Manželské etudy po dvaceti letech (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 6x55 min

Na startu stálo šest pečlivě vybraných dvojic, které si právě před kamerou v budově Národního výboru řekly ANO. Potom už následoval manželský (většinou ne moc dlouho) život, který zvídavá kamera zachytila s neúprostnou přesností. Najvíc mě zaujalo zachycení toho, jak lidé slyší jenom to, co chtějí (ONA: Řekla jsem mu, že si už nikdy nesedne na motorku, protože jinak od něj odejdu. ON: Ona to nemyslí tak, že bych měl přestat závodit, jenom chce, abych si teď na chvíli odpočinul). Takhle nějak si představuju reality show, protože nikdo se nevydrží pětadvacet let přetvařovat. Jsou to skutečné příběhy skutečných lidí o vývoji vztahů mezi nimi. Vše je navíc natočeno brutálně syrovým způsobem. Má to neuvěřitelnou vypovídací hodnotu o žijících lidech.(8.12.2008)

Zajímavý a originální projekt. Ten sodovkář si teď vede celkem dobře:-)(2.1.2006)

Hodnotím velice pozitivně tento sociologicko-psychologický dlouholetý projekt..!(10.8.2008)

Hvězdy za nápad a to je tak vše. Neříkám, že v začátku to nebylo zajímavé. Jen se to pak stejně opakovalo a je to vlastně jako anti-výměna manželek. Takové chvílema suché.(17.3.2009)

Hodnotil jsem po shlédnutí prvních tří dílů (***). Čtvrtý jsem neviděl a pátý mě dostal. Je to mezi čtyřmi a pěti. Celkově to prostě na pět* není, ale nesporně jedno z toho nej vyprodukovaného za poslední dobu v Čechách.(10.2.2006)