Svět očima Hanzelky a Zikmunda

• Česko Svět očima H+Z

Nejrůznější příhody H+Z, které prožili během své první cesty po Africe a jižní Americe. Okamžiky, které rozhodovaly o jejich dalším životě, události, které mohly zásadně ovlivnit jejich další cestování. Vzájemné vztahy mezi oběma cestovateli, jejich úvahy o přátelství jako takovém. Povahové rysy obou cestovatelů, kteří se v mládí stali přáteli na celý život. (oficiální text distributora)

ripo

Už le fakt, že ČT si dalo tú prácu , zhromaždiť to kvantum dobovo zaujímavých dokumentov popretkávaných nenúteným rozprávaním týchto cestovateľských velikánov si zaslúži obrovské ovácie. ( Uvedomíme si to i po tom, čo jeden z tejto nerozlučnej dvojice, nás navždy opustil ). Obaja mi pripadajú, aj keď sú úplne rozdielni, ako jednovaječné dvojčatá. Nájsť toľko empatie, počas toľkých ciest - to je už na Nobelovku ....) ()

tahit

Spontánní popisované zážitky Hanzelky a Zikmunda mají svůj půvab. Je čemu naslouchat. Ba co víc. Dokonce si myslím, že to dovedli i mistrovsky popsat. Což ovšem nic nemění na faktu, že všechny ta místa, hlavně Afrika, vypadají dnes docela jinak než tenkrát. A velmi mě potěšila vzpomínka na Eduarda Ingriše, autora proslulé Niagáry. ()

LiVentura

Pánové poutavě vyprávějí, jejich poslední sezení společně před kamerou. Úžasné příběhy, které mají svou podstatu ve vášni a touze poznat nepoznané, skvělá dvojice cestovatelů...! :-) ()

ic

Je to sice zajímavý, ale pořád jde jen o povídání o perfektních cestopisných dokumentech z dob předokupačních. ()

farmnf

Ke sledování všech dílů mě přimělo setkání s Miroslavem Zikmundem na Kypru před několika dny. Jelikož za tuhého posrpnového komunismu jsme se o nich učili v základní škole, překvapilo mne, že jeden z inženýrů musel dělat topiče a druhý zahradníka. Jinak je to velmi zajímavý dokument a zjistil jsem že s panem Zikmundem mám mnoho společného. Archivuji, pozoruji, archivuji, fotím, natáčím a zase archivuji (i lístky z MHD z Kypru a obaly od chlastu)...ale to asi pan Zikmund nedělal, tedy jsem lepší! ()

arcticsky

Už od časů, kdy jsem si přečetl jejich cestopis o Africe tuto dvojici obdivuji. Posléze jsem si sehnal snad všechny jejich knihy. Jejich vyprávění je zajímavé a poutavé včetně všelijakých historek. Mimochodem - jejich vesměs černobílá fota v knihách vypadají i dnes po letech dokonale! ()

Rigel

Mám je moc ráda už od dětství, kdy jsem četla jejich knihy o Indii a Africe. Toto krásné vyprávění přímo obou cestovatelů mi připadá jako živá voda bohužel mi polovina seriálu zase utekla aniž bych si povšimla , že ho opakují, takže prosím, kdyby někdo mohl.. ()