poster

Zóna smrti

 • Hong Kong

  Sha po lang

 • Hong Kong

  殺破狼

 • Hong Kong

  SPL: Sha po lang

 • Hong Kong

  Saat Po Long

 • anglický

  Kill Zone

 • Slovensko

  Zóna smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / Čína / Macao, 2005, 97 min

Režie:

Wilson Yip

Producenti:

Carl Chang
(další profese)
 • zdenny
  **

  Další velký omyl v hodnocení uživatelů csfd. Za to, že děj byl rozkouskován a charaktery postav nebyly vůbec dobře vykreslené? Za to, že to nevypadalo americky? Za to, že se v celkem kvalitních akčních scénách našly typicky asijské nedostatky? Za závěrečnou bitku, která byla spíš trapná? Za to, že film neměl prakticky žádný děj - jen nenávist na straně jedné a absolutní nezájem o film na straně druhé? Ve vězení nebo v předběžné vazbě si podezřelý či obviněný prostě nemůže jen tak volat z mobilu. Prostě měli policajti ten katr otevřít a mobil mu vzít. Taktéž scéna s rozbíjením lahví. Bylo tam toho hodně, co si hrálo na něco víc, když to mělo šanci být pouze míň. Zezačátku nemůže mít tlustý mafián dítě, pak jej má a má jej tak rád, že jej nedrží v náručí ani v jedné scéně. Ani se s ním neobjeví v žádném obraze. Policajt jde za dva dny do penze, ale má čas na to, aby si sestavil speciální tým. Druhý policajt to chce udělat podle předpisů, ale nakonec do toho jde. Je to ve filmu nejlepší bitkař a fakt stojí za to, se na ty akční scény podívat. Končí ale na kapotě auta jako by to měl být pro diváka nějaký symbol. Takže znovu zopakuji: Film o nenávisti, který stírá hranice mezi dobrem a zlem, který je ale prakticky bez děje a který si hraje na něco, čeho nikdy nemůže dosáhnout. Ale někteří podivní uživatelé csfd jej do těch výšin bez ostychu vytáhnou.(7.3.2010)

 • DaViD´82
  ***

  Televizní kamera, nepřesvědčiví herci, vykradený a špatný scénář. Navíc nefungující napětí mezi jednotlivými charaktery. K tomu málo akce a ještě je taková nijaká. Celé je to podbarveno dobrou, ale nevhodně využitou hudbou. Přes všechny zápory to ale není vůbec nudné. Jen děsně průměrné a nezajímavé.(24.2.2007)

 • kaylin
  ****

  Výborný akční film, který překvapivě nemá tolik akce, ale když už na nějakou tu akci dojde, tak to stojí za to. Především závěr je naprosto dechberoucí a moc ho ani nezkazí nějaký ten digitální trik, který je zde použitý. Ale opravdu jen ve scéně, kde to bylo skoro nutné. Dobré finále a hlavně naprosto skvělí Donnie Yen a Sammo Hun Kam-Bo.(12.5.2016)

 • Nettrass
  ***

  Poučení: Nikdy nekonzumujte domnělé mrtvole její chlast, navíc v její přítomnosti. Nasere se, probere se, prohodí vás oknem a vy se letíte seznámit s manželkou ,,mrtvoly,, , čímž ze sebe i z ní uděláte mrtvolu taky. Konečně něco nápaditého. Proč by se taky mělo dopadat jen na prázdná auta, jak to dělají všichni ostatní, málo nápadití vzduchoplavci.(11.9.2012)

 • Shit
  ****

  Drsnější detektivka ve stylu Wooových filmů, ale chybí tady Chow Yun-Fat, nicméně to vůbec nevadí, protože je tady fakt ultimátní bijec Donnie Yen, ten se sice v první hodince tak projevuje hodně zřídka, ale to co tam předváděl v poslední půlhodince, když tam neuvěřitelně krutě seřezal nejdřív ultimátního řezníka v bílým (mimochodem skvělej záporák v podání Jackyho Wu ) a následně naflákal prdel i tlustýmu kung-fu šefíkovi, to byl fakt strašnej masakr a zároveň skvělý finále. Krom toho to má i solidní příběh a výbornej originální konec(9.4.2008)

 • - Donnie Yen v roce 2005 vyhrál Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Epistemolog)

 • - Film měl původně blíže odhalovat vztah Jackyho Wu a Sammo Hung Kam - Bo, ale Wilson Yip neměl dostatečný rozpočet. (TomikZlesa)

 • - Film neměl původně obsahovat tolik bojových scén, to se však změnilo, když byl do filmu obsazen Donnie Yen. Na jeho žádost byly tyto scénu do příběhu dodány. Jedná se hlavně o boj Donnie vs. Jacky Wu a závěrečný boj. (TomikZlesa)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace