poster

Něco nového

 • USA

  Something New

 • Slovensko

  Niečo nové

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopita
  **

  Podprůměrnej romanťák plnej černochů, kteří neustále kňučej jak jsou chudáčci utlačovaní, teda kromě starýho Edmonda, což je nejsympatičtější postava filmu (tatík upjatej a šerednej Kenyi, která se potácí v hlavní roli). Všichni ostatní maj pořád v hubě "černošskou daň" nebo tak nějak tomu říkaj, už si to pořádně nepamatuju. Celej tenhle rasismus naruby mě nebere a je to vlastně celý tak nějak o hovně. O černým hovně. Simon Baker nic nezachrání.(17.8.2014)

 • Smok
  *

  Nudná a otrepaná romantická vôbec nie komédia, v ktorej som ústrednému páru černoška a beloch ich komplikovanú lásku ani náhodou neuveril. Medzi hercami to proste ani trochu neiskrilo a proste celému tomu ich vzťahu chýbala "šťava". Ani neviem, kedy naposledy som sa nudil aj pri posteľných scénach...(5.1.2011)

 • Luqi
  ***

  O komédii sa teda hovoriť vôbec nedá, tekže aj ten plagát je úplne mimo.......... Celý film sa tu v podstate rieši rasizmus resp. predsudky, v tomto prípade je to naopak ako býva zvykom - bieli sú v tu menšina. Myšlienka to zaujímavá, ale postupne sa z toho stal ničím vínimočný romantický film so záverom, ktorý je možno vidieť v x ďalších filmoch.......... Aspoň, že hudobný výber stál za to..........(6.1.2011)

 • darwin
  ****

  Moc hezká a příjemná romantická komedie, nebo spíš pouze romantický film. Jelikož se slině zajímám o rasové snímky, jako komedie mi to ani nepřipadalo. Spíš takový lehce dramatický romanťák. Ono problematika smíšených manželství není pro Čechy takřka vůbec aktuální, takže ani nečekám, že film tady bude mít nějaké vyšší hodnocení. Ve Spojených státech je to však téma aktuálnější stále víc. Podle průzkumů v posledních 20 letech neuvěřitelně stouplo procento rasově smíšených vztahů. To se týká samozřejmě ve valné většíně pouze obou pobřeží Států, a také tento filmek se odehrává v slunné Kalifornii. Oba hrdinové, on i ona, se musí poprat s předsudky ze všech stran, i když pozornost je tady zaměřena spíše na hrdinku. Potěší příjemní herci, hlavně nesmírně charizmatičtí Simon Baker a Blair Underwood, krásné ženy a nakonec také mocný Mike Epps :). Zbývá jen dodat, že až tady jsem zjistil, co znamená zkratka IBM ... :)(3.2.2007)

 • Narciska
  ***

  Pod velkoměstským pozlátkem a filmařským stylem, oscilujícím na pomezí televizní reklamy a kriminálky Miami, se k mému údivu objevily smysluplné dialogy, nevšední děj a milý závěr. Něco nového vskutku postavilo mnohé vzhůru nohama. Třeba mé přesvědčení, že současné romantické komedie za nic nestojí. Co na tom, že ona vypadá jak z reklamy na zubní pastu, on je ztělesněný pan Dokonalý a ten druhý jeho variací? Nesuďme film podle formy, říkám si. A o lidech to platí dvojnásob. Milé a sympatické, i když lehce zapomenuté. Co by na to asi řekl Martin Luther King?(30.7.2013)