Nečekal jsem, že z tohoto pro mě neznámého a televizemi opomíjeného filmu se vyklube takové povedené dílko. Vůbec v ničem si nezadá s tou trochou dnešních českých teenagerských komedií a to i díky tomu, že do filmu nepronikly žádné politické reálie (pionýři apod). I při srovnání se zahraničními komediemi (mám na mysli hlavně Holky to chtěj taky či Panenství na obtíž) vychází Hon na kočku vítězně, protože tvůrci se nesnaží být líbivě cool a naopak se při rozmluvách holek a kluků snaží o reálnost, aby se každý ve filmu aspoň trochu poznal a řekl si: To je přesný! Lásky jedné plavovlásky jsem neviděl, ale je znát, že režisér Milan Muchna se trochu snažil Formanův styl napodobit - drobná rolička Milady Ježkové se dá chápat jako polehčující přiznání. Nicméně inspiruje se jen částečně a snaží se být řekněme více komerční. V dospělých rolích tedy sází na osvědčené herce a zejména Bronislav Poloczek opravdu pobaví - kdyby se tehdy rozdávali Čeští lvi, bez váhání bych mu ho udělil. V hlavní roli se mi líbila sympatická Jaromíra Mílová.(21.2.2007)

Myši honí kočku, která honí myši. ___ Dnešní náctileté by tento film možná překvapil tím, že v oblasti získání sexuálních zkušeností se toho vlastně moc nezměnilo. Člověk pořád musí řešit dvě otázky - S kým? a Kde? Jo, a ještě rodiče - Kam s nimi? Docela nečekané a otevřené téma na puritánské období normalizace. Situační scénky a hra mladých nezkušených neherců se dají vnímat jako ztroskotání režisérské práce nebo jako vrchol autenticity formanovského stylu - záleží na tom, jaký přístup zvolí divák. Zajímavý je i pohled na socialistické reálie, způsob života a uvažování, který film nabízí. Nepřehlédnutelný je kratičký výstup legendy českého rocku skupiny Katapult. Bílá kombinéza jako módní výstřelek a pohybové kreace kytaristů tenkrát jistě trhaly na kusy srdce všech jejích fanynek. Vcelku jsem se pobavila.(15.11.2011)

Tenhle film jsem si užil. V podstatě jde o tehdejší variaci dnešník sraček jako Panic je nanic, ale tehdy vše bylo naruby (tedy alespoň ve filmovém světě), takže šlo o to, jak zůstat spokojenou zamilovanou pannou. Velice roztomilá představa. A taky zábavná. Místy záměrně vtipné, místy nechtěně - dohromady kopec legrace. Molaritky jak od Disneye.(19.2.2007)

Mám pocit, že hodnocení je zde příliš přísné. Jak napsat o pubertě příběh, který není nudný a táhlý, když puberta je nudná a vleklá? Viděno samozřejmě pohledem nepuberťáka. Jinak je to ovšem drama. Netvrdím, že jde o zásadní dílo, není nadčasové a tudíž je třeba ho brát s rezervou. Ale odpad? To je snad škoda...50%(2.1.2012)

Prijde mi, ze to chtelo trosku napodobovat "neherecky" styl sedesatkovych filmu, coz se nepodarilo. Spis to lze vnimat jako usmevnou socialni studii dospivajici holky, a jejiho okoli. To vse zaobaleno do pestrobarevneho socialistickeho vizualu. P.S.: Havlik jako starnouci knihkupec (se slabosti pro mlady holky) vybornej!(17.2.2015)