• Karlos80

Slabý a vyloženě nudný film s lehce umírněním erotickým nábojem, ale jinak s velice podprůměrnými hereckými výkony. Krom pár opravdu málo známých herců nebo dokonce neherců, jsem tam z těch skutečně známějších zaregistroval jen B. Poloczka nebo Janu Březinovou a tetičku Miladu Ježkovou. Ivan Wiesner (Vojta), hrál pak ještě i hlavní roli v o rok starším filmu Matěji proč tě holky nechtějí? Jinak jak už tu bylo řečeno, s neherci to u nás uměl snad jen Miloš Forman ve svých filmech. A tento film jak už tu bylo ostatně také vysloveno, mu byl v některých scénách, skutečně více než podobný..Že by tedy inspirace autorů Muchny a Macourka? I když..? Jasně, od tohoto filmu na rozdíl od těch Formanových, jsme zase ale nemohli očekávat nějaké zázraky v podobě vyšších uměleckých ambic či nějakého výraznějšího uplatnění v oblasti přínosu pro film jako takový. Skoro se mi chce říct, že za bejvalého režimu slovo partner, nebo sex a to v jakékoliv formě jakoby ani neexistovalo. Sice to šlo v různých debatách jak v rádiu, nebo televize ale rodiče byli na pár vyjímek stejně nekompromisní. A to už se psali skoro osmdesátá léta ! Bronislav Poloczek však jako domácí vejpitka a fotbalový nadšenec s typicky socialistickými vlastnostmi a názory však neměl chybu. Jeden s dalších filmů na téma dospívání, první velké lásky a vztahy mladých, avšak více méně neúspěšný ostatně skoro jako všechny Muchnovi filmy vyjma snad Matěje... 15%.(17.2.2007)

• Oskar

Prehistorický předek filmůá la Holky to chtěj taky. Spolu s expertemna trapné mládežnické romány Karlem Štorkánem má na scénáři podíl taky Miloš Macourek (za což se pak velmi styděl). Vážně nejásejte, je to trapná, upocená slátanina s ochotnickými "hereckými výkony" a diletantskou formální stránkou. 0%(12.1.2006)

Prijde mi, ze to chtelo trosku napodobovat "neherecky" styl sedesatkovych filmu, coz se nepodarilo. Spis to lze vnimat jako usmevnou socialni studii dospivajici holky, a jejiho okoli. To vse zaobaleno do pestrobarevneho socialistickeho vizualu. P.S.: Havlik jako starnouci knihkupec (se slabosti pro mlady holky) vybornej!(17.2.2015)

Myši honí kočku, která honí myši. ___ Dnešní náctileté by tento film možná překvapil tím, že v oblasti získání sexuálních zkušeností se toho vlastně moc nezměnilo. Člověk pořád musí řešit dvě otázky - S kým? a Kde? Jo, a ještě rodiče - Kam s nimi? Docela nečekané a otevřené téma na puritánské období normalizace. Situační scénky a hra mladých nezkušených neherců se dají vnímat jako ztroskotání režisérské práce nebo jako vrchol autenticity formanovského stylu - záleží na tom, jaký přístup zvolí divák. Zajímavý je i pohled na socialistické reálie, způsob života a uvažování, který film nabízí. Nepřehlédnutelný je kratičký výstup legendy českého rocku skupiny Katapult. Bílá kombinéza jako módní výstřelek a pohybové kreace kytaristů tenkrát jistě trhaly na kusy srdce všech jejích fanynek. Vcelku jsem se pobavila.(15.11.2011)

Tenhle film jsem si užil. V podstatě jde o tehdejší variaci dnešník sraček jako Panic je nanic, ale tehdy vše bylo naruby (tedy alespoň ve filmovém světě), takže šlo o to, jak zůstat spokojenou zamilovanou pannou. Velice roztomilá představa. A taky zábavná. Místy záměrně vtipné, místy nechtěně - dohromady kopec legrace. Molaritky jak od Disneye.(19.2.2007)

• Karel Řádek