Věda je zábava

(pořad)
  • Austrálie Backyard Science (více)

Cyklus, určený pro zvídavé děti zhruba od osmi do dvanácti let. Přestože pochází až z daleké Austrálie, nenajdeme v něm nic, co by nešlo udělat v našich podmínkách. Řeč je totiž o pokusech všeho druhu s využitím nejrůznějších nepotřebných věcí, zejména použitých obalů, pet láhví, plechovek či novin. Spolu s dětmi si můžeme postavit a odstartovat raketu, zkonstruovat zahradní altánek ze starých novin a lepenky a podniknout spoustu zajímavých pokusů s předměty tak obyčejnými jako třeba rymínko na šaty. Řadu pokusů si určitě budou chtít vyzkoušet i dospělí. (oficiální text distributora)

sir-dave

Už to tu mockrát padlo ale jsem stejného názoru. Přišlo mi to jako nepovedená Populární mechanika pro děti. Celý moderátorský tým od děti po dospělé mi přišel nesympatický a s Elishou a ostatníma se nemůžou srovnávat. Nicméně triky asi menší děti pobaví a něco přišlo zajímavé i mě. Slabé 2* ()

sheldonka.

Přiznám se, že ty děcka jsem si oblíbila. Bývaly doby, kdy jsem je všechny znala i jménem. Časy se mění a mě už tento pořad nepřijde úplně nejlepší, ale nemůžu říct, že by v něm nebyl nápad. Celé je to velmi dobře udělané. Proč všude cpát jen dospělé? I teď se na to sem tam ráda podívám. ()

U.Tarare odpad!

A sakra, v tý Austrálii musí mít ale dementní děti. Takový hovadiny, co v tomhle pořadu tvořej.... Ať žije PMK ! ! ! ()

NICOX

Jo, když sme byli s kámošema nakalený, tak sme i nejaký ty pokusy zkoušeli. No jo, sranda musí bejt... :) 65 % ()

Pennyzka

Celkem zajímavé vynálezy ač téměř nikoho nenapadne si je doma udělat... připadají mi moc komplikované a někdy i zbtečné. Ale jinak je zajímavý sledovat, jak se snaží :P ()

hellequine

Jeden z mála ucházejících pořadů pro děti. Aspoň podle mě..:) Protože jsem však Populární mechanice dala čtyři hvězdy, zde mohu dát jen tři. ()

Raimok

Mě to fakt vždycky bavilo a občas jsem jenom kvůli tomu aji zapl televizu. Jak to ty děcka jenom dělají? Jsou nejlepší. 77 % ()