Něco nového

Niečo nové

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 99 min

• bobstock

Zahradník postaví nafoukanej černošce zahradu. Dostane chutě, vezme ji do jeskyně a lesa na objednávku začne pršet a ruka je mezi nohama. Omyl, nebude to tak jednoduchý, protože on je bílej a ona spolu s debilní prestižní rodinkou jsou rasisti naruby. Celej film se filozofuje s krávama kamarádkama o tom, jak se tmavá čistá čokoláda nemá míchat se světlou, ale nakonec POZOR SPOILER to musí bejt ten úžasnej zahradník, protože srdci a chlápkovi v bílej kápi neporučíš. Romantická hrůza! 20%(2.6.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,468,568Tržby Celosvetovo $11,483,669Tržby za predaj DVD v USA $3,797,315 //počet predaných kusov 292,326(14.3.2010)

• LiVentura

Pořád dokola... :-((26.7.2013)

• Smok

Nudná a otrepaná romantická vôbec nie komédia, v ktorej som ústrednému páru černoška a beloch ich komplikovanú lásku ani náhodou neuveril. Medzi hercami to proste ani trochu neiskrilo a proste celému tomu ich vzťahu chýbala "šťava". Ani neviem, kedy naposledy som sa nudil aj pri posteľných scénach...(5.1.2011)

Moje slabost pro černouše je známá, ale tady navíc fungovala ústřední dvojka na velmi představitelné úrovni.☺V moc pěkném závěru jsem došla k Něčemu novému. Už asi vím, proč mi jsou černokožení tolik sympatičtí (mimo vrozený smysl pro hudbu a pohyb) - protože z nich přímo sálá teplé slunce, léto, radost ze života a pohodový optimismus, i přes těžký úděl, jenž je provází od nepaměti.(11.8.2014)

Vďaka príjemnej atmosfére a černošskej téme to pôsobí takmer originálne. Romantická zápletka je však v svojej podstate až nepríjemne otrepaná a "americká" (Kde si bol dva týždne? Vieš niekoho som stretla...) Herci pomáhajú vylepšiť dojem a na tých 70% sa to dokáže vyštverať...(12.8.2010)

Hodně věci se opakuje ale někdy potěší a někdy jsou slabší jako tahle komedie.(25.10.2018)

• honajz

No nevím, takový vážnější pokus o Deník šílené černošské manželky (Diary of Mad Black Woman od Tylera Perryho), který se ale bere moc vážně, až mu ten sladkobolný konec nevěřím. --- Afroamericky šmrncnutá romantická komedie o ženě, která se musí rozhodnout mezi dvěma muži. (Mimochodem, věděli jste, že některé Afroameričany uráží existence bílého kafe?). Celou dobu si myslela, že její přítel je tím pravým pro život, ale pak se znenadání objeví muž jejích snů, a ona začne vyvádět psí kusy. Na sobotní odpoledne příjemná podívaná, ke které se však již nikdy nevrátíte. Zkrátka - nic nového.(18.5.2007)

Klasická romantika, s často, místy nudně a zbytečně se opakující hláškou "černošská daň.."(21.2.2008)

Povedené, sympatický hlavní filmový "pár", dobrá stopáž, téma rasismu převedené do mluvy srozumitelné všem. 8/10(2.8.2010)

• kaylin

Za mě celkem obyčejná romance, která nějak moc zásadně nevyniká.(15.5.2018)

Romantika, ktora chce byt cernoskou agitkou a romancou naopak. Bohuzial, obdivoma je. A tam kde sa dvaj sa biju, treti zvitazi. Treti v tomto filme chyba.(24.9.2007)

• Marze

Předvídatelná komedie bez smíchu o mezirasovém vztahu.(5.4.2018)

Dodnes, když běží v televizi seriál Mentalista, tak řekneme: "Hele, pozvali jste si žárovnku." Neskutečně "rasistické", ale ukazující ojedinělý pohled černochů na bílé spoluobčany. Jinak tuctová komedie, ale originalita a množství hlášek skutečně pobaví. :-D(20.11.2012)

Čo ja viem...moc na toto nemám názor pretože sa jedná o jednu z tých "radových" romantických komédii..takže.....nič.moc.(3.5.2011)

Absolútne klasická romantická šablóna. Ale vďaka "black-white" faktoru celkom zabavilo. Príjemný Simon Baker a pár príjemných songov...6/10(5.1.2011)

Příjemná malá romance. Patří k těm, které si své diváky získávají samy. Středobodem je krásná černoška Kenya s rasovými předsudky a hromadou dalších vad, nafoukaná, vystresovaná, nevyrovnaná, předpojatá a trochu hysterická, ale stejnak naprosto úžasná. A takováto fajnová dívka je možná i docela blízko nás, možná ji jenom míjíme, ale neměli bychom jí přehlédnout. Tak už přestaňte číst tyhle kydy a zvedněte oči. Vidíte ji?(30.4.2007)

Navzdory průměrným hodnocením mě překvapila milá malá romance, s jednou předsudky a sociálním tlakem napumpovanou slečnou a pohodovým chlapíkem. Obzvlášť mě zaujal hudební podkres, resp. dost často žádná hudba nehrála, nechávala prostor zvukům přírody a života. Nezdálo se mi, že by to v té rasové otázce ("černošká daň") tlačilo na pilu, koneckonců o tom ten film byl, plus mi přišlo zajímavé vidět, že takhle uzavřeně třeba část společnosti pořád skutečně žije.(19.10.2009)

• HomeAlone

Romanticka komedia ? V ziadnom pripade ! Nuda ? A este aka .(6.1.2011)

Moc hezká a příjemná romantická komedie, nebo spíš pouze romantický film. Jelikož se slině zajímám o rasové snímky, jako komedie mi to ani nepřipadalo. Spíš takový lehce dramatický romanťák. Ono problematika smíšených manželství není pro Čechy takřka vůbec aktuální, takže ani nečekám, že film tady bude mít nějaké vyšší hodnocení. Ve Spojených státech je to však téma aktuálnější stále víc. Podle průzkumů v posledních 20 letech neuvěřitelně stouplo procento rasově smíšených vztahů. To se týká samozřejmě ve valné většíně pouze obou pobřeží Států, a také tento filmek se odehrává v slunné Kalifornii. Oba hrdinové, on i ona, se musí poprat s předsudky ze všech stran, i když pozornost je tady zaměřena spíše na hrdinku. Potěší příjemní herci, hlavně nesmírně charizmatičtí Simon Baker a Blair Underwood, krásné ženy a nakonec také mocný Mike Epps :). Zbývá jen dodat, že až tady jsem zjistil, co znamená zkratka IBM ... :)(3.2.2007)

Film byl završením mého Malého týdenního maratonu s... tentokráte se Simonem Bakerem. Po dlouhé době americká romantika dle mého gusta.(2.12.2009)

<< předchozí 1 2 3