Restaurace U Prince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

• honajz

Takových možností se záměnou prince-kuchtíka a princezny-pomocnice v kuchyni, a oni to nechají vyšumět. Soustředí se spíše na prvoplánové vtípky s jinglem (pokolikáté mělo to naražení na brnění být vtipné?), a přitom skutečně zásadní scény zametou pod koberec. Kurnik, setkání prince s princeznou na závěr by se dalo tak hezky a vtipně využít, nějak dramaticky sepsat, ale je z toho jen selanka. Do toho kolovrátková swingová hudba, dlouhé scény o ničem, vtipy bez vtipu....(17.11.2014)

Jedna ze mála "novodobých" českých televizních pohádek, která se mi docela líbila. Námět sice není nic nového ani převratného (ono u pohádek už je těžké přijít s něčím co tu ještě nebylo), ale díky hereckému obsazení jde o slušnou podívanou. Sice mi moc neseděla stylizace do 30. let, ale na pohodovosti pohádky to nic neubralo.(29.6.2013)

• cariada

Tohle mělo být co? Pohádka? to snad nemůžou myslet tvůrci vážně , tahle změt nesmyslů do sebe propletených co nedává žádný smysl ani akci prostě nic a ani dobří herci to nezachrání, kde nic není ani smrt nebere. Ps- ještě že už nejsem dítě a nemusím na tomhle vyrůstat, to bych měl asi doživotní trauma.(23.8.2012)

Pohádka ač televizní a studiová, a těm já příliš nefandím, tak originální, to se jí musí nechat. Hlavně Petr Nárožný klasicky perlí. Ale i zapojení zákoníků či princ vařící v hospodě jsou originální a vskutku humorné prvky. Zapojení herců jako Kateřina Janečková a Matěj Hádek bylo dobrým nápadem. Je to pohádka, která zlehka polechtala mé bránice, ale opravdu jen zlehka. Nenáročná, oddychová, víc od ní nelze čekat.(10.7.2018)

Člověk, který dělal zvukové efekty musel být nejspíš minimálně otráven rtutí, pokud se rovnou neúčastnil nějakého šamanského rituálu za účasti houbiček kmene Ulugura taupa, protože jinak není možné, že by člověk s nezakalenou myslí dokázal vyplodit "humorné" efekty, které se jinak dají najít pouze u horších animovaných grotesek, je to tu samé vhuíí, bžíínk, bchrum a vžuíá, aneb pokaždé, když někdo do něčeho "humorně" udeří, nebo něco "humorně" spadne. Přitom jinak by to byla celkem slušná pohádka s dobrým obsazením.(29.12.2013)