Bílá hraběnka

Večer u Bielej grófky

Večery u Bielej grófky

Drama / Historický / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Čína, 2005, 130 min

Neznám podrobnou politickou situaci mezi Ruskem a Čínou na počátku 20.století - tudíž to mi trochu stále unikalo - ale po určité době mi to bylo vcelku jedno. Film pro mě vedla Natasha Richardson, která ho pohltila úplně celý. Ralph Fiennes pro mě byl daný úplně stranou. Richardson je okouzlující a její "ochota" pomoci rodině - i když za jakou cenu, a hlavně když je za to považována za vyvrhela, to je pro mě v daném filmu stěžejní. Dobové kostýmy a interiéry jsou krásné a bar, který je vybudován je vytvořením snu muže, který to ani neuvidí...Příběh o lásce, slepé lásce a zájmu u mě dost uspěl.(23.8.2014)

S Bílou hraběnkou dostanete v podstatě to, co očekáváte. V pěkném papíru (tentokrát s orientálními motivy) zabalenou krabičku s logem "Ivory-Merchant" v níž najdete dva bonbóny - Ralpha Fiennese a Natashu Richardson. Chutnají tak, jak jste zvyklí, žádná velká extravagance, žádná příliš originální náplň. A taky po jejich snězení budete chvíli marně hledat další kousky. Ale nákupu snad litovat nebudete.(30.8.2009)

Příběh ruské hraběnky a slepého amerického diplomata začíná v roce 1936 v Šanghaji. Ona se snaží uživit rodinu, která jí za to pohrdá, on sní o úžasném vlastním baru. Náhodou se potkají v podniku, kde ona pracuje a okamžitě ho zaujme, protože představuje přesně tu eleganci, důstojnost a krásu, kterou on chce pro svůj podnik. A pak zemi napadnou Japonci. Zajímavý film o křehkém vztahu a opatrném sbližování dvou osudem poznamenaných lidí, o opravdovém přátelství, o přetvářce, o falešné důstojnosti a o hrdosti. 3,5*(17.8.2006)

Ples aristokracie a náhle střih a nová realita v jiné zemi, kdy hraběnka tentokrát tančí po barech a vydělává tím na nuzné živobytí své „vznešené“ rodině „Netrap se, matko. Bůh ji potrestá.“ A slepý muž, který vsadil všechno na jednoho koně, protože našel to nejdůležitější do svého vysněného podniku...ji ! Muž s bolestí v srdci, protože nemohl dodržet slib, který dal své dceři a hrdá žena, která s pokorou a důstojností přijímá své nynější postavení. Křehký vztah lidí ke kterým osud nebyl fér. Vztah na jehož počátku stála náhoda, potom důvěra, přátelství. Pro mě za 4*, zřejmě mě film zastihnul ve velmi sentimentální náladě.(3.9.2006)

Padneme střemhlav do červené knihovny, kde se ruská hraběnka Sofie obětuje v zájmu přežití své vyhnané aristokratické rodiny. Díku či úcty se nedočká, ale jednoho dne potká slepého amerického diplomata.....dál už si lze domyslet. Neříká se mi to lehce, ale nepostavím tenhle film do jedné lajny s Howards End a Soumrakem dne - hlubokými, decentně vyprávěnými příběhy a i když jsem White Countess sledovala s velkým zaujetím, vedle těchto je to pořád jen mistrný stylový - kýč. 3,4* :-)).(11.9.2006)