Restaurace U Prince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

Jedna ze mála "novodobých" českých televizních pohádek, která se mi docela líbila. Námět sice není nic nového ani převratného (ono u pohádek už je těžké přijít s něčím co tu ještě nebylo), ale díky hereckému obsazení jde o slušnou podívanou. Sice mi moc neseděla stylizace do 30. let, ale na pohodovosti pohádky to nic neubralo.(29.6.2013)

• honajz

Takových možností se záměnou prince-kuchtíka a princezny-pomocnice v kuchyni, a oni to nechají vyšumět. Soustředí se spíše na prvoplánové vtípky s jinglem (pokolikáté mělo to naražení na brnění být vtipné?), a přitom skutečně zásadní scény zametou pod koberec. Kurnik, setkání prince s princeznou na závěr by se dalo tak hezky a vtipně využít, nějak dramaticky sepsat, ale je z toho jen selanka. Do toho kolovrátková swingová hudba, dlouhé scény o ničem, vtipy bez vtipu....(17.11.2014)

Originální v téhle pohádce není nic, ani královský činitel v kuchyni (vzpomeňme na Arabelu, Oslí kůži), útěk královských dětí z domova (O zatoulané princezně, znovu Oslí kůže), ani modernizace pohádky (O statečné princezně Janě), ani přemoudřelý mladší sourozenec (Princové jsou na draka), ani ... prostě nic. Ale princezna je milá, starší princ taky, malý princ je úsměvně na facku, Jouda Nárožný je k zulíbání, královský pár Abrhám Šafránková zklamat nemůže. Proti mnohým jiným je tahle třeskutá taškařice ještě pořád k popukání.(22.7.2012)

Člověk, který dělal zvukové efekty musel být nejspíš minimálně otráven rtutí, pokud se rovnou neúčastnil nějakého šamanského rituálu za účasti houbiček kmene Ulugura taupa, protože jinak není možné, že by člověk s nezakalenou myslí dokázal vyplodit "humorné" efekty, které se jinak dají najít pouze u horších animovaných grotesek, je to tu samé vhuíí, bžíínk, bchrum a vžuíá, aneb pokaždé, když někdo do něčeho "humorně" udeří, nebo něco "humorně" spadne. Přitom jinak by to byla celkem slušná pohádka s dobrým obsazením.(29.12.2013)

• cariada

Tohle mělo být co? Pohádka? to snad nemůžou myslet tvůrci vážně , tahle změt nesmyslů do sebe propletených co nedává žádný smysl ani akci prostě nic a ani dobří herci to nezachrání, kde nic není ani smrt nebere. Ps- ještě že už nejsem dítě a nemusím na tomhle vyrůstat, to bych měl asi doživotní trauma.(23.8.2012)