Americký sen

Chilli, sex a latino

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• Mia...

Dvě hvězdičky se může zdát málo, ale musím říct, že tohle jsou vážně pěkné dvě hvězdičky. Příběh hezký, hudba naprosto okouzlující, ale časté vložené taneční (hudební) scény, ne až tak patřící do kontextu, mi opravdu kazily dojem z filmu. Ty scény samotné byly hezké, ale obtěžovaly při ději.(5.7.2011)

Tempo vyprávění je jako hispánská mentalita: žádný spěch, klídek, pohoda. Vyvarujte se proto, že byste Americký sen sledovali sami po náročném dni – zřejmě by vám hrozilo akutní usnutí. Líbit se to bude hlavně těm, kdo mají rádi hispánské rytmy. Pro ostatní to bude nedokoukatelná záležitost. S blížícím se koncem je totiž hudby tolik, že suverénně vytlačuje samotný děj na úplný okraj. Tudíž žánrově bychom to mohli vymezit jako písňové pásmo s romantickou dějovou linkou, která je ale podána hodně povrchně a banálně. Ostatně jako celý příběh, „vykostíme-li“ z něj hudební vložky.(20.3.2006)

Je hodně povolaných, ale málo vyvolených. Přesto každý člověk musí věřit, že on je ten vyvolený a udělat vše pro to, aby to byla pravda. Hezký film, který ukazuje, že za svým snem si musíš jít a vytrvat. Líbila se mě atmosféra filmu, latinskoamerická hudba a spousta krásných a pravdivých myšlenek. Jediné, co mě trochu překáželo, byla tendence ke kýčovitosti děje a moc jsem nevěřil ani laskavosti všech lidí. Hezké 3 hvězdičky.(2.3.2011)

• Felisr

Film nadvakrát překvapivý: za prvé jsme v šoku, jak se může tahle soapka točit v dnešní době, jedině snad, že z antidiskriminačních důvodů dali grant na hispánský film a za druhé: nechápu, jak se takový kýč dostane na seriózní HBO kanál. Neviděla jsem začátek filmu, takže jsem chvílemi myslela, že jde o parodii... Jedna hvězda za písničky.(28.2.2016)