Bublina

Protagonisty vyprávění situovaného do městečka na hranicích Ohia a západní Virginie jsou tři dělníci z továrny na panenky, jejichž životy se protnou na ploše svérázného milostného trojúhelníku. Postarší Martha udržuje s mladším kolegou Kylem mateřský vztah na základě společných cest do práce a společně trávených přestávek na jídlo. Poklidnou rutinu jejich kamarádského soužití rozbouří příchod nové kolegyně, svobodné matky Rose. Důležitou roli ve vyprávění hraje vedle obtížně vyjádřitelných citů i lehce nahozená kriminální zápletka. Steven Soderbergh se na nezvyklém snímku natočeném s improvizujícími neherci v reálných prostředích podílel také jako kameraman (pod pseudonymem Peter Andrews). Ke specifikům projektu, který režisér označuje jako první z plánované série, patří i způsob distribuce: do kin zamířil prakticky zároveň s uvedením na DVD a placeném televizním kanále. (oficiální text distributora)

Akana

Ukázka maximální úspornosti dějové, obrazové, herecké i emocionální. Když jsem si po deseti minutách představil, že na takhle minimalisticky nevstřícnou záležitost bych měl koukat třeba další dvě hodiny, nebyl to dobrý pocit. Ale ejhle: Steven Soderbergh osvědčil mimořádnou soudnost a stopáž je tak možná největším kladem filmu. Na takové ploše ten styl zalidněný neherci a plný statických scén má svojí sílu. Klíčovým motivem jsou podle mě hodinky. Symbolizují kousek z toho pohodlného, luxusního života, který byl pro Marthu nedosažitelný, kousek, který si Rose dokázala urvat i za cenu krádeže. Otázkou je, jestli jí Martha podvědomě záviděla tu odvahu nebo ten její zkrat způsobila tajená frustrace z bezvýchodnosti její vlastní existence. Nelehký, ale zajímavý film. Potěšující je, že pro Soderbergha platí hollywoodská pravidla jen když sám chce. 70% ()

markotter

Ten film by vlastně vůbec nemusel existovat. Když už, tak proto, že to vlastně bylo jakoby úplně ze života. Šedivý maloměsto, lidi co se protloukaj životem z práce do práce aby měli na nájem, žádný velký emoce a jedna obyčejná vraždička. Vzhledem k tomu že se tam skoro nic nedělo, tak mě film přesto bavil a jenom sem se bál, že se nedočkám na konci vyřešení. Naštěstí jsem se dočkal :-) ()

bono22vox

Jeden z experimentů S. Sodebergha. Co nelze snímku upřít, je syrová atmosféra a neherci, díky nimž máte opravdu pocit, jako byste vedle hrdinů seděli v bufetu u silnice mezi americkými zapadákovy. Ale teď jedna otázka. Stojíte o něco takového? ()

Yahey

Komorní realistické drama z obyčejných, nižších vrstev americké společnosti. Působí takřka jako "dokument", žádné emoce "navíc", žádná filmová klišé, žádné efekty. Příběh zaznamenaný jako přirozené "každodenno". Jednoduchost, čistota, kytarový podkres. ()

alpeew

V Soderbergově podivném, dokumentárně působícím filmu Bublina plynou dni za sebou, jeden jako druhý (a nezáživný). Nejistý mladík Kyle a o nějaký ten pátek starší Martha pracují v malé továrně na panenky, doma se starají o své nezaměstnané či nemohoucí členy rodiny, mají obyčejné starosti, obyčejné sny, o nichž v skrytu duše tuší, že k jejich realizaci patrně nikdy nedojde a nezvývá jim nic jiného, než brát ten jejich nudný život takový jaký je. Zavedený pořádek a vakuum bezpečné bubliny jejich světů naruší příchod nové pracovní síly, svobodné a mladé matky Rose. Nevyrovnaný milostný trojúhelník s kriminální zápletkou, s autentickými neherci vypadá jako zajímavý nápad, ale bohužel jen vypadá. Celý příběh čekáte co bude a ono vlastně není nic. Bublina praskne a je po všem. ()

nula87

Soderberghova klubovka, která nenadchne, ale živým a civilním podáním určitě zaujme a nechá totálně zapomenout na mainstream. 65% ()

Aniki

No, než se to stihlo pořádně rozeběhnout, byl po hoďce a čtvrt konec. Jistý potenciál snímek jistě má, ale možná bych právě tu delší stopáž snesl. Rutina, bezvýchodnost a totálně zoufalá prázdnota v duších hlavních představitelů z jednotlivých scén přímo čiší. Člověk se pak možná násilnému činu, spáchaného z důvodu jakési bizarní kombinace motivů, ani nediví. Herci byli velmi uvěřitelní, jejich výkony se dají označit za až dokumentárně civilní a film si tak jistě zaslouží mírně nadprůměrné hodnocení. Zklamán jsem rozhodně nebyl...naopak, očekávaná pointa potěšila. ()

zigy

Kamera to zabírá zdálky, herci jsou neherci a zápletka je banální - co z toho pak vzejde? Lehce psychologická a lehce kriminální - Blbost. ()

Spike86

Nezávislý trochu vztahový, trochu psychologický filmek obsazený neherci, který nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. 55% ()

vykyn

Opravdu velmi,velmi komorní snímek.který tak netlačí na pilu až je to svým způsobem krásné.Působí to tak skutečně a reálně až se mi to zdálo nereálné:-)Takhle v poklidu,rychle a bez emocí vysvětlenou vraždu,dozajista v žádném jiném krimi filmu neuvidíte.. ()

Pythonator

Jedna velká bublina. Dejte kameru do fabriky a natáčejte plkající dělníky. Z toho se pak dá sestřihat podobně nezáživná capina a na festivalech u toho budou pseudointelektuálové slintat, jak je to krásně civilní a umělecké a kdovícoještě... ()

kisho

Neni o com. Zo zaciatku som sa trochu bal...ze to s tym pokusom s nehercami mozno nebol najlepsi napad. Ale uz prvych par scen filmu hovori brilantnou filmovou recou a herec by v tomto snimku fakt vadil. Je to tak napisane, citit z toho aky moze byt zivot a kam moze posuvat medium filmu vynikajuci reziser. Odporucam. ()

josezuna

Surový, pravdivý. Asi tak by sa dal okomentovať tento filmový pokus Soderbergha.. Na nehercov skvelý výkon, kamera ide, akoby ani nebola, žiadne rušivé momenty. Len monotónnosť života v malom americkom meste. Nuda a stereotyp. Úplne iná amerika. ()

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Dojme krávu dokud dává

Dojme krávu dokud dává

26.04.2006

Aneb dvě slepice více nesou či čím větší rána, tím větší gól. O čem je řeč? O Oceanově třináctce, čili Dannyho parťácích 3. Ano, režisér Steven Soderbergh na konci července začne natáčet třetí díl… (více)