(9.12.2006)

• - Zaujímavosť platí pre 5. časť 2. série: Prvá epizóda, v ktorej sa neobjavil Wade Williams ako kapitán Bellick. Teraz už z celého obsadenia zostali len dvaja herci, ktorí sú v každej epizóde – Wentworth Miller a Dominic Purcell. (ash99)

• - Zaujímavosť platí pre 9. časť 2. série: Keď idú Lincoln a LJ autom, prechádzajú dierou na ceste. Je to ta istá trhlina, ktorá sa objavila v epizóde, kedy šiel Lincoln do Arizony. (ash99)

• - V 8. dílu první řady je ve scéně, než LJe praští jeho nevlastí otec, v odrazu skla na skříni zřetelně vidět kamera a kameraman. (jackie7)