poster

Zóna smrti

 • Hong Kong

  Sha po lang

 • Hong Kong

  殺破狼

 • Hong Kong

  SPL: Sha po lang

 • Hong Kong

  Saat Po Long

 • anglický

  Kill Zone

 • Slovensko

  Zóna smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / Čína / Macao, 2005, 97 min

Režie:

Wilson Yip

Kamera:

Wah-Chuen Lam

Producenti:

Carl Chang
(další profese)
 • EvilPhoEniX
  ****

  UUumm.. Co dostanem když zasadíme do filmu Dvě největší Martial Arts Legendy proti sobě? Poutavý,sadistický, Akční film s perfektní Choreografií! Musím řici, že místy jsem se dokonce i nudil, poněvadž v první hodině se toho moc neudálo, ale naštěstí v poslední půl hodině mi naservírovali parádní Čínské Peklo! Kung-fu smíchané ze StreetFightem nemohlo dopadnout zle! Finální scéna mezi Donniem a Sammem působila tak krvavě a bolestivě, že stojí za to, tenhle flick Vidět!! 70%(23.3.2013)

 • Shit
  ****

  Drsnější detektivka ve stylu Wooových filmů, ale chybí tady Chow Yun-Fat, nicméně to vůbec nevadí, protože je tady fakt ultimátní bijec Donnie Yen, ten se sice v první hodince tak projevuje hodně zřídka, ale to co tam předváděl v poslední půlhodince, když tam neuvěřitelně krutě seřezal nejdřív ultimátního řezníka v bílým (mimochodem skvělej záporák v podání Jackyho Wu ) a následně naflákal prdel i tlustýmu kung-fu šefíkovi, to byl fakt strašnej masakr a zároveň skvělý finále. Krom toho to má i solidní příběh a výbornej originální konec(9.4.2008)

 • BuryGol
  ***

  Nedokážu určit, co je to film noir. Já se těšil na solidní kriminálku a nakládačky, ale dostal jsem jen zlomek co jsem chtěl. V časovejch sekvencích jsem se ztrácel jak dítě v supermarketu a po celej film jsem z toho nevybruslil. Režisér tam chtěl mít všechno, a trochu to přeplácal. Za bitky, příběh a zpracování je to za tři hvězdy a tu zmatenost mi už nikdo nevymaže. Velká škoda. Ale bylo to předvídatelný jako prase.(5.9.2010)

 • Nettrass
  ***

  Poučení: Nikdy nekonzumujte domnělé mrtvole její chlast, navíc v její přítomnosti. Nasere se, probere se, prohodí vás oknem a vy se letíte seznámit s manželkou ,,mrtvoly,, , čímž ze sebe i z ní uděláte mrtvolu taky. Konečně něco nápaditého. Proč by se taky mělo dopadat jen na prázdná auta, jak to dělají všichni ostatní, málo nápadití vzduchoplavci.(11.9.2012)

 • MI-380
  **

  Policejní drama made in Hong Kong: často nepochopitelné motivy a jednání postav, jejich podivná naivita, soundtrack jako v sovětských poetických filmech šedesátých let, násilí se snaží vypadat jako umění, neuvěřitelně rychlý tlouštík ve fialovém obleku, který všechny udolá, časté a nenadálé záchvaty psychické lability většiny postav, dokonalé akční scény. Všechny postavy jsou ještě ke všemu víceméně záporné a děj je rozplizlý jak medůza na břehu Jihočínského moře. Přes spoustu evidentních nesmyslů a nechutností drží vše pohromadě díky jakési zvláštní čínsko-anglické hongkongské poetice, která kombinuje místní mentalitu s germánským názorem na čest a povinnost. Tentokrát jdu s hodnocením ostře proti proudu: 45%.(10.4.2011)

 • - Donnie Yen v roce 2005 vyhrál Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Epistemolog)

 • - Film neměl původně obsahovat tolik bojových scén, to se však změnilo, když byl do filmu obsazen Donnie Yen. Na jeho žádost byly tyto scénu do příběhu dodány. Jedná se hlavně o boj Donnie vs. Jacky Wu a závěrečný boj. (TomikZlesa)

 • - Film měl původně blíže odhalovat vztah Jackyho Wu a Sammo Hung Kam - Bo, ale Wilson Yip neměl dostatečný rozpočet. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace