poster

Bublina

 • USA

  Bubble

 • Slovensko

  Bublina

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 73 min

Producenti:

Gregory Jacobs
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aelita
  ****

  Není radno brát chudákovi jedinou radost života neboli, chce-li Bůh udělat z člověka poslušnou ničivou zbraň, zraní ho do srdce, zbaví ho rozumu, oslepí ho emocemi nebo mu je sebere. Jinak řečeno biblický Samson a shakespearovský Othello americké každodennosti. ___ Syrové, naturální, pravdivé – možná nejlepší Soderberghův film. Rozhodně nic pro diváky, kteří hledají ve filmech zábavu, ani pro ty, kdo hledá unik z tohoto světa.(24.5.2014)

 • Aluska88
  ***

  Člověk by ani neřekl, že Steven Soderbergh, tvůrce úspěšného Hollywoodského trháku, Dannyho parťáci, natočil tento amatérský, téměř experimentální, nezávislý snímek, obsazený samými neherci. Příběh je docela prázdný a plochý, emoce téměř žádné, postavy spíše ke všemu přistupují jakoby netečně a bez zájmu. Neherci jsou však sympatičtí a "hrají" docela obstojně, takže i díky nim se z Bubliny stává příjemný a osobitý snímek, který díky krátké stopáži stojí za zhlédnutí. Jedná se možná o ten nejobyčejnější divácký zážitek, který Vás nemusí ničím zaujmout. Zobrazuje skupinu lidí, jejich práci a všední stereotypy. Ale oproti komerčním, nablýskaným, "hvězdným" filmům je Bublina nenáročnou "odbočkou" do jiných řad.(29.10.2012)

 • charge
  ****

  Nenáročné komorní drama na jedno shlédnutí, které se ovšem velmi povedlo, krátká stopáž jen přispívá k rychlému tempu jinak tohoto pomalu plynoucího filmu, Soderbergh v některých svých snímcích rozebírá lidské úchylky v jakýchkoliv podobách, bizardních i těch, které někdy na první pohled nejsou ani vidět a jejich působení na okolí. 75%(20.7.2010)

 • Cival
  ***

  Autentické, civilní, realistické. To jsou jen přívlastky, které z Bubliny vyloženě čouhají, aniž by přitom vysvětlovali, proč Soderbergh zvolil právě takovouhle formu, a kam s jejím experimentováním míří. Pokud bych měl s nějakým režisérem sednout k pivu a nechat si od něj vysvetlit smysl jeho počínání, Soderbergha s Bublinou bych asi ocenil ze všech nejvíc.(28.7.2006)

 • MartinNDL
  ****

  Nemusíš říct skoro nic, jenom hákuješ v továrně na panenky a tvůj život stojí za hovno. A víš, že to nebude už nikdy lepší, jenom zestárneš, zošklivíš a z tý coly a hranolků ti naroste břicho až nakonec chcípneš. A všichni co znáš sou na tom stejně. Je to v prdeli, zavolej Soderbergha ať tě natočí a plivne kapitalistům do ksichtu.(17.12.2010)