Jmenuju se Earl

• USA My Name Is Earl (více)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Série(4) / Epizody(96)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiální text distributora)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (26)

Jmenuju se Earl (2005)

Mám štyridsiatku na krku. Celý život som prežil ako povaľač, drobný zlodej a špekulant. Vyviedol som veľa vecí, ktoré zaťažili moju karmu. Svojimi výčinmi som si ju zaprasil až tak, že keď sa jedného dňa na mňa usmialo šťastie a vyhral som v lotérii sto tisíc dolárov, vzápätí ma zrazilo auto a výherný tiket sa stratil. Zmizol. Vtedy som usúdil, že je to karma. Moja nečistá karma si vybrala svoju daň. Treba ju znova očistiť. Spísal som si dlhý zoznam skutkov, ktoré musím odčiniť alebo sa za ne aspoň úprimne ospravedlniť. To zaručene pomôže. Pevne pri mne stojí môj jednoduchý, ale verný a dobrácky, brat Randy. Zato moja bývalá manželka Joy, s asistenciou svojho súčastného partnera Darnella, sa mi snaží moje rozhodnutie všemožne skomplikovať. Mám to skrátka ťažké, ale zvládnem to. Mimochodom, „Volajú ma Earl“. Earl Hickey. ***** ()

Série 1 (2005) (S01)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. Prvá séria pozostáva z dvadsiatich štyroch epizód. Earl Hickey si spísal zoznam všetkých zlých skutkov, ktoré počas svojho ľahkovážneho života napáchal a chce ich všetky odčiniť alebo sa za ne aspoň úprimne ospravedlniť, aby očistil svoju karmu. Po boku mu vždy verne stojí jeho mladší brat Randy. Za to jeho bývalá manželka Joy sa za každú cenu snaží dostať ku peniazom, ktoré vyhral tesne po ich rozvode a skomplikovať mu jeho snahu stať sa dobrým človekom. Aj keď to má Earl ťažké, nevzdáva sa. ***** ()

Pilot (2005) (S01E01)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. Úvodná, v poradí prvá epizóda z prvej série nesie názov "Pilot" (Pilot). Earl Hickey je flákač a zlodej. Žije v obytnom prívese s nevernou manželkou Joy, dvoma deťmi, ktoré nie sú jeho a so svojím mladším bratom Randym. Jedného dňa vyhrá stotisíc dolárov. No len pár sekúnd potom ho zrazí auto. Keď je hospitalizovaný, tak sa s ním Joy náhle rozvedie. Earl si uvedomí, že vedie zlý život. Rozhodne sa, že sa polepší a odčiní všetky krivdy, ktoré napáchal. Začne tým, že pomôže Kennymu Jamesovi, ktorého šikanoval na základnej škole. **** ()

Earl přestává kouřit (2005) (S01E02)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí druhá epizóda z prvej série nesie názov "Quit Smoking" (Earl prestáva fajčiť). Earl začne pracovať na stodruhom bode zo svojho zoznamu. Chce prestať fajčiť. Ukáže sa však, že to sám nedokáže. Preto k tomu priberie aj matku svojho kamaráta Donnyho Jonesa, ktorý namiesto neho odsedel dva roky vo väzení. Tým, že aj ju odučí fajčiť, predĺži jej život minimálne o tie dva roky, ktoré trávila bez svojho syna. Earlova ex-manželka Joy nájde jeho starú video záveť, kde jej odkazuje všetok svoj majetok. Takže je presvedčená o tom, že zdedí aj peniaze, ktoré nedávno vyhral. Preto sa ho pokúsi zavraždiť. **** ()

Randy boduje (2005) (S01E03)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí tretia epizóda z prvej série nesie názov "Randy´s Touchdown" (Randy boduje). Earl chce napraviť krivdu, ktorú spôsobil svojmu bratovi Randymu, keď bol stredoškolák a hral americký futbal. Kvôli Earlovým podvodným sázkam prišiel Randy o možnosť tešiť sa z víťazstva. Earl urobí všetko preto, aby jeho mladší brat položil svoj touchdown. Randy sa však kvôli tomu musí vrátiť na strednú školu. Earlova ex-manželka Joy sa stále urputne snaží získať stotisíc dolárov, ktoré vyhral tesne pred ich rozvodom. ***** ()

Předstíral jsem vlastní smrt (2005) (S01E04)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí štvrtá epizóda z prvej série nesie názov "Faked My Own Death" (Predstieral som vlastnú smrť). Earl Hickey v snahe byť lepším človekom pristúpi ku zrealizovaniu bodu číslo osemdesiat štyri, ktorý má na svojom zozname. Nadviaže kontakt so svojou bývalou priateľkou Natalie Duckworthovou, ktorá si myslela, že už nežije. Earl nafingoval svoju vlastnú smrť, aby ukončil ich vzťah. Keď sa jej po siedmych rokoch príde priznať a ospravedlniť sa, stane sa niečo, s čím vôbec nepočítal. Jemnocitná Natalie sa do neho znova zamiluje. ***** ()

Earl učitelem (2005) (S01E05)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí piata epizóda z prvej série nesie názov "Teacher Earl" (Earl učiteľom). Earl Hickey začne pracovať ako učiteľ v škole pre dospelých. Učí cudzincov, ktorí prišli do USA, zvládnuť anglický jazyk. Chce tak odčiniť to, že si robil srandu z ľudí s prízvukom a tým pádom si vyškrtnúť číslo dvadsať sedem zo svojho zoznamu. Earlovho kamaráta Ralpha Mariana práve pustili z väzenia. Odsedel si osemnásť mesiacov. Keď sa dozvie, že Earl vyhral sto tisíc dolárov, pokúsi sa mu ich ukradnúť. ***** ()

Nejkrásnější krásná princezna (2005) (S01E06)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí šiesta epizóda z prvej série nesie názov "Broke Joy´s Fancy Figurine" (Najkrásnejšia krásna princezna). Earlova bývalá manželka Joy sa ho stále snaží pripraviť o peniaze, ktoré vyhral tesne po ich rozvode. Earl sa chce s ňou nejako rozumne dohodnúť. Ona si od neho vypýta drahú vírivku. On jej však namiesto toho chce vrátiť keramickú figúrku, ktorú jej zničil. Bola to trofej zo súťaže krásy matiek a dcér, v ktorej roku 1981 zvíťazila. Bude ťažké ju znova získať. No ak sa mu to podarí, bude si môcť vyškrtnúť zo svojho zoznamu bod číslo stopäťdesiat tri. **** ()

Earl a pivo zdarma (2005) (S01E07)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí siedma epizóda z prvej série nesie názov "Stole Beer from a Golfer" (Earl a pivo zadarmo). Earl Hickey sa rozhodol, že zo svojho zoznamu vyškrtne bod číslo stotridsať deväť - Kradol pivo golfistovi. Pred pár mesiacmi pravidelne, tajne a nepozorovane pomáhal mladému golfistovi Scottovi, aby triafal jamky na prvý úder. Ten potom každému v klubovom bare kupoval pivá. Samozrejme, že aj Earlovi a Randymu. Earl sa prizná a chce mu všetky tie pivá vrátiť. Dozvie sa však, že týmto svojim konaním rozvrátil Scottovi celý jeho život. ***** ()

Joy se vdává (2005) (S01E08)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí ôsma epizóda z prvej série nesie názov "Joy´s Wedding" (Joy sa vydáva). Earlova bývalá manželka Joy sa ide vydávať za svojho nového druha Darnella Turnera zvaného Krabák. Randymu príde pozvánka na svadobnú hostinu s poznámkou, že si môže so sebou priviesť hocikoho okrem svojho brata. Ako svoj doprovod si zvolí Catalinu, ktorú tajne miluje. Earla nahnevá, že ho Joy nepozvala a navyše naplánovala sobáš v deň jeho narodenín. Earl sa na svatbu predsa len dostane a takmer ju celú zničí kvôli svojej pravdovravnosti. Nakoniec sa však všetko dobre skončí a z Joy sa stane pani Turnerová. **** ()

Earlův otec kandiduje na starostu (2005) (S01E09)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí deviata epizóda z prvej série nesie názov "Cost Dad the Election" (Earlov otec kandiduje na starostu). Earl sa podujme riešiť osemdesiaty šiesty bod zo svojho zoznamu - Ukradol auto jednonohej žene. Ukáže sa však, že nie je na to ešte ten správny čas. Tak sa teda vrhne na bod číslo štyri - Pripravil otca o možnosť byť starostom Camdenu. Vďaka Earlovým nezákonným aktivitám nebol jeho otec zvolený do tejto funkcie. Po štyroch rokoch navštívi svojich rodičov s tým, že chce pomôcť Carlovi Hickeymu vyhrať primátorské voľby. **** ()

Vánoce, lži a tajemství (2005) (S01E10)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí desiata epizóda z prvej série nesie názov "White Lie Christmas" (Vianoce, klamstvá a tajomstvá). Prišiel čas na vyčiarknutie bodu číslo sedemdesiat štyri - Vždy skazil Joy Vianoce. Dával jej nevhodné, lacné darčeky. Earl to chce odčiniť. Keď neohlásene príde navštíviť Joy, nájde u nej jej rodičov. Tí nevedia o tom, že sa už rozviedli. Joy ho požiada o to, aby predstieral, že sú stále manželia. Tým by jej vynahradil všetky tie zničené Vianoce. Randymu sa podarí vyhrať nové auto. Je to vianočný darček pre jeho brata Earla. Ten ho chce darovať Joy. Jej matka ho však prehrá v kasíne. Všetko sa to skomplikuje a na povrch vyplávajú mnohé klamstvá a tajomstvá. **** ()

Kdo podpálil stodolu (2006) (S01E11)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí jedenásta epizóda z prvej série nesie názov "Barn Burner" (Kto podpálil stodolu). Pred mnohými rokmi sa Earl Hickey a jeho mladší brat Randy zúčastnili pobytu v detskom tábore Správna voľba. Earl tam podpálil stodolu, a tak boli obaja vylúčení. Lenže za jeho vyčínanie teraz trpia deti jeho bývalej manželky Joy, ktoré kvôli priezvisku Hickey odmietajú do tábora Správna voľba prijať. Takže sa tam Earl vyberie, aby odčinil svoje zlé skutky z detstva a tým pádom aj vyškrtol stošesťdesiaty štvrtý bod zo svojho zoznamu. Tam sa však odhalí pravda, že stodolu podpálil Randy. **** ()

Karmo, kde jsi? (2006) (S01E12)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí dvanásta epizóda z prvej série nesie názov "O Karma, Where Art Thou?" (Karma, kde si?). Prišiel čas na bod číslo dvesto dva: Ukradol peňaženku chlapíkovi na benzínovej pumpe. Earl Hickey sa rozhodne, že ju vráti jej majiteľovi. Keď príde ku nemu domov, tak sa dozvie, že touto krádežou prekazil jemu a jeho manželke svadobnú cestu. Takže by ju radi absolvovali teraz. Earl však bude musieť za neho zaskočiť v práci, aby si mohol zobrať dovolenku. Stane sa z neho zamestnanec fast foodu, kde natrafí na desne protivného vedúceho prevádzky. ***** ()

Ukradl stánek na hot dogy (2006) (S01E13)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí trinásta epizóda z prvej série nesie názov "Stole P´s HD Cart" (Ukradol stánok na hot dogy). Pred pár rokmi sa Earl Hickey spolu so svojim parťákom Ralfom nechali najať na to, aby ukradli stánok pouličnému predavačovi párkov. Je to číslo päťdesiat deväť na jeho zozname. Stánok vráti jeho majiteľovi, pánovi Popsovi. Ten sa chce vrátiť ku svojmu podnikaniu. Jeho zákazníkov však prebrala konkurenčná firma Winky Dinky. Earl musí dať znova dohromady svoju starú zlodejskú partiu, aby pomohli Popsovi rozbehnúť jeho biznis s hot dogmi. ***** ()

Randy hledá práci (2006) (S01E14)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí štrnásta epizóda z prvej série nesie názov "Monkeys in Space" (Randy hľadá prácu). Randy si hľadá prácu. Chcel by sa niekde zamestnať. Earl zatiaľ pracuje na osemnástom bode zo svojho zoznamu. Na oslave narodenín svojho kamaráta Hanka rozpovedal pod vplyvom alkoholu nevhodnú historku a tým skazil celý narodeninový deň. Earl ho príde navštíviť do väzenia, a tam mu Hank povie, čo má urobiť, aby to odčinil. Chce, aby priviezol jeho starú mamu, kúpil čerstvé donuty a priniesol mu noviny od jeho strýka. Táto zdanlivo jednoduchá úloha mu dá poriadne zabrať. ***** ()

Mít pro co žít (2006) (S01E15)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí pätnásta epizóda z prvej série nesie názov "Something to Live For" (Mať prečo žiť). Šesťdesiaty druhý bod na Earlovom zozname sa týka toho, že spolu s Randym pravidelne kradli benzín z jediného auta v kempe prívesov, ktoré nemalo na nádrži zámok. Preto naplní kanistre, vyhľadá majiteľa auta a vráti mu všetko palivo, ktoré mu ukradli. Je to mrzutý, protivný chlap, s ktorým je veľmi ťažká reč. Trpí depresiami a chce spáchať sebevraždu. Earl Hickey sa rozhodne, že mu pomôže nájsť dôvod prečo žiť. **** ()

Profesorka (2006) (S01E16)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí šestnásta epizóda z prvej série nesie názov "The Professor" (Profesorka). Prišiel rad na bod číslo tridsať sedem. Ukradol notebook. Našťastie je na jeho zadnej strane napísané meno jeho majiteľa. Profesor Alex Mayers zo štátnej univerzity. Keď Earl príde s notebookom na vysokú školu zistí, že to nie je profesor, ale mladá pekná profesorka. To ho trochu znervózni. Keď sa však zoznámia, tak medzi nimi zavládnu vzájomné sympatie. Earl dokonca dostane možnosť prednášať jej študentom o tom, ako sa chce polepšiť, o svojom zozname a o karme. Alex sa do neho zamiluje. ***** ()

Jak Earl neplatil daně (2006) (S01E17)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí sedemnásta epizóda z prvej série nesie názov "Didn´t Pay Taxes" (Ako Earl neplatil dane). Earl Hickey a jeho mladší brat Randy sa občas nechávali najmúť na rôzne príležitostné brigádnické práce. Svoje príjmy z tejto činnosti však nikdy nezdanili. Earl si to uvedomí a dopíše to na svoj zoznam. Chce dať štátu, to čo mu patrí. Vyberie sa na daňový úrad, aby vyplatil svoj dlh. Tam začne jeho nerovný boj so štátnou mašinériou. *** ()

Tátovo auto (2006) (S01E18)

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí osemnásta epizóda z prvej série nesie názov "Dad´s Car" (Otcove auto). Je štrnásteho mája. Deň matiek. Takže prišiel čas na bod číslo dvesto šesťdesiat šesť: Nikdy mame nepoprial ku sviatku. Earl a Randy sa vkradnú do domu svojich rodičov. Prekvapia svoju mamu raňajkami do postele a užijú si s ňou krásny deň. Nakoniec poprosí Earla, aby urobil niečo pekné aj pre otca. Earl sa rozhodne, že získa späť otcov ford mustang, ktorý pred mnohými rokmi prehral v nelegálnych pretekoch. ***** ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006