Devatenáctiletý vojín Aikens slouží v misi v Iráku. Jako nastávající otec natáčí pro svého nenarozeného syna video deník, v němž se setkáváme s jeho jednotkou vedenou náročným, ale oblíbeným seržantem Delvecchiem. Při rutinní průzkumné akci padne jednotka do léčky a ocitá se pod palbou. Seržant je těžce zraněn a vojáci se musí rozhodnout, zda počkají na vrtulník, nebo ho přepraví do místní nemocnice. Ukáže se však, že záchrana života jejich velitele znamená ohrožení jejich vlastních životů. Navíc pro některé z nich je to první zkušenost se zabitím člověka. (oficiální text distributora)

Malarkey

Kanadský film o Američanech v Afghánistánu s těmi nejtupějšími dialogy a nejtupějšími Američany, který jejich zem vyblila pro tenhle ještě dementnější film. Představte si tohle. Američani se vydají do Afghánistánu, jejich rodiny pocitují žal nad tím, že jejich synka vydávají do země, o které nevědí prakticky nic. Nejlepší na tom je, že když už se s naprosto debilně vyfešákovanými muslimy potkají, většinou na ně začnou střílet rakety, ty rakety se nikdy netrefí, vlastně jednou a nic vážnýho se prakticky nestane. Muslimové i tak umírají jeden za sebou, ale když začne umírat Amík, tak z toho je půlhodinová srdceryvná scéna. No prostě sranda až na půdu. Tu jednu hvězdičku dávám z recese, aby se neřeklo, že jsem pedant. Tak mě ještě napadlo jestli to Kanadani nenatočili takhle blbě schválně, pač aby oni točili film o zemi, kterou zrovna dvakrát rádi nemají mi příde krapet jako paradox.) --- Nestřílejte. Je postřelenej. ()

Fr

v dubnu 2004 zaznamenala americká armáda v iráku nejvíc obětí od skončení války. spolu s patrolou se stáváme svědky jednoho takového obyčejnýho dne. ,,POSRALO SE TO".,,JSME VE VÁLCE!" ,,VO CO JIM JDE?" ,, KOMU SE LÍBÍ BEJT OKUPOVANEJ!" konverzace mezi vojáky nám má přiblížit jejich myšlení, jejich práci. ta bohužel obnáší zranění a smrt. spousta plýtvání municí na obou stranách vypadá věrohodně, prostě rambo do iráku neodjel. je zde v rychlosti ukázáno vše, co by vás mohlo v těchto končinách potkat. samovražednými atentátníky počínaje a konče zrádci mezi domorodými policisty. patrola je v neustálém ohrožení a tak dramatično obstarává spousta střelby a doktor, který vlastně není doktor a který se snaží za chodu minimalizovat ztráty. věřte, že tolik přestřelek jsem asi nikde neviděl. není mi jasný, jestli v takových chvílích bojovali za ameriku nebo za sebe, ale určitě si vybudovali nenávist k TÝ POJEBANÝ ZEMI. prostě takovej normální den. je to normální film pro video. v kině by žádnou díru do světa neudělal. s vojáky nesoucítím, protože je to jejich práce a iráčani jsou na tom u mě podobně. ale to si snad ani autoři nekladli za cíl. prostě chtěli jen ukázat vojáky v akci. ()

Chupacabre

Jeden z těch lepších filmů svého druhu - parádně natočené až dokonale brutální. Kulky prolétávající ze všech stran a všudypřítomné RPG ... no prostě paráda. Sidney jsi bourák ... díky ti. ()

Big Bear

Proboha, jak tomuhle mohl dát někdo 4 *! Budu spoilerovat hned od začátku, tak kdo se chce nechat překvapit (ve vší příšerné brutalitě tohoto béčka) tak ať dál nečte. Takže příběh je prej podle skutečné události, kdy v jeden den zařvalo v Iráku při plnění bojových povinností několik hochů US ARMY a členů NG. Hned v úvodu vidíme klasickou partu americkejch guys v jednom Hummeru a jednom náklaďáku jak si to šinou písčitou iráckou krajinou do jednoho z městeček kde se prej našly po domácku vyrobený bomby... Hummer má kamufláž do džungle (asi jinej na natáčení režisér nesehnal) a tak jako předvoj pískovaného trucku působí jako pěst na oko. Na hochy tam už samozřejmě čekaj pěkně naštvaný domorodý hoši zahalený šátkama s ákáčkama a RPG. Zatímco RPG ve skutečnosti (pokud při přímém zásahu úplně neodrovná tank) při výbuchu u něj mu třeba urve pás, tady v tom ,,válečném" dílku nikoliv. Erpégéčka s pískotem a jiskřením létají sem a tam (něco jako římské svíce) a vybuchují v těsné blízkosti bojujících buď volně stojících nebo v hummeru bez střechy sedících amíků. Hoši jsou z kalený ocelí Johna Ramba a tak jim to většinou neva. Pak to ale koupí velitel do břicha - do střev. Medik, člen týmu usoudí, že převoz vrtulníkem nepřežije a tak ho vezou na korbě náklaďáku do pět kiláků vzdálený irácký nemocnice. Tam už štrikujou šátkaře raněný v přestřelce, takže tu dojde k bitce na sále... Velitele tedy taky zaštrikujou a žádají evakuaci. Velitelství na ně kašle, takže se rozhodnou jet domů humerem a náklaďákem. Teroristi asi znali celou jejich plánovanou trasu protože za každým rohem si to po ulici štrádoval bubák opásanej semtexem nebo stála zaminovaná auta... Samozřejmě sposta přestřelek, kdy US Army s přehledem čistí každý pickup s bubákama na korbě. Chlapci taky řeší různý správňácký morální otázky ohledně služby vlasti atd... Najednou ale chlapce obklíčí šátkaři a z mizerné situace jim pomůže irácká policejní jednotka. Dozvíme se něco o bratrství iráckého a amerického lidu, jak to maj irácký poldové vycvičený okupantama těžký sdůvěrou u lidí a tak... hoši si pak zasalutují a velitel s dírou v břiše se dokonce nakloní přes sajtnu a potřese si s velitelem chrabré policie rukou..moloděc... A zase výbušniny v cestě a zase bubáci v pickupech. A Blackhawky stále nikde. Když už je to zase v pr... objeví se jednotka MP převážející bubáky k výslechu do jedné z věznic a zachrání naše chlapce. Velitel MP slíbí že hochy veme domů, ale až vyloží vězně (že na korbě už zase chcípe velitel s dírou ve střevech se nějak zapomnělo). Ve věznici se naši hoši zůčastní prohlídky zajatejch kajdistů v klecích a jejich mučení při výslechu. Ačkoliv věznici má v neofiko kompetenci CIA, hoši jsou správní amíci a tohle se přeci nedělá, proto tu přeci v tom Iráku nejsou. Jako jeden nastoupí za uvědomělým seržou, kterej převzal velení za velitele kterej to s těma střevama nezváldl odzbrojí všechny zlé (americké) vyšetřovatele a stážce. Ubohé vězně teroristy naloží do náklaďáku k odevzdání nezávislému soudu... Jenže cestou zase výbušniny a přestřelky až nakonec zbyde z jednotky jen pár maníků a bez munice ve vyschlém říčním korytu. Arábáků je přesila všichni s AK47 a M16 se blíží. Naši borci vyndaj tesáky z pouzder a vrhnou se na bubáky se sapíkama jen s nožema. Šátkaři nějak zapomněli střílet a hoši je nožíkama všechny pobijou ....! Pak nasednou do posledního funkčního (opět zeleného) Hummeru a odjedou na svoji základnu (málem v západu slunce)... Titulky, teskné tóny smyčců, několik jmen skutečných padlých.... No teda... Jsem rozčarován. Stačilo málo a i když to smrdělo nízkým rozpočtem, mohlo to být celkem dobré drama.... ale tohle? A to nemluvím o neherecko-hereckých výkonech. Těm, co každej večer před spaním za zvuků trubky salutují hvězdnaté vlajce s pruhy doporučuji jako nutnost. Ostatní ať klidně toto ne-dílo vynechají a kouknou na solidní Green Zone. Hvězda za snahu jak v takovýchto a podobných případech dávám. * () (méně) (více)

mzss1

Mě se film celkem líbil. Béčková válečná klasika. Film má jednoduchej příběh s válečnou tématikou. Je zde celkem dost akce, sice jen tak střílení, nic úchvatnějšího, to ale vůbec nevadí. Konečný souboj, kdy došly náboje a bojovalo se s množstvím nepřátel bylo zajímavé. Herecké obsazení celkem příjemné - žádný velký problém. Film mohl být velkolepější a mohlo být více akce. Přesto lepší průměr. Hodnotím na 65% = *** ()

Campbell

No tedy podle hodnocení jsem se připravoval na nejhorší ale nakonec jsem se docela bavil, jsitě film není nic moc, příběh strašnej a herci snad netřeba komentovat, ale mělo to šťávu a já se nenudil. ()

Chrustyn

Režisér béčkových akčních filmů se pokusil natočit válečný film. A jak to dopadlo? Hůř než by se dalo čekat. Většina dobrých válečných filmů má délku tak přes dvě hodiny. Tento i když je o dost kratší a pořád se v něm střílí, neuvěřitelně nudí. Vše ve filmu je hrozné. Od herců přes akci až k režii. ()

korbitch22

co si můžete o tomhle filmu myslet,když je natočen podle skutečných události a každá situace,která se ve filmu oběví postráda logiku a z blbostí vojáku a patroitckejch řečí se vám chce jen a jen zvracet. ()

Pejpr

Místy na to jde koukat, zvlášť ty akčnější scény nejsou špatné.. Ale jak mají vojáci promluvit nebo nedej Bože řešit nějaká morální dilemata, tak člověku dojde, že ti chlapci vejšku určitě nemaj... (tim myslim jak ty vojáky tak filmaře :D) ()

Jenda

Celý film vypadá jako by se parta studentů vydala natočit válečný film do rozbité továrny, bojové scény vypadají opravdu hodně levně, RPG mají účinek jako větší petarda a vojáci se nedokážou trefit ani do auta, protože by filmaři neměli na další. Největší perlou jsou ale dialogy, které vyplňují čas mezi potyčkami. To se z bojechtivých vojáků stávají miliusové, humanisté a pacifisté, kterří probírají různé filosofické otázky, jako "proč bojujeme", "za koho bojujeme", "co budeme dělat až se vrátíme" a jiné různé blbosti které v závěru filmu zakončí hromadným pláčem za mrtvé soudruhy. smutné. Největší kravina ve filmu je ale bratříčkování se s iráckou policií ("já jsem tvůj přítel, já věřím tobě, ty věř mě") a týranými vězni v tajném vězení CIA, to mě fakt dostalo. Jestliže byl film koncipován jako pocta padlým, protože má jít o skutečné události, tak se ti musejí obracet v hrobě. A to mi vůbec nejde o absenci známějších herců, jako spíš o absenci herců jako takových. ()

ARI50

Takže tenhle moderní válečný film je prostě pecka. Celou dobu je akce a boj o přežití a snaha zachránit toho nejvyššího no a na konec jím to vše vrátí a zachrání je on sám. Film je pro mě hodně smutný a velmi dobře natočený a doprovázen strašně pěknou hudbou. ()

prome odpad!

Nuda nuda a nuda a strasny patriotismus ktery se tam vubec nehodi. Chaoticka kamera spolecne se spatnym scenarem dal dohromady spatny film... ()

Marek1991

Na rozdiel od väčšiny si nemyslím, že film je nič moc. Má dobré bojové scény, poučné scénky a akú takú šťavu. Obstojná vojnová akcia, ktorá však zapadá do veľkej rady iných. ()

zipper111

Hrozně proamerická slátanina, skoro úplně nereálná a tupá, iráčani padaj jako švestky, amíci tři a už je konec světa. Rakety z RPG jdou vždycky těsně vedle auta (i tak by střepiny sundali půl náklaďáku :) ) .Samozřejmě všichni teroristi maj mušku jak ožralej Vinnetou s vypíchlejma očima, všichni jezděj pick-upama a vždy jsou aspoň tři na korbě a jeden řídí přesně do dráhy střel amíků...no prostě prdel ale koukal jsem se na to při tří a půlhodinový cestě do Brna po vykloktaný D1, takže mě to přece jenom ukrátilo čas :) ()

italka63

Vůbec to tak špatně natočené nebylo a od mnohých Američanů pronikavou inteligenci čekat nemůžeme, nelze se tedy divit, že je leccos zaskočí. Jinak slušné, včetně pro mne neznámého obsazení. ()

Damiel

Těžko říct, co vlastně Křest ohněm je. Je to nejspíš (velmi špatně) zahraný dokument, ne válečné drama. Film totiž nemá vůbec žádnou záplatku, jen sledujeme, jak vojáci tráví je-den perný den v akci. Přestřelky střídají přestřelky (ani ty ale nevypadají zrovna realistic-ky), a když se zrovna nestřílí, posloucháme patetické, šroubované a křečovité hlášky, jaké by obyčejný pěšák v uniformě ze sebe nevypravil ani omylem. Je to prostě nesnesitelně dlouhá nuda. To radši běžte na Mariňáka. ()

FilmFan24

Rádoby srdceryvný příběh amerických vojáků, kteří jsou poprvé konfrontováni se smrtí tváří v tvář, natočený rádoby dokumentárním stylem v levných kulisách s "civilními" rádobyhereckými výkony podle rádobydobrého scénáře. Zdá se vám těch rádoby nějak moc? Já ještě přidám, že je to rádobypokus o moderní válečný film, který ale bohužel nevyšel a slogan na obalu DVD "Boj o přežití" se vyplňuje doslova. Sledování filmu je skutečným bojem od začátku do konce. Ještě, že jsem to přežil. ()

balba

Scénárista filmu si asi narychlo přečetl knížky o válce. Informace , které se dočetl pak naskladal do jednoho dne.Záchodový humor ve válce je taky dobrý.Tak trochu nuda. ()

Martin741

ked sa pozerame na Krest Ohnem ako na cisto vojnovy film bez nanosu politiky, je to tak na styri hviezdy, ale ak sa pozerame na film z uhla pohladu americkej invazie do Iraku z marca 2003, tak slabe dve hviezdy s kopou dementnych dialogov. 50 % ()