Jak už napovídá název, Earl před pár lety záměrně rozbil jeho bývalé ženě Joy cenu krásy, figurku na sekačce od firmy, která soutěž krásy pro matky a dcery provozuje. Jakmile se Joy dozvěděla, že je na jeho seznamu karmy, řekla Earlovi, ať se sháněním figurky netrápí a koupí jí vířivku. Vířivka ale stojí mnoho peněz, tak se Earl rozhodl, že Joy tu figurku v soutěži krásy vyhraje! (Sayko)

MM_Ramone

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí šiesta epizóda z prvej série nesie názov "Broke Joy´s Fancy Figurine" (Najkrásnejšia krásna princezna). Earlova bývalá manželka Joy sa ho stále snaží pripraviť o peniaze, ktoré vyhral tesne po ich rozvode. Earl sa chce s ňou nejako rozumne dohodnúť. Ona si od neho vypýta drahú vírivku. On jej však namiesto toho chce vrátiť keramickú figúrku, ktorú jej zničil. Bola to trofej zo súťaže krásy matiek a dcér, v ktorej roku 1981 zvíťazila. Bude ťažké ju znova získať. No ak sa mu to podarí, bude si môcť vyškrtnúť zo svojho zoznamu bod číslo stopäťdesiat tri. **** ()