poster

Restaurace U Prince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

 • honajz
  **

  Takových možností se záměnou prince-kuchtíka a princezny-pomocnice v kuchyni, a oni to nechají vyšumět. Soustředí se spíše na prvoplánové vtípky s jinglem (pokolikáté mělo to naražení na brnění být vtipné?), a přitom skutečně zásadní scény zametou pod koberec. Kurnik, setkání prince s princeznou na závěr by se dalo tak hezky a vtipně využít, nějak dramaticky sepsat, ale je z toho jen selanka. Do toho kolovrátková swingová hudba, dlouhé scény o ničem, vtipy bez vtipu....(17.11.2014)

 • cariada
  *

  Tohle mělo být co? Pohádka? to snad nemůžou myslet tvůrci vážně , tahle změt nesmyslů do sebe propletených co nedává žádný smysl ani akci prostě nic a ani dobří herci to nezachrání, kde nic není ani smrt nebere. Ps- ještě že už nejsem dítě a nemusím na tomhle vyrůstat, to bych měl asi doživotní trauma.(23.8.2012)

 • ostravak30
  ***

  Pohádka ač televizní a studiová, a těm já příliš nefandím, tak originální, to se jí musí nechat. Hlavně Petr Nárožný klasicky perlí. Ale i zapojení zákoníků či princ vařící v hospodě jsou originální a vskutku humorné prvky. Zapojení herců jako Kateřina Janečková a Matěj Hádek bylo dobrým nápadem. Je to pohádka, která zlehka polechtala mé bránice, ale opravdu jen zlehka. Nenáročná, oddychová, víc od ní nelze čekat.(10.7.2018)

 • lubospoti
  ***

  Jedna ze mála "novodobých" českých televizních pohádek, která se mi docela líbila. Námět sice není nic nového ani převratného (ono u pohádek už je těžké přijít s něčím co tu ještě nebylo), ale díky hereckému obsazení jde o slušnou podívanou. Sice mi moc neseděla stylizace do 30. let, ale na pohodovosti pohádky to nic neubralo.(29.6.2013)

 • petaspur
  ***

  Králové Filip I. a Ludvík se rozhodnou svatbou svých potomků vyřešit své mocenské záležitosti. Jejich děti o královské lajnování svého života překvapivě nestojí a tak princezna Róza i princ Filip II. zmizí ze scény dříve, než se mohou poznat. Pátrání po potenciálních posedávačích na trůnu se okamžitě rozjíždí, ale o jejich současné poloze něco ví pouze mudrlantský nezletilec princ Ferdinand, který však dal závazný předkrálovský slib mlčenlivosti a jako budoucí státník ho hodlá řádně dodržet.(1.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace