Extrémní svahy

Extrémne svahy

Dokumentární / Sportovní

USA, 2005, 110 min

Jon Philpot

. „Začalo to se skupinou lidí, kteří byli jádrem a kteří to milovali“. S překvapením musím konstatovat, že v horkém letním dni se i na sníh dá dívat se značným zalíbením. Historie a budoucnost snowbordingu „Sport založený na svobodě, rychlé jízdě, sebevyjádření a životním stylu nabízející opravdu jedinečný pocit překonávání hranic.“, jeho současná komerční tvář a hlavně pět šílenců na neuvěřitelně strmých horách Aljašky. No a já jen s obdivem smekám před jejich uměním a před nádhernými záběry . P.S. kličkování před právě utrženou lavinou nemělo chybu, i když v tomhle duelu jsem si vsadila na jiného vítěze.(22.7.2006)

Aljaška, hory, freeride, tuny sněhu a snowboard. A hlavně nejlepší snowboardisti, jejich jízda, skoky, pocity, soutěže a nevěřitelná spousta volnosti a adrenalinu. Skoro dvouhodinový dokument o tomhle všem vypráví tak úžasnými obrazy, výbornou doplňující hudbou a zážitky špičkových snowboardistů, že člověk jen nadšeně zírá na plátno, těší se na zimu a někde v podvědomí společně s hlavními protagonisty snímku tajně skáče z vrtulníku!(13.11.2011)

Ve filmu se prolíná vyprávění zakladatelů snowboardingu a samotná akce na Aljašce. V průběhu se rovněž seznámíme se všemi hlavními hrdiny - jejichž tríčky a dovednosti na prkně nejsou žádný filmový trik...voni sou totiž faaakt dobrý!!Nic hlubokého v nich ale nehledejte a buďte rádi, že to dokázali! Because they are so great, so awsome, so skilled, you know?(19.3.2007)

I když je First descent pohodovou podívanou, ve které se dozvíte něco o počátcích a vývoji snowboardingu, nejedná se o nijak zvlášť skvělý dokument. Svou délkou vás po chvíli začne nudit a nabubřelí frajerští Amíci jsou trochu nesympatičtí. Mnoho hodinových snowboardových videí, které jsem kdy viděl, bylo mnohem lepší než tento film.(18.2.2007)

Vzhledem k tomu, že to byl dokument, jsem od toho zas tolik extrému, jak je v názvu, nečekala.... a dobře sem udělala :) Svahy sice fakt extrémní byli, jenže moc extrémních jízd se nekonalo. Ale i tak se mi to dost líbilo - krásný záběry na krajinu Aljašky, ty východy a západy slunce nad třpytivou zasněženou karjinkou, paráda... Navíc zachytili i úplný začátky snowboardingu, který byly i dost vtipný, protože ty prkýnka na kterých se jezdilo dřív, to fakt stojí za to vidět :D Jestli měli tvůrci v plánu navnadit diváky na svět snowboardingu, tak se jim to určitě z velký části povedlo :)(8.12.2006)

• - Natáčení probíhalo na Aljašce. (Terva)

• - Režiséři filmu Kevin Harrison a Kemp Curly jsou dlouholetí kamarádi a spolupracovníci. Získali dobré jméno díky spolupráci se snowboardistou Jakem Burtonem a produkovali pořady například pro populární kanál MTV Sports. (Geriel)

• - Kevin Harrison a Kemp Curly byli k filmu inspirováni nápadem dlouholetého sponzora adrenalinových sportů, firmou Mountain Dew. (Geriel)