Kouzelný míč

Rodinný

Československo, 1949, 38 min

• Karlos80

Jeden z prvních českých filmů který jsem viděl, dá se říct že převážně pro mládež. Leč krátký něco kolem 40 minutek, tak celkem příjemná záležitost. Nikdy však nezapomenu na starého podivína, vetešníka a překupníka kradených věcí v jedné osobě, tak trochu se zvláštním jménem "Chekuchabi" kterého ztvárnil Stanislav Neumann. Dobrý byl ale také rozlobený zmrzlinář Emil Bolek. Film o dětech-klucích jedné fotbalové jedenáctky z Vysočan kteří uvěří výmyslům tak trochu zlomyslného staříka a jsou ochotni si pro vítězství v jednom turnaji odepřít i....? Dále již ve filmu. Úvodní titulky filmu namluvili tehdejší sportovní reportérský esa, jako Josef Laufer Štefan Mašlonka atd. Kteří si ve filmu i zahráli, podobně jako třeba ještě v o dost úspěšnějším navíc dospěláckém Polibku ze stadionu v hlavní roli se Zdeňkem Dítětem. Tak trochu fantastický snímek.(28.2.2007)