Ellie de Wittová a Janis Zuckermannová, jsou dvě mladé ženy, kterým se podaří být přijaté na slavnou výcvikovou akademii FBI. Během 16ti týdnů se zde mají naučit zacházet se střelnými zbraněmi, vyznat se v soudním lékařství, ve spletité síti právních vyhlášek a odolávat zločineckým způsobům. Ellie, bývalá námořnice, nemá problémy s tělesným výcvikem a Janis, která má tolik universitních titulů, že je ani nedokáže spočítat, zase nedělá problémy chápat nepochopitelné. Aby všemi náročnými zkouškami prošly, nezbyde jim, než spojit síly. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Zábavná klasika osemdesiatych rokov so skvelým hlavným ženským duom. Disponuje príjemnou atmosférou, dostatkom humoru a kvalitným spracovaním, ktoré nenudí. Klasická 80sákovina, v podstate priemerná, ale zábavná a príjemná ... a mierne nostalgicky mnou nadhodnotená ;) ()

tron

Klasická pochabá komédia osemdesiatych rokov, ktorú spoznáte už po pár záberoch, dialógoch a hereckých tvárach (treba povedať, že Rebecca De Mornayová mi bola snáď prvý raz sympatická). ()

klerik

Teoreticky klišé ako hrom. Ale zase je to aj celkom starý film... Jedna je drsná a druhá je múdra... A vraj je to vtipné. Ale aj som to celé dopozeral. (Vtedy sa mi páčilo, že aj filmové hrdinky sa musia učiť ako ja...) Druhý krát nemusím... S prihliadnutím na rok vzniku dávam 3*... ()

ARI50

Janis je nesympatická hlavu ma jako žampion a celý film se snaží udělat dojem ale to nehrozí protože nudí a je to celkem blbost. ()

corpsy

Skvelá akčná komédia, ktorá má niekoľko naozaj vtipných scén. A rovnako znamená pre mňa nostalgickú spomienku na začiatok 90. rokov, keď som pred nemeckými satelitnými stanicami presedel nekonečné večere. ()

Juto

Film by som prirovnál k ,,Policajnej akadémie". Ale sotva je taký drzý ako tento film. Z tohto filmu nevychádzajú žiadne zvláštne alebo zaujímavé postavy. 5/10 ()

Marina111

Ďalší z filmov mojej puberty. Predvídateľné až hrôza, psychologická hodnovernosť na úrovni iných amerických komédií o FBI, ani ten humor nie je až tak vtipný... A predsa u mňa táto nemastná-neslaná komédia ešte stále nestratila čaro. Nuž, to sú tie záhady života... :) ()

robo7773

** (33 bodov zo 100) Komedia tretej triedy americkej vyroby, ktory budu davat v telke este asi stoosemdesiat krat, uz ju reprizovali asi štyridsaťpať, takze este par krat prepnete aby ste nemuseli pozriet tento trapny film. Raz to mozno dokazete kuknut, a pobavit sa na tom ake je to trapne ()