Útěk z vězení (TV seriál)

Prison Break

Prison Break: Útek z väzenia

Thriller / Drama / Akční / Krimi

USA, 2005–2017, 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar, Robin Tunney, Stacy Keach, Paul Adelstein, Silas Weir Mitchell, Lane Garrison, Muse Watson, Holly Valance, Marshall Allman, Danay Garcia, Kim Coates, Michael Rapaport, Robert Wisdom, John Heard, Michelle Forbes, Camille Guaty, Diana Scarwid, John Billingsley, Phillip Edward Van Lear, Kurt Caceres, Mac Brandt, Leon Russom, Patricia Wettig, Christian Stolte, Robert Pralgo, Matt DeCaro, Frank Grillo, James Zahn, Callie Thorne, Kevin Dunn, Kristin Lehman, Jessalyn Gilsig, Jodi Lyn O'Keefe, JB Blanc, Kaley Cuoco, Al Sapienza, Cullen Douglas, Lea Coco, Reynaldo Gallegos, Michael Gaston, Dameon Clarke, Michael Cudlitz, Mark Harelik, Julio Cedillo, Barbara Eve Harris, Adina Porter, Reggie Lee, Chris Vance, Carlo Alban, Laurence Mason, Alexandra Lydon, Shannon Lucio, Michael O'Neill, Cress Williams, Reese Madigan, Tara Karsian, Dale Waddington, Heather McComb, Brian Poth, Demi Lovato, Stacy Haiduk, Keith Szarabajka, Mike Gomez, Graham McTavish, Mark Pellegrino, Denise Crosby, Kathleen Quinlan, Titus Welliver, John S. Davies, Channon Roe, Sala Baker, Crystal Allen, John Getz, Scott Alan Smith, Gianni Russo, Ricki Noel Lander, Jude Ciccolella, Ted King, Chelcie Ross, William Mapother, Jon Huertas, Alex Fernandez, Bonnie Burroughs, Lori Petty, Chris Bruno, Danielle Campbell, Joseph Sikora, Rey Hernandez, Ray Austin, Tony Denison, Marco Rodríguez, Aisha Hinds, Daniel J. Travanti, Dot-Marie Jones, Kirk B.R. Woller, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Anthony Azizi, Brandon Tyler Russell, Richmond Arquette, David Precopia, Joe Sabatino, Andrew Rothenberg, Dominic Keating, Ian Bohen, Morgana Shaw, Raphael Sbarge, Mike Foy, Castulo Guerra, Stuart Greer, Jimmy Gonzales, David Starzyk, Jonh McIntosh, Brett Brock, Rich Komenich, Alex Meneses, Ranjit Chowdhry, Reno Wilson, Michael McGrady, Anthony Starke, Jennifer Hetrick, Tracy Letts, Allyn Carrell, Jonny Cruz, Pete O. Partida, Jason Konopisos, Dan Braverman, Van Quattro, Larry Jack Dotson, Arianne Martin, J.J. Perry, Mike Bacarella, Gerardo Davila, Summer Selby, Jeff Perry, Justin Meeks, David Born, Luis Rolon, Scott Jaeck, Tina Holmes, Joe Minoso, Randy Flagler, David Clennon, Romy Rosemont, Dane Rhodes, Kenneth Wayne Bradley, Derek Phillips, Ramón Franco, Dylan Kenin, Marcus Hester, Amy Aquino, Lidia Porto, Steve Coulter, Bruno Gunn, Bruce A. Young, Daniel Zacapa, Cynthia Kaye McWilliams, Kristin Malko, Dylan Minnette, Katie A. Keane, José Zúñiga, Derek Ray, Allison Tolman, Clint Jung, Jim Klock, Karin Anglin, Kurt Naebig, Katherine Willis, Kelvin Han Yee, Charles Baker, Werner Richmond, Crystal Mantecon, Darin Heames, Dendrie Taylor, Lanette Fugit, Ravil Isjanov, Rachel Cerda, Sufe Bradshaw, Grover Coulson, Rebecca Spence, Christopher Berry, S.E. Perry, Tim DeZarn, Sam Medina, Megan Henderson, Steven Chester Prince, Todd Terry, Andrew Sensenig, Wilbur Fitzgerald, Ian Patrick Williams, David Grant Wright, Deanna Dunagan, Gabriel Luna, Marc Macaulay, Keith Diamond, Nick Roth, Ron Gonzalez, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Jason Douglas, Zachary Laoutides, Carlos Guerrero, Matthew Tompkins, Elimu Nelson, Ashley Boettcher, Linara Washington, Frank Maharajh, Braden Moran, Davi Jay, J.D. Evermore, Ron Yuan, Alec Rayme, Evan Gamble, Conor O'Farrell, Joey Oglesby, Maria Serrao, Ben Loggins, Josh Ridgway, Daniel Ross Owens, Kevin Sizemore, Edrick Browne, Terry Dale Parks, James Hiroyuki Liao, Victor Pagan, Rolando Boyce, Jason Davis, Michael Bryan French, Lester Speight, Michael Wiseman, Stacy Hall, Colin Corrigan, Augustus Prew, Rick Yune, Waleed Zuaiter, Christian Michael Cooper, Mark Feuerstein, Curtis Lum, Faran Tahir, Fraser Aitcheson, Michael Benyaer, Inbar Lavi, Crystal Balint, Gerardo Barcala, Numan Acar, Akin Gazi, Thomas Newman, Lisa MacFadden, Laura Wade, Alan Wilder, Brandon Smith, Michael Trevino, Gary Grubbs, Jodie Moore, Leo Marks, Paul Wright, Taylor Nichols, David Stokey, Monica Peña, Christian Bowman, Rebecca Metz, Ingrid Sanai Buron, Amanda Tosch, Matthew Jones, James Ferris, David Parker, Marshall Manesh, Benjamín Benítez, Rod Britton, Kevin Scott Allen, Alicia Lagano, Kevin Will, Rena Owen, John Turk, David Darlow, John C. Walsh, Michael Cudlitz (a.z.), Stacy Keach (a.z.), Diana Scarwid (a.z.), Holly Valance (a.z.), Muse Watson (a.z.), Peter Stormare (a.z.), Sarah Wayne Callies (a.z.), Lane Garrison (a.z.), Steven Chester Prince (a.z.), Callie Thorne (a.z.), Tony Denison (a.z.), Dylan Minnette (a.z.), Danielle Campbell (a.z.), Mathew Greer, Alan Wilder, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lee Majdoub, T.J. Ramini, Balinder Johal, Rene Rivera, Brian Smolensky, Cora Cardona, Chris Freihofer, Joe Nemmers, Shauna McLean, Jeff Fenter, Marcus M. Mauldin, Lawrence Varnado, Wayne Dehart, Lin Oeding, Troy Ruptash, Brian George, Tasya Teles, Lucia Walters, Nick Hunnings, Craig Blair, Joe Nunez, Howie Johnson, Cheryl Lynn Bruce, Joe Inscoe, Mark Berry, Michele Marsh, Antoine McKay, John Walsh, Alexandr Novin, Marcus Lyle Brown, Gary Houston, Mary Beth Fisher, Stephan Miers, James Vincent Meredith, John Lister, Tom Choi, Marina Benedict, Ivar Brogger, Marci T. House, Brian McCaskill, Regi Davis, Bobby Naderi, Damon Carney, Paul T. Taylor, John Sanderford, Steve Mouzakis, Paul Perri, DuShon Monique Brown, Norman Bennett, Darryl Cox, Joel Stoffer, Jamison Haase, Robert Patrick Stern, Robert Breuler, Keith Kupferer, K.K. Dodds, Carlos Compean, Damien Leake, Shaun Duke, John Eric Bentley, Annabel Armour, Terry Woodberry, Nelson Bonilla, Mark Reisman, David Maldonado, Brent Anderson, Andra Fuller, Will Zahrn, Coburn Goss, Karly Rothenberg, Dominic Pace, Mansour Badri, Beau Dremann, Michael Patrick Denis, Eddie Bo Smith Jr., Larry Neumann Jr., Tuffy Questell, Kiran Rao, Jeremy Isaiah Earl, Christopher Lamark, Toby Metcalf, Joseph Will
  • xxmartinxx

První série - 80% Druhá série - 50% Třetí série - 40% Čtvrtá série - 20% (První dojem - 3 díly.)/// První série - Skvělý a napínavý seriál, který má dobrou atmosféru. Místy je to trochu zdlouhavé, ale je to něco, co tu ještě nebylo-/// Druhá série - Velký pád. Z originálního nápadu se stala další akční slátanina. Jediné, co je přijatelné, je agent Mahonne, což je asi jediná sympatická postava seriálu (po smrti Abruzziho)./// Třetí série - Plácání na dně. Tak se to dá nazvat. Snaží se to tvářit jako drsná první série, ale zároveň být mnohem promyšlenější. Představitel Michaela přehrává jak o život a některé jeho grimasy jsou příšerné./// Čtvrtá série - První dojem je naprosto katastrofální. Návrat jednoho údajně mrtvého člověka je jasný důkaz bezradnosti seriálu. Hlavní zápletka naprosto ztrácí původní pointu a i když bych nerad dělal závěry, tak tohle je vážně smutné./// Už sem to psal snad všude, ale nedá mi to a napíšu to i tady. Kdyby skončil Prison první řadou, byla by to špička. Kdyby skončil druhou, byl by to nadprůměr. Kdyby skončil trojkou, byl by to průměr. To co je teď předváděno ve čtyřce je silný odpad... Vše je korunováno kolosálním neherectvím Wentwortha Millera, jehož grimasy a herecký projev ve mě doslova vzbuzují nenávist...(9.9.2008)

Málokdy člověk dojde takového zklamání jako u tohoto seriálu. Například u Lost mě vysloveně zklamal až poslední díl, celou dobu jsem dokázal sledovat seriál s nadšením a pln dychtivosti po dalším a dalším dobrodružství. U Prison Breaku to šlo do zadku již od druhé sezony. Přísahám, že čtvrtou jsem už ani nedokoukal, jak jsem byl zhnusen. Vysvětlí mi někdo, co vedlo tvůrce k této sebevraždě?(4.9.2011)

První série byla NEUVĚŘITELNĚ napínavá, tak jako se to málokdy vidí a až do konce jsem byl napjatej. Jasnejch 5 *****. Druhou jsem nesledoval..nějak mě to prostě nechytlo. Na třetí koukám, ale už je to férový vyvařování z původního námětu. (Kterej mimochodem není až tak originální, přecejen dobrejch filmů o útěcích z vězení už taky bylo docela dost.)(2.6.2007)

První řada tohoto seriálu byla naprosto peckou, odehrávající se v zajímavém prostředí, já totiž ty z vězení tak rád :-), byla herecky i scénáristicky na výši. Podle mého názoru se jednalo o vůbec nejlepší seriál všech dob, co se tedy první série týče. Ta druhá již byla typickou nastavovanou kaší, která těžila pouze ze skvělé první série, děj již tak dost zběsilý se ještě více posunul za hranice chápání a až ke konci trochu opět nabral dech. Třetí série vrátila hlavní hrdiny zpět do vězení. Zkrácená 13dílová série byla však nahuštěná a téměř stejně dobrá jako ta první. Tak mě pohltila, že jsem za den zkouknul prvních deset dílů a zbytek dodíval druhý den. Čtvrtá série je totální sračka. Prvních 13 dílů má ještě jakž takž myšlenku, i když dost pokřivenou. Ale zbytek seriálu je nesmysl za nesmyslem, který sráží tento výtečný seriál ke dnu. Neuvěřitelné zvraty, mrtvoly povstávají, partičky se přetvářejí do všech možných i nemožných kombinací. Reputaci trochu napraví až závěrečné dvě epizody.(17.5.2009)

__Prison Break: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $8,316,399 //počet predaných kusov 224,361║ __Prison Break: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $9,342,767 //počet predaných kusov 245,927║ __Prison Break: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,797,981 //počet predaných kusov 118,724 ║ __Prison Break: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,198,236 //počet predaných kusov 130,637║ __Nič zázračné som na tomto seriály neobjavil a asi aj preto som horko ťažko dopozeral dva fádne diely pri mojom náhodnom zakotvený pri TV obrazovke. Možno že som pristúpil k seriálu v nesprávny čas(3.seria?), lebo pozerám že uživateľ novoten ju ohodnotil asi tak ako som to vnímal pri pozeraní aj ja. Dosť ma prekvapuje úspešnosť týchto nových seriálov čo nič preborné neprinášajú. _________ V roku 2017 som sa pustil do tohto seriálu na novo a 1.séria dosť dobrá, má to dobré tempo, napätie, vypäté situácia, dravosť a aj drsnosť, možno tých náhod je až pres príliš ale dobre beriem to tak že aby reč nestála./85%/ ____2.séria už ale na tých až prílišných náhodách padá, lebo aby sa väzni takmer z ničoho nič stretávali na tých istých miestach? Tak to už je trošku iná káva. O veľkej naivite už ani nehovoriac. Občas ale nejaké tie nápady na dejové zauzlenie sú dobré, samozrejme dávka dobrého napätia nechýba./75%/ ____ 3.séria je už dosť statická. Nemá to tu už to správne miesto, také dosť na silu kuchtené. A oproti prvej je tam rapídny pokles už to nemá tie potrebné grády./60%/ ____4.sériu som začal pozerať ale asi zostanem len pri prvom diely, lebo už tam to naznačilo, že to je dosť na silu zbúchané a hlavne také dosť bezhlavé, škoda, domrvili to. /70%/(31.8.2008)

• - Mnoho scén sa točilo v bývalej cele masového vraha John Wayne Gacyho. (marciano)

• - Zaujímavosť platí pre 5. časť 2. série: V epizóde zaznie pieseň od The Church – "Under The Milky Way Tonight". (ash99)

• - Spoiler: V 22. epizóde 4. série, keď Sucre oslobodí Scofielda v apartmáne, si môžeme všimnúť na jeho hlave krátke čierne vlasy. V nasledujúcom zábere, pri jeho zatýkaní vonku, má však hlavu oholenú. (Johnny.ARN)