Jmenuju se Earl (TV seriál)

My Name Is Earl

Volajú ma Earl

Komedie

USA, 2005 - 2009, 35 h 18 min (Minutáž: 96x20 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison, Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore, Jon Favreau, Adam Goldberg, Juliette Lewis, Darcy Rose Byrnes, Kara R. Stribling, Don Swayze, Betty White, John DiMaggio, Don Perry, Julian Berlin, Beth Riesgraf, Raymond Cruz, Larry Joe Campbell, Brie Gabrielle, Deborah Ann Woll, Jason Priestley, Chelcie Ross, Mark Christopher Lawrence, Jane Seymour, Ravi Kapoor, Sean Astin, Penny Balfour, Scoot McNairy, Nikki Magnusson, Shelby Rabara, Trish Gates, Michael Bailey Smith, Geoffrey Lewis, Christian Slater, John Leguizamo, John Waters, Roseanne Barr, Burt Reynolds, Charles S. Dutton, Michael Rapaport, Victor Raider-Wexler, Paris Hilton, Michael Peña, Tamala Jones, Emilio Rivera, David Paymer, Seth Green, Ewen Bremner, Christine Taylor, Bob Clendenin, Ben Foster, Erik Estrada, Jack Betts, Jeff Lewis, Jessica Cauffiel, Dot-Marie Jones, Rico Rodriguez, Eric Lange, John Henson, Dax Shepard, Timothy Olyphant, Blake Clark, Atticus Shaffer, Leigh-Allyn Baker, Neil Hopkins, Kelli Goss, Shelley Morrison, Jesse Heiman, Brett Butler, Missi Pyle, Clint Howard, Lin Shaye, Harland Williams, Judy Greer, Jane Lynch, Jenny McCarthy, Norm MacDonald, Kurt Fuller, Fred Stoller, Mackenzie Astin, Lisa Catara, David Arquette, John Amos, Courtney Gains, Matthew Willig, Joan Van Ark, Christopher Thornton, Lou Wagner, Jeremy Slate, E.E. Bell, Miguel Varoni, Andrea Parker, Billy Gardell, Bashar Rahal, Amy Sedaris, Nat Faxon, Bill Suplee, Di Quon, Kevin Hernandez, Jonathan Erickson Eisley, Paul Vinson, Angela Paton, Ben Falcone, Kevin Sussman, Mike Cochrane, Ed Brigadier, Jasmine Jessica Anthony, Melody Thomas Scott, Gregg Binkley, Andrew Caldwell, Adam Rose, Windell Middlebrooks, Fiona Gubelmann, Lindsay Taylor, Tim DeKay, Leonard Earl Howze, William Stanford Davis, Tony Revolori, Gabrielle Dennis, Cesar Flores, Joey Diaz, William Schallert, Hemky Madera, Jeanette Brox, Bryce Hitchcock, Bernie Kopell, Chris Fogleman, Carla Renata, Bill Erwin, Charles W. Gray, Brooke Nevin, Jerry Van Dyke, Yvans Jourdain, Lee Weaver, Kasan Butcher, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Jill Basey, Suzy Nakamura, Ping Wu, Raymond Ma, Parvesh Cheena, Jamie McShane, Jeremy Howard, John Ducey, John Prosky, Michael Nardelli, Geraldo Rivera, Sunkrish Bala, Todd Holland, Abdoulaye NGom, Chrissy Metz, Ellen Albertini Dow, Booth Colman, Amanda Aday, Stephen Keys, Andrew Vo, Ricky Dean Logan, Julia Vera, Noah Crawford, David Wells, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Ray Santiago, Art Frankel, Andy Mackenzie, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Alec Gray, Bill Henderson, Linda Porter, Saginaw Grant, Sky Elobar, Helen Siff, William Newman, Richard Bakalyan, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Michael Teutul, Cristos, Page Kennedy, E.J. Callahan, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Sonia Laszlo, Brandon Killham, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Connie Ray, Sharon Sachs, James Martin Kelly, Charles C. Stevenson Jr., Niecy Nash, Hal Landon Jr., Jennifer Wenger, Sam Scarber, Carla Jimenez, Ed Gale, Matthew Glave, John Farley, Patricia Bethune, Tucker Smallwood, Anne Johnson, Edward 'Grapevine' Fordham Jr., Victor Varnado, Jack Axelrod, Larry Clarke, Brandon Soo Hoo, Cameron Bender, Phyllis Applegate, Trace Adkins, Patricia Belcher, Khamani Griffin, Laurie Johnson, Max Perlich, Miriam Shor, Andrea Fellers, Paul Ben-Victor, Benjamín Benítez, Joaquín Garrido, Jermaine Jackson, Charles Robinson, Bill Macy, Dee Wallace, Howie Mandel, Darcy Donavan, Shawn Hatosy, Kelvin Brown, Missy Doty, Zaid Farid, Bonita Friedericy, Jenna Elfman, Karl T. Wright, Ted Rooney, Donovan Scott, Billy Mayo, Paula Jai Parker, Faith Ford, Sandy Martin, Martin Klebba, Eric Allan Kramer, Morgan Fairchild, Curtis Armstrong, Kathy Lamkin, Bob Koherr, Faizon Love, JoNell Kennedy, Gabriel Pimentel, Gregory Thomas Garcia, Carol Mansell, Brad Grunberg, Wendy Worthington, Terence Bernie Hines, Charles Noland, Charles Howerton, Dona Hardy, Joe Howard, Samuel Ott, Stacey Hinnen, Gwen McGee, Pamela Kosh, Bonnie Hellman, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Willam, Steve Seagren, Jim Lau, Patrick Clement, Rebecca Flinn-White, Cheryl White, Tom Carey

"Znáte takovej ten typ chlápka, co snad nikdy neudělal nic dobrýho a pak se diví, proč jeho život stojí za hovno?" Tak to je Earl. Kdysi pouliční zlodějíček, příživník a lenoch, ovšem nyní, po své autonehodě, uvědomělý občan, věřící v karmu, snažící se napravit všechny svoje hříchy. Earl Hickey, velmi dobře ztělesněn Jasonem Lee, nás díl od dílů seznamuje se svými bývalými, většinou dosti vtipnými vylomeninami a prohřešky a ukazuje nám, jak se je snaží napravit... My Name Is Earl je docela originální, ale hlavně velice sympatický, pohodový a vtipný seriál, celou ústřední partičku si určitě oblíbíte, speciálně Darnell se svým panem želvou nemá chybu :) Vytknul bych snad jedinou věc a to, že některé díly mají až příliš nucený happy end a morální ponaučení za každou cenu. 8/10(11.6.2008)

• D.Moore

Viděl jsem takřka celou první sérii a vyjma nápadu s odčiňováním hříchů a několika málo vtipů, které bych ovšem spočítal na prstech jedné ruky, jsem si nevšiml ničeho, kvůli čemu bych měl dát více než tuhle jednu hvězdu. Bohužel, Earle, jsi příliš velký idiot na to, abys mi mohl být sympatický. A tvému seriálu chybí jen nahraný smích. Trapné.(4.10.2011)

Soundtrack s písničkama ze všech dílů (kvanta klasických rockových hitů 60. až 80.let) by mohl být hodně fajn. Za něj a za Erlovy hudební oblíbence (AC/DC, Lynyrd Skynyrd) půl imaginární hvězdičky navíc. Jinak: Chytrý základní nápad, pár vcelku povedených vtípků v každé epizodě, často se hraje na city (což by nevadilo), ale občas se vkrádá nuda (což vadí). Bohužel, až příliš často seriál připomíná, jak moc je současná Amerika v prdeli. A to není zrovna příjemná součást jeho sledování. (A ta protikuřácká agitka... Hvězda dolů! Nj, jenže dvě jsou zas nějak málo... Tak tedy místo půl imaginární hvězdy navíc za muziku, tam šoupneme jednu celou za totéž a necháme to být. Nebudem do toho rýpat, Randy.)(27.5.2008)

Výborný komediální seriál s hned třemi megavtipnými charaktery (Joy, Darnell, Randy) a charismatickým Jasonem Lee v hlavní roli. Zásadní je prostředí, kde se to výhradně odehrává, tedy klasický americký maloměsto/předměstí a tím pádem jeden vidlácký average Joe za druhým. První, druhá a čtvrtá sezóna je super, jen ta třetí nic moc.(22.10.2009)

V devet hodin a pet minut na kuulu totalne kuul a prom me i kult serial. Jednoducha vec, ale roztomila a neskutecne trefna. V serialu je hodne takovych malych napadu, jeden z nejlesich je treba obsazovani slavnych hercu do celkem dost obskurnich, ale jim vlastne charakterove velmi blizkych roli. Jak bylo kdysi receno - americane delaji nejlepsi humor, kdyz si delaji legraci sami ze sebe, ostatne stejne jako cesi, francouzi, britove a vsichni ostatni mexicani. ( A ta vec s tou karmou - jak pise nizeji jeden z uzivatelu - je pro krestansky skoly fakt jak usita .)(27.5.2010)

• - Tvůrce a hlavní scenárista seriálu Greg Garcia napsal pilotní díl během práce na sitcomu Ano, drahoušku (od r. 2000). (SeanBean)

• - Earlovo jméno mělo být původně Carl. Jeho otec byl ale při zápisu do rodného listu tak nervózní, že k C přidal ještě jednu nožičku. (newer_more)

• - Karma, hlavní motiv seriálu, vycházející z budhismu, je ve seriálu prezentována odlišně. Dobré a špatné skutky podle karmy sice ovlivňují náš život, ale až ten příští. (Peterel)