Hlavní postavou ironicky aktualizované verze Kosmových záznamů o dívčí válce je typický manžel „pod pantoflem“ (V. Brodský), který je zanechán ženou (S. Budínová) doma s přemírou úkolů. Ve smutném přemítání se mu zjeví vladyka z doby starých pověstí českých (L. Lipský) a odvede ho mezi dávné Slovany. Muž se zde stává svědkem zrození a důsledků konfliktu mezi oběma pohlavími, které jsou vlastně prapříčinou jeho domácího trápení. Ačkoliv výsledek bojů kronikář zaznamenal jednoznačně, zůstává otázkou, kdo si vlastně nakonec porobil koho – ženy muže či muži ženy? A jak bude spokojena hrdinova manželka Vlasta po návratu domů? (Česká televize)

topi

Tahle muzikálová fraška mě vůbec nesedla. Ani strašlivý kostýmy nebo výtvarná stránka Miloše Nesvadby. Kulisy, které se hodí spíše na divadlo, ono to vlastně tak působí jako divadelní hra. Přehnaná teatrálnost a zpívající herecké obsazení vyznívalo poněkud trapně než vtipně. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal. Mám rád šílené ulítlosti, ale tohle bylo na můj vkus až příliš dětinské. Ani se mi nechce věřit, že pod scénářem je podepsán klasik František Vlček. ()