Tam, kde bijí srdce (TV film)

• Česko

Tam, kde bijú srdcia

Drama / Romantický

Rakousko / Německo, 2005, 88 min

• troufalka

Bohužel čsfd nezná žánr Heimatfilm. Všechny filmy s Hansi Hinterseerem spadají do tého kategorie - odehrávají se vysoko v horách, je v nich líbivá muzika a jednoduchý romantický příběh. A v hlavních rolích jsou sympatičtí a pohlední herci. Hansi Hinterseer je prostě legenda, asi něco jako kdyby Roman Šebrle ukončil sportovní kariéru, natočil několik popových DVD, začal účinkovat v talk show a hrát ve filmech. Pro generaci babiček a starších maminek je Hansi prostě miláček bez kterého si neumí představit vaření nedělního oběda. Jak se objevují na obrazovce, usedají do křesel a vytahují kapesníčky. A když náhodou nejde v televizi ani v rádiu, pustí si ho ze záznamu ... Prostě kdyby tu hlasovalo aslespon 10 rakouských žen kolem padesátky, tato selanka by se rázem ocitla v červených číslech. Žánrově jde o čistý produkt, který přesně odpovídá zadání a cílové skupině.(12.11.2016)

Otázka jestli hodnotit film pohledem svým nebo pohledem-nadhledem. Koukal jsem na film s babičkou, která se celou stopáž usmívala a tetelila nad prostředím hor, výtahovou hudbou, scénářem, který bylo jasné od začátku kam míří a dostala vše co chtěla. Z pohledu osobního jedna a půl hvězdy, z pohledu obchodu náš zákazník-náš pán 4 hvězdy, takže hodnotím po zprůměrování obou pohledů. GrüssGott! A díky babičce za výlet do universa, které bych nikdy sám nenavštívil.(5.1.2020)