Reklama

Reklama

Útěk z vězení

(seriál)
  • USA Prison Break (více)
Trailer 1
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(90)

Obsahy(1)

Proč Michael Scofield, mladý, vzdělaný, vysoce inteligentní a finančně zajištěný muž, přepadne banku? Proč při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River? Protože v tomto vězení čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a tak s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval a tak musí krom všudypřítomnosti bachařů věnovat pozornost i zvídavému postoji některých spoluvězňů, kteří by rádi utekli též. Navíc se v nebezpečí ocitá i Lincolnova rodina, protože někdo vysoce postavený tahá za nitky a jeho poprava je pro něj velmi důležitá. (Isherwood)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 455)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Soap opera (rodinné etudy) se potkává s mysteriózním a politickým thrillerem (vyšetřovací linie) a celé to zaštiťuje klasická úniková podívaná. Ta se postupem času, stejně jako celý seriál, stává čím dál tím více překombinovanější záležitostí a divák díky neuvěřitelnému hromadění vedlejších postav poněkud ztrácí orientaci. Ze zprvu svižné a uvěřitelné podívané se tak seriál transformuje na monotónní čekání na obvyklý cliffhanger, který se s drtivou pravděpodobností vyřeší nejbanálnějším možným způsobem. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

1. séria - 4*. , 2.séria - 13 častí - 2*. Zo začiatku výborné rozvrhnuté napätie, gradácia a pre diváka zaujímavé budovanie postáv s inteligentným plánom sa po (pre mňa) vrcholnej 13. časti začína síce pomaly, ale nezadržateľne topiť v prílišnom navršovaní vedľajších postáv. K tomu sa pridavá čoraz intenzívnejšie uzurpovanie priestoru pre pararelnú linku vyšetrovania mimo väzenie, ktorá už od počiatku na mňa pôsobila ako viac-menej vyplňovacia vata. ()

Reklama

Arx 

všechny recenze uživatele

Špička mezi seríály, které můžete v současné době sledovat. Michael Scoeflield je pořád ve formě a ačkoliv jsem od druhé série čekal, že půjde o zbytečné natahování geniální 1.série byl jsem opravdu překvapen. Je to pořád síla. Každej díl je svižně natočen. Navíc ve druhé sérii přibyl do role záporného detektiva herec Wiliam Fichtner, který seriálu dodává pěknou dávkou napětí a noblesy. Nezbývá mi nic jinýho než Prison Breaku popřát aby se pořád držel i nadále a neztrácel na kvalitě. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

První série velmi slušná, byť logika v některých epizodách (a nakonec i v celku) poněkud pokulhávala. Úspěch seriálu jistě podpořilo sympatické herecké obsazení, zvláště vězni-záporáci si ve svých rolích vyloženě rochnili a největší hnusák byl prostě k sežrání:-). Pak přišel útěk, druhá série, a můj zájem po pár dílech bohužel opadl... navzdory Williamu Fichtnerovi, jehož zjevení v roli agenta mi udělalo radost. Možná někdy příště zkusím udržet pozornost a vylepšit si mínění. Zatím solidních 65%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Hrabě Monte Scofield z tetovacího salónu.. Prison Break mi připomíná T-Bagovu obrácenou kapsu na vězeňských kalhotách. Vy jste vyjukaný bažant, co neví, jak to tu chodí a naivně se jí chytnete. Z počátku jste nadšen, vše vám přijde fantastické a držíte se jí, jako klíště. Po čase však na vás příběh několikrát zkusí ve sprše trochu něhy se spadlým mýdlem a vám to vzhledem k předchozím zážitkům přijde docela líto. Ale co, řeknete si.. Jednou se té kapsy držím, tak to dotáhnu do konce, ať to bolí sebevíc.. Hodnoceno po II.sérii a v hlubokém přesvědčení, že kvalitativní zlepšení již nenastane.. ()

Galerie (675)

Zajímavosti (119)

  • Natáčanie sa začalo 7. apríla 2016 a skončilo 11. júla 2016. (Martin12500)
  • Wentworth Miller (Michael Scofield) byl obsazen až jako poslední ze všech herců. Do natáčení skočil hned asi týden po castingu. (don corleone)
  • Natáčení série začalo 15. června 2006 v Dallasu. (Varan)

Související novinky

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (více)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (více)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (více)

Reklama

Reklama