poster

Až na konec světa (TV seriál)

 • Velká Británie

  To the Ends of the Earth

 • Slovensko

  Až na koniec sveta

Drama

Velká Británie, 2005, 3x90 min

 • rikitiki
  ***

  Halucinogenní nekonečná cesta přes půlku světa se změní na noční můru, kdy hrdinové už o nic neusilují, vše je jim lhostejné, jen zoufale přežívají a ani se neupínají na konec výpravy. Jako by jim už ani nezáleželo na tom, jestli se do Austrálie nakonec dostanou. Hrdina si vybere nevěstu na základě následků otřesu mozku, zatímco jediná sympatická ženská mu proklouzne mezi rukama. I když i ona je na štíru se vkusem, protože se nechá ukecat zprvu se progresívně jevícím chlapíkem, který ji ale patrně chce jen do kuchyně a postele a nepokládá ji za rovnou muži. ___ Ledacos mi v příběhu nesedělo. Nevěřím, že by několikaměsíční cestu zvládli bez mezipřistání pro doplnění zásob. Nevěrohodné pro mě bylo i jednání kapitána a posádky s knězem. Přece jen to i dnes, natož tehdy, bývá vážená osoba, nebo je aspoň vážený jeho úřad. A co ti lidé v podpalubí, kteří měsíce ani nevylezli na denní světlo? To mi taky připadá nereálné.(29.10.2017)

 • Big Bear
  ****

  Solidní drama na palubě fregaty Jejího veličensta HMS Pandora, která veze nové osadníky do Austrálie. Mezi otrlé mořské vlky z řad důstojníků, kapitána a před plavbou rychle najmutých námořníků se ocitne jak smetánka, tak i prostý lid (tato loď vyjímečně neveze vrahy a zloděje). Zejména hlavní hrdina, zbohatlický hoch, který jede pracovat pro guvernéra má zprvu velký problém přizpůsobit se poměrům na lodi za dlouhé a náročné plavby. Tu znepříjemňuje nejen vrtkavé moře a závady na lodi, ale i počínající pocity úzkosti a nudy z pobytu na houpajícím se omezeném prostoru. Z necitlivého prospěcháře se během plavby stane muž se schoplností soucítit s druhými. Je úžasné pozorovat, jak se mění nejen chování ale i vizáž cestujících po čas plavby. Nikdy však nezapomínají být gentlemany a pravými Angličany. Na televizní produkci se jedná o nadstandard a osobně film srovnávám s Mastrem a Commanderem (ač se zde téměř nebojuje). Znovu a znovu žasnu, co vše museli první osadníci (nebo nuceně vyhoštění) vše překonat, aby Austrálie mohla být osídlena. O posádkách lodí Jejího veličenstva, které je tam pravidelně vozily ani nemluvě. Kdo o tomto období něco ví, jistě mi dá za pravdu, že se film povedl.(23.1.2011)

 • evulienka3
  ****

  Po dopozeraní tejto minisérie mi napadlo, aká som rada, že v súčastnosti už takto cestovať nemusíme... Verím tomu, že to čo tam zažili, ich muselo poznačiť. Dlhodobý život v uzatvorenom priestore, má vždy vplyv na správanie ľudí. Tu je skutočne psychologicky výborne zvládnutý a zaujímavý. Okrem Edmunda Talbota, ktorý počas počas plavby neuveriteľne dozrel, sú tu aj ďalšie postavy, ktorých vývoj ma zaujal aj vďaka výborným hereckým výkonom. Skvelá cesta do hlbín ľudskej duše.(19.3.2013)

 • Gurtha
  ****

  Skupina ne zcela vítaných cestujících na obchodní lodi lapená v místě (loď uprostřed oceánu resp. její podpalubí a příď), čase (cesta z Londýna do Sydney) a zcela neobvyklém prostředí (mořská nemoc, námořnické pověry, pravdu má vždy kapitán) přináší (vzhledem k tomu, že se nejedná o thriller, psychologické drama ani horror) zcela nový pohled na anglickou společnost devatenáctého století. Jistě nejedná se o Hornblowera - není zde mnoho "akce" a lidi zde raději mluví (nebo výrazně mlčí), ale snad i to dělá sérii uvěřitelnější. Problém vidím jinde - najít důvod proč si film vlastně pustit, když neslibuje mnoho akce ani romantiky - já tento důvod měla v Benedictu Cumberbatchovi, jiný ho možná najde v lásce k moři, Anglii, královně - prostě dle vaší chuti a pak se stačí jen pozorně dívat, poslouchat a neusnout.(15.12.2010)

 • aniiicka
  *****

  Přiznávám, že jsem si film vyhlededala z důvodu obsazení mých dvou top desítkových herců (Cumberbatch, Feild), kteří se k mému štěstí sešli už ve dvou filmech (druhým je Third Star), které se mi velmi líbily a i další obsazení je zde výborné. Dalším důvodem je, že série pochází z dílny BBC, která mě také málokdy zklame a konečně dobrodružné snímky této doby mě většinou baví. Film podle předlohy Williama Goldinga popisuje dlouhou cestu britské lodi s námořníky, vojáky a obyčejnými cestujícími z Británie do Austrálie. Zobrazení dobového cestování je to vskutku realistické, hned po příchodu na palubu zjišťuje hlavní hrdina Edmund (Benedict), že prostředí starší lodi, stísněné kajuty, do které zatéká a tváře stále stejných lidí nejsou moc vlídné. Dlouhá cesta začíná a střet jednotlivých postav různých charakterů bude velmi zajímavý. Film má své poněkud drastické momenty a vyhrocené situace ale i vtipnější nebo mnohé dojemné momenty. Co je hlavní, sledujeme proměnu hlavního hrdiny - sebevědomého aristokratického mladíka, který v důsledku dlouhé dramatické plavby získává mnohé zkušenosti a názory. Při sledování tohoto filmu jako u žádného jiného, jsem díky častému houpání lodi doslova cítila moře a uvědomila si, že v této době taková cesta byla rozhodně něco dost riskantního :) Příběh mě jednoduše chytil, mnohdy překvapil a ani na chvíli nenudil. Musím (opravdu nezaujatě) opět ocenit herectví Benedicta, jeho postava si mě získala a skutečně jsem s ním v několika okamžicích filmu trpěla. Sam Neil je tradičně výborný a kapitán lodi s důstojníky i další postavy byly ztvárněny britskou hereckou kvalitou. Hudba také pěkná (líbil se mi každý konec epizody, kdy Edmundova postava vnitřně pronesla nějaké moudro a pak se pohledem na vlny divák rozloučil. Výjimečně mi ani nevadil český dabing, i když Benedictův charakteristický hluboký hlas je jen jeden. Každopádně Lukáš Hlavica je jeden z mých oblíbených dabérů a celkem si sedli. :) Po celkovém shrnutí této dobrodružné plavby nevidím důvod proč nedat plný počet. :) pozn. herečka, která hraje dívku, do níž se Edmund zamiluje, hrála v lásce nebeské roztomilou dabérskou dvojici s Martinem Freemanem (kdo viděl ví :)).(10.3.2012)

 • Sam Neill

 • - Svetlozelené šaty s ružovým lemom, ktoré mala na sebe Zenobia (Paula Jennings) na bohoslužbe, sú tie isté, ktoré Amelia Sedley (Frances Gray) nosila v seriáli Vanity Fair (1998). (ti88na)

 • - Seriál vychází z literární trilogie "To The Ends of the Earth - Rites of Passage", "Close Quarters" a "Fire Down Below" anglického spisovatele Williama Geralda Goldinga oceněného v roce 1983 Nobelovou cenou za literaturu. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace