Křest ohněm

• Kanada

American Soldiers

Válečný / Akční / Drama / Historický

Kanada, 2005, 99 min

Moc pěknej válečnej film! Na to, že je to kanadský, tak se to hodně povedlo, i když na každym filmu se najdou chyby, v tomto případě, například, že střelba s RPG nikdy nezničila americký náklaďák, prestože se do něj trefili aspoň 4 krát nebože teroristi stále umírali a američanů za celý film zemřelo dost málo a nejvíc mě dostalo, že teroristi se za američanama hnali stále, jak kdyby měli GPS a satelity, vždy věděli kde je hledat, což mi přišlo trošku nereálné, ale budiš, je to jen film. Ale abych neřikal jen negativní věci, když to hodnotim dost positivně, tak se mi líbilo moc, že byla pořád akce na každym rohu se střílelo, prostě jak ve válce, líbili se mi i některý hlášky, který byli fakt vtipný a to prostě do toho patří, jsem rád, že to režisér nevynechal a to nejlepší na konec! Konečnej boj s teroristy byl úplně luxusní! SPOILER - líbila se mi realita, že jim došli náboje a pak vyndali nože a šli do nich prostě parádní, statečný závěr! ..... 85%(20.8.2011)

Hrozně proamerická slátanina, skoro úplně nereálná a tupá, iráčani padaj jako švestky, amíci tři a už je konec světa. Rakety z RPG jdou vždycky těsně vedle auta (i tak by střepiny sundali půl náklaďáku :) ) .Samozřejmě všichni teroristi maj mušku jak ožralej Vinnetou s vypíchlejma očima, všichni jezděj pick-upama a vždy jsou aspoň tři na korbě a jeden řídí přesně do dráhy střel amíků...no prostě prdel ale koukal jsem se na to při tří a půlhodinový cestě do Brna po vykloktaný D1, takže mě to přece jenom ukrátilo čas :)(23.4.2008)

• helrohir

Vojnových filmov z prostredia súčasných (nedávnych) konfliktov v Iraku či Afganistane je ako šafránu, takže som sa pred prvým zhliadnutím tohto filmu celkom tešil. Avšak miesto prvotriedneho vizuálneho zážitku v štýle "Black Hawk Down" som dostal len akýsi neforemný pahýľ s úžasne tupým scenárom plným dementných dialógov a scénok na popukanie (boj na nože,...). Na kvalite filmu nepridáva ani obsadenie slabých hercov a veľmi zlá kamera. Taktiež by ma zaujímalo, kde sa film natáčal, lebo väčšina filmu mi ako Irak veru nepripadá. K samotným hrdinom si počas filmu nevytvoríte žiaden vzťah, pretože ich patetické rozhovory a celkové jednanie ma skôr iritovali než vťahovali a ak niektorý z nich "odumrel", bolo mi to úplne jedno. Akým takým pozitívom je snáď len nonstop akcia, hoci občas je natočená dosť chaoticky. Celkovo ide o veľmi slabý film, ktorý nestojí za viac zhliadnutí. 30%.(14.2.2016)

• mutace

Jsem velký příznivec válečných filmů, ale již dlouho jsem nabyl tak znechucen. Normálně osudy hrdinů dost prožívám, ale v tomto případě se mi to ani dost málo nedařilo. Trapně patetické hlášky, které vypouštěli umírající vojáci z úst, ve mně vyvolávaly pocity typu „Zavři hubu a chcípni“. Ani nejapné a bezduché tlachání o tom, co budou dělat, až se vrátí domu, kredit filmu nijak nevylepšilo.(7.6.2006)

• Brano

Chabý pokus o zobrazenie amerických jednotiek v Iráku. Veľmi slabé herecké obsadenie, strih a aj scénarovo to bolo slabé. Miestami to budilo amatérsky dojem. Ale najviac to stroskotalo na príbehu, ktorý tomuto filmu chýbal. Konanie amerických vojakov bolo stupídne a často proti logike. Malá skupina vojakov sa vzoprie svojím krajanom, ktorí spadajú pod CIA, pretože týrajú teroristov (Tí by ani na sekundu neváhali a postrieľali ich všetkých do jedného aj s ich rodinami) a preto sa ich rozhodnú zachrániť. Pritom nemyslia na následky, ktoré ich čakajú pri ich hlúpom jednaní. Pre mňa podpriemerný film. Vôbec ma to nezaujalo a aj cez tu krátku stopáž skôr nudilo. Zaujímavé akurát, že kanadský režisér sa rozhodne natočiť práve film o amerických vojakoch.(5.4.2015)

• - Film je založen na skutečném příběhu vojáků z 12. dubna 2004. (ARI50)