poster

Bublina

 • USA

  Bubble

 • Slovensko

  Bublina

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 73 min

Producenti:

Gregory Jacobs
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aelita
  ****

  Není radno brát chudákovi jedinou radost života neboli, chce-li Bůh udělat z člověka poslušnou ničivou zbraň, zraní ho do srdce, zbaví ho rozumu, oslepí ho emocemi nebo mu je sebere. Jinak řečeno biblický Samson a shakespearovský Othello americké každodennosti. ___ Syrové, naturální, pravdivé – možná nejlepší Soderberghův film. Rozhodně nic pro diváky, kteří hledají ve filmech zábavu, ani pro ty, kdo hledá unik z tohoto světa.(24.5.2014)

 • freddy
  ****

  Tak druhý film z cyklu Americké nezávislé léto 2010 jsem si opravdu užil, zatímco předchozí film z tohoto cyklu byl zklamáním, tak nyní jsem si to plně vykompenzoval, protože pokud mám něco na filmech ze Spojených států nejradši, tak je to poklidné prostředí maloměsta, jestliže se nějaký film v takovémto prostředí odehrává, tak má u mě už dopředu plusové body. A pokud je to ještě navíc příběh jako ze života, pokud zde hrají méně známí herci nebo dokonce v tomto případě přímo neherci, tak už toho není mnoho, co by mi mohlo pokazit zážitek z takového filmu, to by musel být ten děj opravdu hodně nezáživný, a to se v tomto případě nestalo. Tento film totiž má velice zajímavý a prostý příběh, u kterého jsem nemusel nijak zvlášť přemýšlet a který mi ani nedal šanci začít se nudit, celé to uteklo velmi rychle a především velmi příjemně. Dá se tedy říci, že v tomto případě se spojilo několik prvků, které ve filmech mám rád, a díky tomu u mě dokázal film Bublina bez větších problémů hodně zabodovat. A herecké výkony, to už je jen jakási pomyslná třešnička na dortu, kdy všichni tři hlavní aktéři byli zajímaví a příjemní. Herečka, která hrála Marthu mi dokonce připomínala mou bývalou učitelku, které jako by z oka vypadla, a o to byl ten film ještě zajímavější. Celkově se tedy z mého pohledu jedná o hodně příjemné překvapení a neváhám udělit nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd.(19.7.2010)

 • Radiq
  ***

  No nevím sice proč se to jmenuje Bublina, jestli kvůli tloušťce té panenkářky a šičky oblečků na panenky v jedné osobě nebo že ty hlavy těch panenek mají dutou hlavu, tekže připomínají bublinu... Ale bylo to celkem zajímavý. Hlavně tím, že tam nehrál nikdo známej a přesto to bylo dobrý, právě tím, že se to nesnažili za každou cenu hrát, ale být přirození. A už jenom to, že hlavní hrdinka je tlustá američanka, už o něčem svědčí - minimálně o tom, že si někdo uvědomuje, že už na ty okoukaný vyzáblý ženský není nikdo zvědavej. No i když......... ;-)(12.4.2007)

 • rikitiki
  **

  Je mi jasné, že od neherců můžu většinou očekávat jen výkon obvyklého typu - nevýrazný, civilní. Což u některých typů filmu vůbec nevadí, i naopak. Ale přece jen bych čekala aspoň nějaký scénář a režii a to bylo v tomto případě marné. Snímek si nevzrušeně plynul v nevzrušených dialozích a do toho jedna vražda ze žárlivosti. Ale ani jako morytát ze sousedství to nemělo žádnou atmosféru. Název filmu mi tak připadá naprosto vystihující. /19. 7. 2010/(19.7.2010)

 • snaked
  ****

  Zdařilé. Film mohl (aspoň podle mě) skončit v momentu, kdy šéf v továrně říká, že tam bude pracovat Kyleova matka... Protože v té chvíli, jak tam byl záběr na Kylea i na ni, tak jsem měla pocit, že se mohlo jednat o nějaké spiknutí... (i když je to samozřejmě hloupost) Brala bych to víc nedořečené...(4.2.2007)