Restaurace U Prince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

• honajz

Takových možností se záměnou prince-kuchtíka a princezny-pomocnice v kuchyni, a oni to nechají vyšumět. Soustředí se spíše na prvoplánové vtípky s jinglem (pokolikáté mělo to naražení na brnění být vtipné?), a přitom skutečně zásadní scény zametou pod koberec. Kurnik, setkání prince s princeznou na závěr by se dalo tak hezky a vtipně využít, nějak dramaticky sepsat, ale je z toho jen selanka. Do toho kolovrátková swingová hudba, dlouhé scény o ničem, vtipy bez vtipu....(17.11.2014)

• cariada

Tohle mělo být co? Pohádka? to snad nemůžou myslet tvůrci vážně , tahle změt nesmyslů do sebe propletených co nedává žádný smysl ani akci prostě nic a ani dobří herci to nezachrání, kde nic není ani smrt nebere. Ps- ještě že už nejsem dítě a nemusím na tomhle vyrůstat, to bych měl asi doživotní trauma.(23.8.2012)

Pohádka ač televizní a studiová, a těm já příliš nefandím, tak originální, to se jí musí nechat. Hlavně Petr Nárožný klasicky perlí. Ale i zapojení zákoníků či princ vařící v hospodě jsou originální a vskutku humorné prvky. Zapojení herců jako Kateřina Janečková a Matěj Hádek bylo dobrým nápadem. Je to pohádka, která zlehka polechtala mé bránice, ale opravdu jen zlehka. Nenáročná, oddychová, víc od ní nelze čekat.(10.7.2018)

Jedna ze mála "novodobých" českých televizních pohádek, která se mi docela líbila. Námět sice není nic nového ani převratného (ono u pohádek už je těžké přijít s něčím co tu ještě nebylo), ale díky hereckému obsazení jde o slušnou podívanou. Sice mi moc neseděla stylizace do 30. let, ale na pohodovosti pohádky to nic neubralo.(29.6.2013)

Králové Filip I. a Ludvík se rozhodnou svatbou svých potomků vyřešit své mocenské záležitosti. Jejich děti o královské lajnování svého života překvapivě nestojí a tak princezna Róza i princ Filip II. zmizí ze scény dříve, než se mohou poznat. Pátrání po potenciálních posedávačích na trůnu se okamžitě rozjíždí, ale o jejich současné poloze něco ví pouze mudrlantský nezletilec princ Ferdinand, který však dal závazný předkrálovský slib mlčenlivosti a jako budoucí státník ho hodlá řádně dodržet.(1.1.2010)