Televízna inscenácia klasickej tragédie P. O. Hviezdoslava, v ktorej je hlavným hrdinom kráľ Herodes Antipas. Autor sleduje jeho vzostup sprevádzaný útlakom, bezohľadnosťou, zradami, krviprelievaním i jeho pád. (oficiální text distributora)

Autogram

Celkom štandardne spracovaná inscenácia. Len ma trochu nebavila a asi by ma nebavila ani v inom spracovaní. Dokonca ma neprebrala ani Karin Haydu pri kúpeli, prezliekaní a tanci. ()

javlapippi

"O falošných prorokov nebolo u nás nikdy núdze." Situácia hebrejskej monarchie zmietajúcej sa v hlbokej kríze rozhodne nie je vylepšená príchodom novej kráľovnej a zapudením starej. Vyženená princezná si po erotických tancoch zaželá hlavu ľudového hrdinu na tanieri, arabské príbuzenstvo ohrdnutej manželky príde mečom odčiniť potupu a celé to pohotovo využijú taktici Rimania. Vynikajúco zahraná, skvele nakostýmovaná, ale inak trochu statická a rozvláčna historická dráma zo slovenskej televízie, kedy produkcia inscenácií síce ešte nejakým zázrakom zotrvačníkovo pokračovala, ale kvantitatívne už to rozhodne nebolo to, čo kedysi. Za jedno pozretie iste stojí. ()