Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• Cival

Nepovedená komedie, v níž se střetává ta horší esence Williamsova komediantství s prvoplánovým moralizováním o kompaktní americké rodině. Gagy jsou většinou blbé a předvídatelné dlouho dopředu a humor spočívá v pitvoření. Nebrat. 30%(4.6.2006)

Pohoda! To je to, co jsem potřeboval a co jsem od tohodle filmu dostal během typického nedělního dopoledne. Co víc byste čekali Vy?(27.7.2011)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $71,726,025Tržby Celosvetovo $87,528,173║__║Tržby za predaj DVD v USA $31,832,459 /počet predaných kusov 2,114,480(8.11.2008)

• mandes

rozpočet : $50 million otvárací víkend : $16,414,767 tžby celosvetovo : $87,528,173(16.12.2006)

// Distribútor: Sony, Columbia //Počet premietajúcich kín v USA: 3,651 // Otvárací Víkend v USA: $16,414,767 //(5.10.2014)

• tron

„Na Havaj pôjdeme v zime. Len my a Židia. Zostane nám veľa šunky.“ Občas som sa chechtal (cúvanie, vypúšťanie fekálií, hororový raňajší útek pred Gornickeovcami), ale keď som si predstavil, že by som musel túto road movie absolvovať ešte raz, veselo mi nebolo. Rodinka Griswoldovcov skrátka i po viac, ako dvoch desaťročiach (!) potvrdila svoj kultový štatút resp. fakt, že ich len tak niekto nedobehne, nedajbože nepredbehne. Ani Robin Williams a jeho patálie, ktoré sme videli už aspoň 48-krát (SPOILER ukradnutý notebook, výpoveď SPOILER).(27.5.2011)

• dobytek

Obyčejná rodinná komedie (jakmile vidim, že je u filmu uveden tento žánr, přeběhne mi mráz po zádech), kde máme zaměstnanýho fotra, jeho slepicoidní manželku a dvě pubertální dětičky. Fotr upřednostní práci před tim, aby letěl s rodinou na Havaj, ale nakonec "překvapivě" zjistí, že rodina je důležitější než práce a všichni si padnou kolem krku. Holt nějaký to přiblblý ponaučení v takovym filmu nesmí chybět. Jinak to teda měla bejt asi komedie, což se povedlo tak napůl. Film sází spíš na lacinější formu humoru, což by mi ani nevadilo (zřejmě jsem tady jedinej, koho pobavila scéna s vypouštěnim hajzlu), jenže ty okamžiky, kdy jsem se něčemu zasmál, bych spočítal na prstech jedný ruky. Navíc většina těch "vtipnejch" scének se opakuje pořád dokola. Celkem nic zajímavýho, ale v rámci rodinnejch komedií to ještě neni nejhorší.(12.7.2008)

• choze

Těšil jsem se, jak Robin ten karavan efektně zruší, ale skončilo jen u jeho utopení v jezeře a následného bolestivého omlácení nejstaršího poselství amerických rodinných komedií (práce není přednější než rodina) o divákovu hlavu. Vtipné to moc není a Robinova rodina je nesympatická až příliš.(17.8.2008)

• genetique

Rodinka, ktorej rodinné vzťahy začínajú stále viac chladnúť, sa rozhodne pre strávenie spoločnej dovolenky spolu. Na ceste. Kde som to len počul. Tento scenár je ako ozvena, ktorá sa vracia v priemere raz za tri roky, len škoda, že od partičky na čele s Chevym Chaseom ju už nikto netromfol. Snáď inokedy. 35%.(12.1.2008)

• Rex Mundi

Zo začiatku to vyzerá na neškodnú, bláznivú rodinnú komédiu, ale keď začnú striekať fekálie, človeka až zamrazí z toho nepríjemného prekvapenia. Okrem scén s vypúšťaním odpadu je to pozerateľný (pod)priemer s ošúchaným humorom aj scenárom, bohužiaľ pôsobiaci, akoby sa niekto pokúsil oživiť rodinku Griswoldovcov, lenže bez nich...(7.4.2007)

Přestože americké komedie většinou nesnáším, této blbině jsem odpustila tu americkou křečovitost (pro debílky) a při žehlení nás to docela pobavilo. Některé situace fakt vtipné§(31.5.2008)

Slušná rodinná komédia (i keď na výkaly tiež dôjde) s pomaličky hasnúcou hviezdou Robinom Williamsom si vychutnáte len v prípade nie veľkých očakávaní. Dej sa rozbieha pozvoľna, gagy vám bránicu určite neroztrhajú (no vtipné sú a hlavne žiadne nie sú trápne). Ku koncu sa to všetko zlepšuje a Williams mi po dlhom čase (resp. po prvý krát) svojím nenúteným výkonom prišiel konečne zábavný.(16.10.2006)

Jako rodinná komedie to docela ušlo. Skoro nic mi tam nevadilo, u některých situací jsem se docela pobavil. Pokud u tohoto filmu vypnete myšlení, tak vám z toho filmu vznikne nenáročná rodinná oddechovka, která je místy trapná, jindy vtipná, ale nijak nevybočuje z průměru. Robin Williams dělá, co může, a docela se mu jeho role povedla. Dějově je to zkrátka docela v pohodě a nevidím důvod, proč jít na dvě hvězdičky. Jistě, možná to byl mírný podprůměr, nebo jsem jen nenáročný divák, který má rád rodinné filmy a komedie a nedokáže je hodnotit tak přísně. Ale na dvě hvězdičky mi to opravdu nepřijde. Děj to mělo, byl i relativně zajímavý, vtipné situace tam byly, a to mi stačí, abych udělil tři hvězdičky, protože tohle je ryzí průměr. Od komedie čekám pobavení a možnost oddechnout si u nenáročné zábavy, a tak se i stalo. Takže je to za tři hvězdičky.(17.8.2008)

Takéto americké rodinné komédie sú už dosť otrepané. Táto ponúkne všetko, čo sa od takého filmu dá očakávať a celé sa to zakončí typickým morálnym poučením. Od horšieho hodnotenia ju zachraňuje Robin Williams a to, že sa obišla bez výraznejších trápností. Občas je to aj vtipné, ale jedno pozretie mi bohato stačlo. Keď budem chcieť vidieť rodinku na ceste, pozriem si radšej Griswoldovcov.(3.2.2012)

Ne že bych miloval takovéto komedie, ale u mě byla asi dobrá konstelace hvězd jakožto i u kamaráda s kterým jsme na to koukali a můžu říct, že smích jsme mohli přímo rozdávat. Ne že by tam byly nějaké nikdy nikým nepoužité vtipné scénky, ale Robin Williams jako Bob Munro ( otec co chce pro rodinu to nejlepší a při tom chce ještě zvládat svojí práci, které investuje také dost času ). A tak naplánuje "dovolenou", jako za starých časů při které ale bude muset chodit na schůzky a vypracovávat různé projekty. Zmínil bych ale jednu scénu, jak Robin dělá, že má průjem a tak vyšle svoji rodinu na túru a sám odjede na schůzku. Po jejím ukončení pospíchá do kempu kde byl předtím. Ale stala se nehoda a na cestě je velká zácpa. Aby to stihnul a neprovalilo se to na něj, musí jet cestou jen pro auta s pohonem 4x4 ( podle té cesty kterou jede by tam měl problém i zkušený jezdec s Hummerem ) a co se stane když tam jede s karavanem? Uvízne na vrcholku a jeho čtyři kola jsou ve vzduchu. Nejprve se snaží karavan rozhoupat zevnitř, poté zvenku stojíc na předním skle a když už ho rozhoupe natolik, že je jisté, že se karavan překulí tak mu dojde, že je zcela ztracen. Následuje smrtelná jízda na předním skle zakončená odhozením od auta na zem a následovném přejetí karavanem a příchodu jeho rodiny a pohledem jak leží na zemi celý špinavý a bledý - ještě je mu asi "špatně"? A takových to scén je tam více převelice, takže se budete bavit. (( ::(18.6.2007)

• hippyman

williams + daniels + dementní scénář + "rodinná komedie USA" = fakt velkej kravinec. 20% a vlastně ani nevím za co...(2.4.2009)

celkem oddychovka, která místy fakt pobaví, i přes ty některé až příliš křečovité pohledy Robina.(11.8.2011)

Pokud vaše televize nemá stále schopnost vypouštět vůně, buďte rádi. Po shlédnutí této vydařené komedie by bylo téměř jisté, že byste odcházeli s rukou ucpávající váš nos. Tuhle rodinku potkalo tolik nepříjemností a nakonec do toho ještě další rodinka, která je neskutečně otravná a je jim neustále v patách. To jejich troubení, když je dostihli a vystrašený výraz v jejich tvářích, co zas bude... :D(30.6.2012)

• Stegr

Zlaté maliny 2006 - 1x - Nejhorší rodinný film...(12.2.2008)

• Pilda17

Blbě typická klišé komedie, s příjemným hereckým obsazením.. 4/10 = 40%(23.7.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10