poster

Svět očima Hanzelky a Zikmunda (TV seriál)

 • Česko

  Svět očima H+Z

Dokumentární

Česko, 1998, 13x24 min

Režie:

Václav Filip
 • ic

  Je to sice zajímavý, ale pořád jde jen o povídání o perfektních cestopisných dokumentech z dob předokupačních.(21.4.2007)

 • tahit
  *****

  Spontánní popisované zážitky Hanzelky a Zikmunda mají svůj půvab. Je čemu naslouchat. Ba co víc. Dokonce si myslím, že to dovedli i mistrovsky popsat. Což ovšem nic nemění na faktu, že všechny ta místa, hlavně Afrika, vypadají dnes docela jinak než tenkrát. A velmi mě potěšila vzpomínka na Eduarda Ingriše, autora proslulé Niagáry.(24.4.2017)

 • ripo
  ****

  Už le fakt, že ČT si dalo tú prácu , zhromaždiť to kvantum dobovo zaujímavých dokumentov popretkávaných nenúteným rozprávaním týchto cestovateľských velikánov si zaslúži obrovské ovácie. ( Uvedomíme si to i po tom, čo jeden z tejto nerozlučnej dvojice, nás navždy opustil ). Obaja mi pripadajú, aj keď sú úplne rozdielni, ako jednovaječné dvojčatá. Nájsť toľko empatie, počas toľkých ciest - to je už na Nobelovku ....)(28.4.2007)

 • farmnf
  *****

  Ke sledování všech dílů mě přimělo setkání s Miroslavem Zikmundem na Kypru před několika dny. Jelikož za tuhého posrpnového komunismu jsme se o nich učili v základní škole, překvapilo mne, že jeden z inženýrů musel dělat topiče a druhý zahradníka. Jinak je to velmi zajímavý dokument a zjistil jsem že s panem Zikmundem mám mnoho společného. Archivuji, pozoruji, archivuji, fotím, natáčím a zase archivuji (i lístky z MHD z Kypru a obaly od chlastu)...ale to asi pan Zikmund nedělal, tedy jsem lepší!(22.10.2011)

 • LiVentura
  *****

  Pánové poutavě vyprávějí, jejich poslední sezení společně před kamerou. Úžasné příběhy, které mají svou podstatu ve vášni a touze poznat nepoznané, skvělá dvojice cestovatelů...! :-)(16.12.2009)