• Francie

Scénografie:

Jacques Bufnoir

Kostýmy:

Martine Rapin

Ako milovník čiernobieleho vizuálna, mesta Paríž, ženských s kurevsky dlhými nohami, voyer, fetišista a freudista, som si minimálne do polovice užíval. Ale celá tá androgýnna skladačka sa napokon nespojila, ale dočista rozpadla. Niežeby sa Bessonovi nerozpadávali aj iné filmy, ale pri takomto prostučkom konceptíku to prekvapuje.(21.1.2007)

Po dlouhé době Luc Besson je svým pánem. Dopadlo to mnohem lépe než jeho předchozích pár let strávených na producenské nebo jen scénáristické stoličce. I když je pravda, že Angel-A mohla dopadnout daleko lépe. Má na víc .... Pár scén mi přijde už trošku okoukaných v jiných francouzských filmech. Angela v podání Rie je opravdu tak nevinná, že ji uvěříte, že je anděl? Ne i ano. Každopádně u mě prošla a to i přes to, že mám trošku jinou představu o andělicích, ale sežral jsem jí to " i s navijákem ". Jamel v roli ukecaného chlápka, který je po krk v malérech a ke kterému byla seslána na pomoc. Dal bych tři a půl ale čtyři ne :(. Škoda, snad ještě od Bessona někdy uvidíme nějakou pecku a nejsem si jist jestli by to měli být právě Minimojové.(11.4.2007)

Začátek hodnotím jako sračku, to bylo dost trapne, navic jsem zatinal pest v dobe, kdy Andre delal ty svoje divadelni pohyby v takovem filmu, pripadal mi jako z nejake grotesky.Myslel jsem, že asi odejdu, jak to mam v castem zvyku. Nu, dale se to dobre rozjizdelo az na par nesrozumitelnych blbosti. Ale ten konec, ten konec byl uz opravdu vrchol trapnosti. To bylo fantasy asi jako Čapkova Válka mloků a kdyby skončil u toho, jak vybehne z baraku a nemuze Angelu najit, dal bych 4 hvezdy. Ale takhle jsou to jenom tri na hranici. Luc Besson umi, ale nemel by se poustet do vetsich akci takovehohle typu. Stale ale nechapu, proc je to cernobile, asi jsem na to malo vyspely :)(4.3.2007)

• easaque

nemůžu se z toho stále vzpamatovat a pochopit, co jsem vlastně viděl. Mělo to slušný rozjezd se stylovou kamerou a výpravou i námět byl zajímavý a vtipný, ale v co se to v půlce proměnilo je hrůza - prachsprostá romance pro mamče, ve stylu růžové knihovny. Ke konci mě to už šíleně uráželo a smál jsem se na nevhodných místech a tak dávám jen dvě hvězdičky, i když začátek byl téměř čtyřhvězdičkový. Tohle se prostě nedělá, pane Bessone! ... asi už po Pátém elementu trochu senilníte a dementníte ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](22.10.2012)

Popravde, tento film som si pozrel najmä kvôli obdivu k mestu Paríž.. V podstate som nevedel, čo čakať, keďže nepatrím medzi fanúškov fantasy. Ale po zhliadnutí musím skonštatovať: VYNIKAJÚCE! Úžasný príbeh, zmysluplné dialógy medzi Andrém a Angelou, naozaj krásna atmosféra zasadená do mesta Lásky. Človek sa popri tom všetkom normálne zamyslí na tým, či sú anjeli aj medzi nami - hoci majú podobu obyčajných ľudí...(8.12.2012)

• - Jamel Debbouze je ve skutečnosti jen o 13 cm menší než 178centimetrová Rie Rasmussen. Scéna pod mostem, kde je možné výškový rozdíl zaznamenat, je umocněna schodem, na kterém Rie Rasmussen stojí. Svo roli hrají i hereččiny lodičky s podpadkem. (smith22)

• - Film měl premiéru ve Spojených státech na filmovém festivalu Sundance 2007 . (Terva)

• - Film obsahuje odkazy na snímky Nebe nad Berlínem (1987) režiséra Wima Wenderse a Život je krásný (1946) Franka Capra. (Terva)