Trampoty vodníka Jakoubka (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 58 min

Vít Olmer zabrousil i do pohádkových vod, a to přímo k vodě, natočil pohádku o vodníkovi. Herecké obsazení, až na milenku režiséra, je vcelku dobré, velmi oceňuji exteriéry, ale Jirka Korn v roli vodníka mi skutečně nesedl. Ostatně, ani příběh není nijak světoborný. Průměrná televizní pohádka, která zaujme opravdu asi jen těmi exteriéry.(5.12.2010)

K současným pohádkám přistupuji se značnou nedůvěrou a o těch televizních ani nemluvě. O tento film bych nohou asi nezavadil, ale Olmer v říši za sedmero horami a sedmero lesy mě zajímal. Výsledek není nejhorší, režisér si odpustil využití trapných kulis a vituálně připravil slušné zázemí. Obsazení vypovídá o Olmerově renomé (které je slabé...). Ačkoli neuvidíte pohádkovou školu s nejlepších časů Olmer natočil příjemnou vsuvku naší veřejnoprávní televize, což je na něj dobrý.(26.12.2005)

• Prubner

Výsledný dojem kazí hodně nevyrovnané herecké obsazení. Jílek hraje jako (špatný) ochotník, Korn to samé a co se týče Simony Chytrové, Olmerovi by měl její obsazování už konečně někdo zakázat zvláštním výnosem. Herečtí bardi ve vedlejších rolích už to nezachrání. Aspoň že jsou tu Kajnarová a Pauhofová, na které se vždy dobře dívá (a jen kvůli nim jsem tuhle pohádku vlastně sledoval).(28.12.2005)

• Autogram

Kdeže je tá atmosféra starších českých rozprávok? Táto nemala nápad ani šťavu, ale herci a prostredie neboli zlé. Horšie bolo, že veľmi ťažko sa na tom mohli baviť dospelí a už vôbec nie deti. Pranierovanie chamtivosti a oslava skromnosti a úprimnosti je pekná vec, ale takto bez humoru ma to sklamalo.(4.10.2015)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +Táňa Pauhofová a další herci -některé herecké výkony, jinak nic proti ničemu, prostě TV pohádka/// A žili šťastně až do smrti. Klasika, která kromě herců ničím nevynikne. Doubře se na ní dívá, pěkně se u ní usíná. Prostě průměr, který neurazí a ani nenadchne./// Celkem 56%///(28.12.2008)

• - Část příběhu se natáčela v blízkosti zámku v Březnici v okrese Příbram. Filmovalo se také ve Slavonicích. (Záry)