Restaurace U Prince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

• cariada

Tohle mělo být co? Pohádka? to snad nemůžou myslet tvůrci vážně , tahle změt nesmyslů do sebe propletených co nedává žádný smysl ani akci prostě nic a ani dobří herci to nezachrání, kde nic není ani smrt nebere. Ps- ještě že už nejsem dítě a nemusím na tomhle vyrůstat, to bych měl asi doživotní trauma.(23.8.2012)

Jedna ze mála "novodobých" českých televizních pohádek, která se mi docela líbila. Námět sice není nic nového ani převratného (ono u pohádek už je těžké přijít s něčím co tu ještě nebylo), ale díky hereckému obsazení jde o slušnou podívanou. Sice mi moc neseděla stylizace do 30. let, ale na pohodovosti pohádky to nic neubralo.(29.6.2013)

Pohádka ač televizní a studiová, a těm já příliš nefandím, tak originální, to se jí musí nechat. Hlavně Petr Nárožný klasicky perlí. Ale i zapojení zákoníků či princ vařící v hospodě jsou originální a vskutku humorné prvky. Zapojení herců jako Kateřina Janečková a Matěj Hádek bylo dobrým nápadem. Je to pohádka, která zlehka polechtala mé bránice, ale opravdu jen zlehka. Nenáročná, oddychová, víc od ní nelze čekat.(10.7.2018)

Králové Filip I. a Ludvík se rozhodnou svatbou svých potomků vyřešit své mocenské záležitosti. Jejich děti o královské lajnování svého života překvapivě nestojí a tak princezna Róza i princ Filip II. zmizí ze scény dříve, než se mohou poznat. Pátrání po potenciálních posedávačích na trůnu se okamžitě rozjíždí, ale o jejich současné poloze něco ví pouze mudrlantský nezletilec princ Ferdinand, který však dal závazný předkrálovský slib mlčenlivosti a jako budoucí státník ho hodlá řádně dodržet.(1.1.2010)

Originální v téhle pohádce není nic, ani královský činitel v kuchyni (vzpomeňme na Arabelu, Oslí kůži), útěk královských dětí z domova (O zatoulané princezně, znovu Oslí kůže), ani modernizace pohádky (O statečné princezně Janě), ani přemoudřelý mladší sourozenec (Princové jsou na draka), ani ... prostě nic. Ale princezna je milá, starší princ taky, malý princ je úsměvně na facku, Jouda Nárožný je k zulíbání, královský pár Abrhám Šafránková zklamat nemůže. Proti mnohým jiným je tahle třeskutá taškařice ještě pořád k popukání.(22.7.2012)