Bílá hraběnka

Večer u Bielej grófky

Večery u Bielej grófky

Drama / Historický / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Čína, 2005, 130 min

Filmu by rozhodne slušal o niečo vyšší rozpočet. Všetko je síce na správnom mieste, Ivory sa oldschoolovo snaží ako môže a v popredí je vzťah dvoch neortodoxných ľúdí, ale jednoducho ten nedostatok financií cítiť. Biela grófka sa poriadne naštartuje až v poslednom akte, hodina a trištvrte predtým sice nie je vyslovená nuda, ale neustálu pozornosť mierna monotónnosť trochu utlmuje. Inteligentná červená knižnica s trochou exoticizmu, našťastie ale v závere cítiť skutočné ohrozenie, v ktorom sa ocitajú postavy a nakoniec aj celá krajina. 70%(13.7.2018)

Padneme střemhlav do červené knihovny, kde se ruská hraběnka Sofie obětuje v zájmu přežití své vyhnané aristokratické rodiny. Díku či úcty se nedočká, ale jednoho dne potká slepého amerického diplomata.....dál už si lze domyslet. Neříká se mi to lehce, ale nepostavím tenhle film do jedné lajny s Howards End a Soumrakem dne - hlubokými, decentně vyprávěnými příběhy a i když jsem White Countess sledovala s velkým zaujetím, vedle těchto je to pořád jen mistrný stylový - kýč. 3,4* :-)).(11.9.2006)

Ples aristokracie a náhle střih a nová realita v jiné zemi, kdy hraběnka tentokrát tančí po barech a vydělává tím na nuzné živobytí své „vznešené“ rodině „Netrap se, matko. Bůh ji potrestá.“ A slepý muž, který vsadil všechno na jednoho koně, protože našel to nejdůležitější do svého vysněného podniku...ji ! Muž s bolestí v srdci, protože nemohl dodržet slib, který dal své dceři a hrdá žena, která s pokorou a důstojností přijímá své nynější postavení. Křehký vztah lidí ke kterým osud nebyl fér. Vztah na jehož počátku stála náhoda, potom důvěra, přátelství. Pro mě za 4*, zřejmě mě film zastihnul ve velmi sentimentální náladě.(3.9.2006)

Po všetkých stránkach kvalitné remeslo, ale napriek tomu nemôžem dať štyri hviezdičky. Výborná záverečná polhodina totiž nedokáže prebiť predošlú priemernosť. Nechcem zahmlievať fakt, že R.Fiennes, to herecky zvládol na výbornú, ale predsa len herecký výkon N.Richardson bolo to jediné, čo bolo výborné od začiatku do konca. Okúzlila ma rovnako ako hlavného hrdinu napriek tomu, že to nie je vyslovená krásavica. Sršala z nej ľudskosť a presvedčivosť, akú má v sebe iba pár herečiek.Je mi fakt ľúto, že už nie je medzi nami. Silné tri hviezdičky. Film 60%.(21.1.2010)

Trochu cynický a lhostejný politik, pro něhož je politka ničím a snem je otevřít si vlastní bar, podnik, v němž je hlavní hvězdou bývalá ruská aristokratka. Sentimentální vzpomínky na pohaslou slávu ruského dvora a pád do bídy Šanghaje - trochu moc na mě tlačí, abych se rozlítostnila - dobře, možná se jim to daří. Ale ten konec, jako z červené knihovny je už trochu moc. Příjemná podívaná, ale tak nějak bez jiskry.(10.9.2007)