poster

Bublina

 • USA

  Bubble

 • Slovensko

  Bublina

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 73 min

Producenti:

Gregory Jacobs
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • Filmweb.cz (Alena Oswaldová) ****

  "Konfliktem i prostředím „chudých“ dělníků Bublina lehce připomíná Tanec v temnotách, akorát místo dunivých zvuků a muzikálového doprovodu je zde vše orámováno pouze kytarovým country doprovodem. Kontrastem k americkému středozápadu je surrealistická atmosféra fabriky, kterou kromě všech těch…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) ****

  "Soderbergh volí metódu kamery – svedka: nakrúca z ruky alebo kameru fixne umiestni v priestore a necháva aktérov prechádzať záberom. Za zaujímavejší považujem práve druhý zo spôsobov: postavy – osoby totiž pôsobia akoby si samy volili svoje miesto, a čo ukážu na kameru. Ich prejav sa javí ako…" (více)

 • Lidovky.cz (Jindřiška Bláhová) ****

  "Děj Bubliny má s realitou, míněno uvěřitelností, jen pramálo společného. Přesto je film upřímný, citlivý a zcela realistický v zachycení nenápadného proudu napětí, lhostejnosti, sobeckosti, oddanosti, zoufalství, dobroty a apatie, z nichž se skládá zvláštní životní pocit někde na hranici mezi…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Výrazná je zvuková složka: režisér zařadil několik kytarových sól, která svou hlasitostí přehlušují vše ostatní – jak rozmluvy v domácnosti, tak ruchy v továrně, kam se pozornost pozvolna přesouvá na dotvrzení naprosté odosobněnosti dění a postav v něm. Kromě kytarových vsuvek však jiný hudební…"