Do spárů nemilosrdného podsvětí plného peep shows, erotických klubů a sexu po internetu vstupuje ctižádostivý politik David Huxley (Johnathon Schaech Krevní pouto), který tím může ztratit vše. Je totiž tajně natočen během žhavých hrátek se svou snoubenkou Tish (Lori Heuring - Mulholland Drive) a překrásnou mladou modelkou (Zita Görög - Underworld). David teď musí dostat vyděrače, který po něm chce za negativy nehorázné peníze. Ale když honba za vyděračem končí vraždou a David je unesen, jeho snoubence Tish nezbývá než výkupné 5 milionů sehnat. Jinak přijde její milenec o slibnou kariéru nebo dokonce o život. (oficiální text distributora)

Tosim

Netušil jsem, že ten film má dvojku. Ale - je to vlastně dvojka? Jedničku to připomíná jen tím, že někdo něco natočil. Tady se asi někdo chtěl svézt na cizím úspěchu. Film se veze k (polo)očekávané pointě (ale byl to chytrej člověk!), takže jediným zajímavým a světlým bodem snímku jsou časté erotické, na mnoha místech až pornografické záběry. Unrated version, přátelé! ()

T2 odpad!

dosť od veci, ako pokračovanie to je absolutne mimo čohokoľvek čo mal originál 8MM, prevedenie výzorom spĺňa neskutočne lacnú televíznu frašku, otras ()

tron

Ježiši, to bolo akože čo?! Že sa dvojka robila rovno na DVD, to je mi fuk. Ale že nemá s originálom Joela Schumachera (jedným z najmajstrovskejších trilerov desaťročia) NIČ SPOLOČNÉ, to mi fuk nie je. Tým pádom názov vnímam ako podvod Samozrejme, nechcem, aby sa vrátil Nicolas Cage a druhý raz pátral po tvorcoch snuff. Ale pomenovať film 8MM 2 a pritom o žiadny snuff (a dokonca ani o súkromných detektívov!) nejde, to už je úbohé svinstvo. Lacná (finančne, ale aj inak) snímka sa môže "pochváliť" odpudivo lacným vizuálom, trápnymi hereckými výkonmi (ústredný snúbenecký pár je nesympatický už fyzicky) a o úbohosti scenára (s kreténskou poslednou „šokujúcou“ scénou v metre) sa radšej ani nevyjadrujem. Kladne vnímam stopy po temnej atmosfére a niekoľko minút prekvapivo odvážnych erotických scén. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/mladezi-nepristupne/92-8mm-2-40- ()

Dudek

Davit a Tish jsou spolu již nějakou dobu zasnoubeni a právě chystají svatbu, jenže kvůli krátkému pobytu v lázních Alhambra se jim převrátí celý život na ruby. Při jednom průchodu honosného hotelu totiž narazí na krásnou nahou dívku v bazénu, chvíli ji tiše pozorují, ale poté odejdou. Když téhož dne na tu samou dívčinu narazí na diskotéce, strhne se nevinný lesbický taneček v divokou sexuální scénu, při které figurují všichni tři doposud popsaní. Ta dívka se jmenuje Risa a později v příběhu se s ní ještě setkáme, to však bude mít mnohem vážnější roli. (Když už jsme u těch sexuálních scén, rád bych podotknul, že v první čtvrthodině filmu se staneme svědky hned čtyř). Po krásně prožitém dni v lázních se právník, David, a dcera velvyslance, Tish, vracejí zpět domů, tam je však čeká nepříjemné překvapení. K Davidovi dorazí obálka s fotografiemi z jejich včerejší vášnivé scény a Tish zase přijde email s žádostí o 200 000 $. Kdyby se fotografie dostaly do novin, zničilo by to Davidovi postup do kongresu a práci vůbec... Pokud bych příběh popisoval dále, dostali bychom se do míst, kde bych dal moc velký průchod spoilerů, takže vypravování raději utnu již zde. Možná se vám zdá, že 8 MM 2 má se Schumacherovým temným thrillerem jen málo společného, jenže není to tak docela pravda. Společné věci má, avšak jen minimum (důležitý prodavač v sex shopu, nahrávka o které se nesmí dostat na veřejnost – fotografie totiž pocházejí z videozáznamu -, ale její původ se musí odhalit a hlavně pátrání po erotických klubech s známý režisér porno filmů – ovšem zde bez násilí), při některých se dokonce zdá, že byly přímo opsány. 8 MM 2 není špatný film, přestože se mi pachatele podařilo identifikovat hned na začátku – a to nejen díky jednoúčelově vloženým postavám – byl jsem poslední scénou v metru naprosto šokován, doslova jsem přestal dýchat a rozbušilo se mi srdce. Cena stoupá, riziko z nezaplacení je však příliš vysoké, jak se tedy nakonec naši hrdinové rozhodnou? Budou věřit tomu kdo je vydírá a zaplatí nebo na to půjdou jinou cestou? Film má v některých scénách tendenci překvapovat. Doporučuji všem komu se líbila Pilka, Saw, protože určitě ocení posledních několik minut filmu. Samozřejmě doporučuji i všem ostatním... Závěrem: Dávám tři hvězdičky – původně jsem myslel na dvě, ale konec mě „přinutil“ jednu přidat. Více si film nejspíše nezaslouží, protože ačkoli hrdinové pátrají co nejlépe mohou, nakonec sami na nic nepřijdou (jasným příkladem je scéna kde hledají jednu lehkou dámu)... ()

TeeAge

V popisu filmu chýba pri štáte výroby koprodukcia Maďarska, a to možno viac, než v 50 percentách. Jedná sa o výdarený kúsok dejovo nenavezujúceho pokračovania 8mm, s novými hereckými tvárami a atraktívným miestom dejiska, Budapešťou. Výkony sú prekvapivo dobré, len na konci som zistil, že väčšina hercov je tiež maďarská. Úplne najviac však dáva na stôl Johnathon Schaech, ktorý by si už zaslúžil aj A-čkovú produkciu. Tak si proste predstavujem špičkového filmového herca. Krásu Zity Görög snáď netreba ani pripomínať ;) Scenár samozrejme občas seká a nudí, no za toľko peňazí je to pochopiteľné: Obmedzené možnosti. ()

genetique

Toto fiktívne pokračovanie skvelého thrilleru a jeho pokus o zvezenie sa ne jeho názve si mohli tvorcovia naozaj odpustiť. Ktovie, možno by tým boli menšie očakávania, lepšií dojem. No, každopádne nebyť všetkých tých obscénností a až prílišnej sexuálnej nadýchanosti, film by sa skrátil asi o 15minút a bolo by to aspoň k veci. Ani nápad nebol zlý, ale lepší herci sa na takúto šialenosť asi nelákať nedali, čo je škoda, lebo potenciál bol väčší. 55%. ()

Hitman_47

....tady někdo na pointě musel fakt "zamakat", jinými slovy, závěrečnou tramvajovou scénu (navěděl jsem, že existují tramvajové podzemky, though) snad čekal každý už od poloviny filmu. Nic nového pod sluncem, jen další levný erotický a velmi průměrný thriller. ()

castor

Ale ne.. Po formální stránce nemám co vytknout; hudba i kamera šlape. Film ale nemá to, čím disponoval Schumacherův brilantní thriller - tísnivou a dusnou atmosféru. Ten lacině erotický obraz, o který se zde režisér pokouší, velmi rychle omrzí a pohled na další a další silikonové barbíny nudí asi jako přepálená stopáž. Sic to má slušivý rozjezd, tak se vlastně za takřka nesmyslných okolností dostaneme mezi budapešťský pornoprůmysl, až vám záhy dojde, že sledujete pouhý odvar nějaké šílené myšlenky, která se tváří, že je o něčem, ale s tak slabým scénářem a nevýraznou ústřední dvojicí se nikam stejně nedostaneme!! 30%. ()

petero

Keď sa na scéne začali objavovať Sandra Shine, Jesse Jane, Sophie Moone, Sandy ... vtedy to bolo aj dosť napínavé ;-) Inak je to priemerný mierne erotický thriller. ()

LiVentura

Vyjímečně zajímavě vyrobený video film o tom, že ne vše se má přehánět, ani sex a už vůbec ne s cizím člověkem do "trojky".!!! :-)) A v cizí zemi..?!!! ()

Deimos

VHS/// Obsazení 3/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Prostředí 2/10/// +snad trocha napětí -bezvýznamný film o ničem/// By ně zajímalo co má 8MM2 společného s předešlým filmem kromě názvu a toho, že si někdo někoho natáčí na video a pak ho vydírá. Některá video pokračování snad ještě mají smysl (Síť 2.0). Tohle je ovšem úplně zbytečný film, který mě děsně prudil a to i přesto, že byl použit jako kulisa. Z toho plyne poučení, aby už jste tu kameru vypnuli a přestali mě šmírovat, stejně se na to pak nikdo dívat nebude./// Celkem 17%/// ()

Payushka

Nechapu, proc se stropil takovy humbuk kolem te kazety - kdyz jsem si puvodne cetla obsah, rikala jsem si, co za bestialitu (pardon, mezidruhovou erotiku) se tam musi stat, ze jsou ochotni zaplatit 5 melounku. Nakonec vlastne ani o nic nejde. Je to blba vykradacka s osklivou hlavni hereckou, jejim partnerem, ktery az moc napadne pripomina Joaqa Phoenixe...no a celkem dobrym zaverem. To tohle soft porno u me zachranilo. ()

Frajer42

Tady bych si žádal o odebrání předchozího Schumacherova snímku ze souvisejících filmů, protože zde existovala souvislost snad jen ve stejném názvu. Pokud si libujete v sebepoškozování, tak vám mohou činit potěšení nesmírně nesympatické obsazení úplně všech doplněné o směšné herecké výkony, které nejsou k vidění snad ani v rámci těch nejhorších seriálů, které běží na našich televizích. Příběh je naprostá píčovina a ten největší kýč, jaký si dovedete představit. Tento kýč dotáhli tvůrci k dokonalosti, kdy vám předloží naprosto očekávaný závěrečný rádoby "wow" moment. Jediné pozitivum celého snímku představují desítky nahých kurev, nad kterými se dá solidně pohonit. Jinak to celé zkrátka působí až nechutně levně. [12 %] ()

Smok

A čo presne by to malo mať spoločné s 8MM ???? Mám pocit, že ide o dva absolútne odlišné filmy. Ktorý je kvalitnejší, asi ani nemá zmysel rozoberať... ()

Rocky62

Nevěřícně kroutím hlavou, že po vynikajícím prvním dílu přišel tenhle pornografický blaf, který nemůže krom erotických záběrů nabídnout vůbec nic. ()

SeBig odpad!

Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem kdy viděl. Obsazení a vizuál jak nějakej levnej seriál, to samý zápletka (jestli to tak lze nazvat) rádoby “temná” atmosféra, která nudí k smrti. Půlka filmu prcání a zbytek vyprcanost. ()

Chrustyn

Typický příklad toho jak se přiživit na úspěšném filmu, i když s ním pokračování nemá vůbec nic společného. TV thriller, který se oproti originálu nezaměřuje na atmosféru ale na erotiku. Kdyby ve filmu bylo více sexu mohl to být klasický erotický film, který dávají po půlnoci na Nově. ()

bassator

Srovnávat toto s prvním dílem nemůžete, protože to má jen společný název z kterého tento film žije, ostatní je úplně mimo. Chybí tomu ta atmosféra, napětí, překvapení, místo toho tu vidíte jen nahé ženské, nezáživný příběh a dosti předvídatelný konec... - 28. 1. 2012 - 30% ()

Arsenal83 odpad!

Režisér sa len priživil na populárnom názve a vo svojej "fantázii," natočil len niečo, pri čom si mohol honiť. O nič iné mu nešlo. ()

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování