Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdinka hry Rozárka chce vzít na sebe vinu svého otce, venkovského šumaře Valenty, který se ze zoufalství i ze msty stal žhářem. Rozárka se střetává se sobectvím, citovou prázdnotou, předsudky a i s představou, že hodnota člověka je přímo úměrná jeho majetku. Proti tomuto světu stojí Rozárčina lidská opravdovost a vůle nepoddat se zlobě a postarat se o své malé sourozence, za něž se cítí po matčině smrti odpovědna... Televizní adaptace klasika českého obrození J. K. Tyla v provedení souboru Národního divadla z roku 1977 je režijním dílem Františka Filipa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Úspěšné divadelní představení, inscenované tehdy v pražském Národním divadle pod režijním vedením Jaromíra Pleskota, přenesené do televizních kulis. Skromnou výpravu a levné studiové provedení naštěstí zčásti zakrývají vynikající herecké výkony Martina Růžka, Vlasty Matulové, Radovana Lukavského, Bohuše Záhorského a dalších oddaných koryfejů české Thálie. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Absolutní klasika Josefa Kajetána Tyla. František Filip režii pojal téměř jako divadelní představení, v kulisách typických pro jeviště. Obsazení nemá cenu komentovat. Kraluje Martin Růžek, jeho delirium a následné podpálení baráku je opravdu herecký koncert. Tohle je národní dílo o českých lidech a jejich povahách. K tomu navíc ta krásná staročeská mluva a hudba Luboše Fišera. Kouzelně působí i záběry na začátku a na konci, kde je vesnička vytvořena pomocí modelů z papíru a dřeva. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Asi nejsilnějším místem Filipova počinu je zaznamenání tohoto klasického českého dramatického díla národního klasika J. K. Tyla v provedení činohry Národního divadla. ()

Bart 

všechny recenze uživatele

Trochu necitlivé zpracování národní klasiky. František Filip však vsadil na kvalitní herecké obsazení a obsadil role ve hře přesně tak, jak se v tehdejší době hrála v Národním divadle. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama