poster

Kronika smrti

 • španělský

  Crónicas

 • anglický

  Chronicles

Drama / Krimi / Thriller

Mexiko / Ekvádor, 2004, 94 min

 • LiVentura
  ***

  Proslulá jihoamerická krutost lidí nezná místy hranic, "vendetta" na denním pořádku, přestřelky místnách gangů, vysoká kriminalita, brutalita obyčejných lidí, kteří se v tlaku v okamžiku proměňují na vražedné šílence. Tady nejlépe vidíme, co se z nás může brzy stát, pokud povedeme takto svět dále "kupředu" a nebudeme-li se ohlížet na pouhou slušnost a úctu před životem každého jednotlivce..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(((3.12.2009)

 • Cival
  **

  Výborný úvod a konec, který ve vás bude doznívat. Ten film má vynikající odpal, dobrého Leguizama a myšlenku hlubší než by se při letmém podání zdálo. Jenže, hodina mezi startem a cílem je naprosto prázdná, vatová - jakoby pátrali, jakoby vyslýchali... ale ve skutečnosti se postavy prakticky nehýbají z místa a čekají jen na závěrečné rozuzlení. Škoda.(11.5.2006)

 • DannyBoy80
  ****

  Hodně zajímavý film o kterém si postupem času myslíte něco jiného. Drsný začátek, je následován hrou kočky a myši, kdy se semtam tyto role obrací. V půlce filmu víte jak to všechno je, což Vás bude trochu štvát, ovšem v té době se film převrací do jiné roviny. Závěr je naprosto jiný než byste čekali. Ekvádorci skorujou.(27.8.2011)

 • Maq
  ****

  Většina nepříznivých komentářů ukazuje na nedorozumění. Toto není detektivka! Tématem je novinářská etika, zatímco případ sériového pedofilního vraha má jen instrumentální roli. Ti novináři mohli stejně dobře rozplétat třeba ekologickou aféru a příběh by mohl zůstat stejný - jenže by se zpolitizoval, zrelativizoval, a jeho obecně lidský význam by se rozmělnil. --- Námět je závažný, scénář hutný a napínavý, dialogy skvělé, vyvážené, charaktery naprosto realistické, herecké výkony fantastické (Damián Alcázar!), výprava, exteriéry a kamera zobrazují prostředí tak věrohodně, jak jen je možné. --- Opravdu nevím, co víc bych si měl od dobrého filmu přát. Bravo!(4.9.2010)

 • Xeelee
  ****

  Není to tak nepříjemná podívaná a prostřední část je dějově opravdu prakticky o ničem. Kronika smrti ale nenudí, protože se příběh přetransformuje v psychologickou studii vraha. S příběhem je holt u snímků podle skutečných událostí potíž. Život většinou nepíše kvalitní scénáře. Na scény jako úvodní pokus o umlácení/upálení nebo závěr se ale nezapomíná. Zaokrouhlím lehce nahoru.(4.12.2009)

 • - Porota Filmového festivalu v Mexické Guadalajaře udělila snímku tři ceny, a to v kategoriích nejlepší herec (Damián Alcázar), nejlepší film a nejlepší scénář (obě Sabastián Cordero). (Terva)

 • - Damián Alcázar získal mexickou cenu Ariel v kategorii nejlepší herec. (Terva)

 • - Film získal na filmového festivalu Sundance cenu pro nejlepší světové drama. Vyhrál však snímek Hrdina (2004). (Terva)