Jmenuju se Earl (TV seriál)

My Name Is Earl

Volajú ma Earl

Komedie

USA, 2005 - 2009, 35 h 18 min (Minutáž: 96x20 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison, Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore, Jon Favreau, Adam Goldberg, Juliette Lewis, Darcy Rose Byrnes, Kara R. Stribling, Don Swayze, Betty White, John DiMaggio, Don Perry, Julian Berlin, Beth Riesgraf, Raymond Cruz, Larry Joe Campbell, Brie Gabrielle, Deborah Ann Woll, Jason Priestley, Chelcie Ross, Mark Christopher Lawrence, Jane Seymour, Ravi Kapoor, Sean Astin, Penny Balfour, Scoot McNairy, Nikki Magnusson, Shelby Rabara, Trish Gates, Michael Bailey Smith, Geoffrey Lewis, Christian Slater, John Leguizamo, John Waters, Roseanne Barr, Burt Reynolds, Charles S. Dutton, Michael Rapaport, Victor Raider-Wexler, Paris Hilton, Michael Peña, Tamala Jones, Emilio Rivera, David Paymer, Seth Green, Ewen Bremner, Christine Taylor, Bob Clendenin, Ben Foster, Erik Estrada, Jack Betts, Jeff Lewis, Jessica Cauffiel, Dot-Marie Jones, Rico Rodriguez, Eric Lange, John Henson, Dax Shepard, Timothy Olyphant, Blake Clark, Atticus Shaffer, Leigh-Allyn Baker, Neil Hopkins, Kelli Goss, Shelley Morrison, Jesse Heiman, Brett Butler, Missi Pyle, Clint Howard, Lin Shaye, Harland Williams, Judy Greer, Jane Lynch, Jenny McCarthy, Norm MacDonald, Kurt Fuller, Fred Stoller, Mackenzie Astin, Lisa Catara, David Arquette, John Amos, Courtney Gains, Matthew Willig, Joan Van Ark, Christopher Thornton, Lou Wagner, Jeremy Slate, E.E. Bell, Miguel Varoni, Andrea Parker, Billy Gardell, Bashar Rahal, Amy Sedaris, Nat Faxon, Bill Suplee, Di Quon, Kevin Hernandez, Jonathan Erickson Eisley, Paul Vinson, Angela Paton, Ben Falcone, Kevin Sussman, Mike Cochrane, Ed Brigadier, Jasmine Jessica Anthony, Melody Thomas Scott, Gregg Binkley, Andrew Caldwell, Adam Rose, Windell Middlebrooks, Fiona Gubelmann, Lindsay Taylor, Tim DeKay, Leonard Earl Howze, William Stanford Davis, Tony Revolori, Gabrielle Dennis, Cesar Flores, Joey Diaz, William Schallert, Hemky Madera, Jeanette Brox, Bryce Hitchcock, Bernie Kopell, Chris Fogleman, Carla Renata, Bill Erwin, Charles W. Gray, Brooke Nevin, Jerry Van Dyke, Yvans Jourdain, Lee Weaver, Kasan Butcher, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Jill Basey, Suzy Nakamura, Ping Wu, Raymond Ma, Parvesh Cheena, Jamie McShane, Jeremy Howard, John Ducey, John Prosky, Michael Nardelli, Geraldo Rivera, Sunkrish Bala, Todd Holland, Abdoulaye NGom, Chrissy Metz, Ellen Albertini Dow, Booth Colman, Amanda Aday, Stephen Keys, Andrew Vo, Ricky Dean Logan, Julia Vera, Noah Crawford, David Wells, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Ray Santiago, Art Frankel, Andy Mackenzie, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Alec Gray, Bill Henderson, Linda Porter, Saginaw Grant, Sky Elobar, Helen Siff, William Newman, Richard Bakalyan, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Michael Teutul, Cristos, Page Kennedy, E.J. Callahan, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Sonia Laszlo, Brandon Killham, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Connie Ray, Sharon Sachs, James Martin Kelly, Charles C. Stevenson Jr., Niecy Nash, Hal Landon Jr., Jennifer Wenger, Sam Scarber, Carla Jimenez, Ed Gale, Matthew Glave, John Farley, Patricia Bethune, Tucker Smallwood, Anne Johnson, Edward 'Grapevine' Fordham Jr., Victor Varnado, Jack Axelrod, Larry Clarke, Brandon Soo Hoo, Cameron Bender, Phyllis Applegate, Trace Adkins, Patricia Belcher, Khamani Griffin, Laurie Johnson, Max Perlich, Miriam Shor, Andrea Fellers, Paul Ben-Victor, Benjamín Benítez, Joaquín Garrido, Jermaine Jackson, Charles Robinson, Bill Macy, Dee Wallace, Howie Mandel, Darcy Donavan, Shawn Hatosy, Kelvin Brown, Missy Doty, Zaid Farid, Bonita Friedericy, Jenna Elfman, Karl T. Wright, Ted Rooney, Donovan Scott, Billy Mayo, Paula Jai Parker, Faith Ford, Sandy Martin, Martin Klebba, Eric Allan Kramer, Morgan Fairchild, Curtis Armstrong, Kathy Lamkin, Bob Koherr, Faizon Love, JoNell Kennedy, Gabriel Pimentel, Gregory Thomas Garcia, Carol Mansell, Brad Grunberg

Jason Lee

Scénografie:

Randy Ser, Gregory Melton

Přeci jen dám plný počet. A to proto, že po téměř shlédnutých dvou sériích si díly stále drží skvělý humor a skvělé zápletky. Sice už to není taková legrace, ale pořád jsou to dvě série nabité prčou a skvělými postavami. V každé dvacetiminutové epizodě se toho stane tolik, že má divák pocit jakoby sledoval celovečerák. Earl, Joy a Darnell nemají chybu.(23.1.2008)

Earl je skvělý seriál. Už jen ten námět osloví - vyvrhel Earl objeví karmu, rozhodne se změnit svůj život a snaží se odčinit vše špatné, co kdy komu udělal. Všechna ta ponaučení plynoucí z jednotlivých přečinů jsou přitom sdílena přitažlivou formou, není to nějaká prvoplánová touha vychovávat (jen přikázání "nekuř" a "chovej se ekologicky" mi přišla moc podbízivá). I přes tento bohulibý tón zůstává Earl hlavně komediálním seriálem. V tomto ohledu bezesporu kraluje Randy skvěle zahraný Ethanem Supleem. Ten vás musí bavit, i kdybyste ten seriál z duše nenáviděli. Skvělí jsou též Darnell s Joy... Teprve ve třetí sérii Earl lehce ztrácí dech; vězení se povedlo, co už bylo horší, byla epizoda (resp. půl série) s komatem a Billie, kde to už trošku skřípalo. Čtvrtá série už byla hraniční co do kvality, takže je dobře, že se zatáhlo za záchrannou brzdu a seriál skončil. Nejhorší na (téměř) všech seriálech je, že nevědí, kdy skončit. Respektive tvůrci z nich dalšími pochybnými sériemi chtějí vytřískat poslední pětník. Ano, možná by přišly ještě tři čtyři úspěšné série. Spíše by však došlo k úpadku, kterého by nikdo z nás jistě nechtěl být svědkem. Jen se to mohlo scénáristům donést dříve, aby seriál ukončili lépe než odkazem na další sérii, která nikdy nepřišla... 90% (1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 90%, 4. série - 60%)(22.3.2011)

Americké sitcomy sleduju jen velmi sporadicky a v podstatě se dá říct, že jen dva tituly z posledních let mě čas od času přimějí, abych si sedl k televizní obrazovce. Vedle Earla je to Teorie velkého třesku. Sitcom ukazuje život "bílé lůzy" a utahuje si z jejich duchovního obzoru a životního stylu. Je to s nadsázkou řečeno jakási hraná variace na kultovní animované Simpsonovy. Nemám buranský humor a buranské hrdiny amerických komedií nijak v lásce, ale tohle je vtipné a kupodivu i kultivované. Navíc originální a přestože základní schéma nápravy starých hříchů jednoho budižkničemy a zlodějíčka se nijak nemění, je to stále svěží s mnoha nápady, takže seriál neupadá do stereotypu. Protože nesleduju každou epizodu za sebou, nemá šanci se mi obehrát. Celkový dojem: 90 %.(8.1.2013)

Jiné a originální, jenže problém tkví v tom, že nemůžete za originální považovat něco, co je stejné po x sérií... a tak se ze zajímavého počinu stává všední podívaná, kde vám nevadí, že vynecháte několik dílu, až vám nakonec nevadí, že nějaký seriál vůbec běžel a nakonec i skončil. Škoda. 68%(23.1.2014)

Po delší době sitcom, který se nesnaží zavděčit všem. V hlavní úloze ztělesněného pojmu "white trash" exceluje Jason Lee a nejen díky němu, ale i stylem humoru to připomíná díla Kevina Smithe. Humor, který se nebojí navést do čehokoliv a kohokoliv a přitom nespadá k fekálním vtipům. Navíc zaběhlé schéma tvůrci tu a tam okoření nějakou "specialitkou"; vznikají tak památné epizody typu parodie na COPS z druhé série. Prostě takřka ideál komediálního seriálu, který si i na počátku třetí série udržuje stále stejně výtečnou úroveň kvality.(30.9.2006)

• - V 16. epizodě 3. série se v seriálu objevila show Americký chopper, kdy Earl a Randy ukradli motorku právě z jejich dílny. (rrobertek)

• - Ve 20. dílu 3. série Earl (Jason Lee) řekl Joelovi (Jon Heder), že nemá maturitu, přestože si ji v jednom z předešlých dílů dodělal. (Axarus)

• - Každá epizoda první série seriálu končí scénou, ve které jsou Earl (Jason Lee) a Randy (Ethan Suplee) Hickeyovi v posteli. (Stibak)