Věda je zábava (TV seriál)

• Austrálie

Backyard Science

Crash! Bang! Splat!

Dokumentární / Rodinný

Austrálie, 2004, 78x24 min

• sir-dave

Už to tu mockrát padlo ale jsem stejného názoru. Přišlo mi to jako nepovedená Populární mechanika pro děti. Celý moderátorský tým od děti po dospělé mi přišel nesympatický a s Elishou a ostatníma se nemůžou srovnávat. Nicméně triky asi menší děti pobaví a něco přišlo zajímavé i mě. Slabé 2*(11.8.2009)

Dětem se to zřejmě líbit musí, alespoň tem trochu zvídavým? To je bez debat, jsou přeci velice učenlivé a také kolikrát už i velice sebevědomé.. I když nevím jestli v této věkové skupině tedy 8-12 let, tomu zrovna budou rozumět a nevnímat jen obrázky a celkem pohodovou ústřední moderátorskou dvojici Jasona a Danu. Nicméně já mám jiný názor, a to už od zmíněné ústřední dětské moderátorské dvojice až třeba po jednotlivou skladbu co se týče výběrů a složitosti jednotlivých pokusů. To již zmíněná a úspěšná Populární mechanika s dvojkou Elisha a Jay ta měla úplně jiný spád, a šmrnc zrovna tak a vždy mě dokázala něčím novým zaujmout a překvapit. Ostatně jsem se na ni díval ještě v dospělosti, při znovu uvedení na naše obrazovky někdy snad kolem roku 2003. Cyklus pro zvídavé a koumavé dítka to tedy určitě je. Škoda jen že nebyl podobný pořad za mých mladých časů, určitě bych se i něčemu přiučil, i když já jsem k takovým to dětem zrovna nikdy moc nepatřil. Takže nevím? Nicméně první série z roku 2004 srovnatelná s tou druhou, tedy s tou dnešní. 2,5/5*.(22.2.2007)

• R4D0

Veda je zábava áno veda typu "voda sa vyparuje" nie je to zábava v tom prípade že sa vyparuje vzácny nápoj ako napríklad Topvar atd. Ale to som odbočil od témy chcel by som pripomenúť že je dokonale vidieť že seriál je s Austrálie rozmaznané detičky ktoré sa učia ešte aj s hlavou v záchodovej mise robia vášnivé pokusy ktorý daľší bifľošuk kameruje na kameru myslím že pokusy ktoré sú tam od-prezentované sú absolutne jasné a zbytočné myslím že nič extra,no nemám čo dodať asi len toľko že seriál ma zaujal len s časti len niektoré pasáže ma bavia ale to je len výnimočné...(2.12.2009)

Bohužel už mě tento seriál věkově docela míjí, ale i tak jsem náhodou zahlédl všeho všudy asi 2 díly. Když jsem je viděl, říkal jsem si: "Škoda, že to nevysílali za mých mladých let. Určitě by to byl můj oblíbený seriál." Pro zvídavé, hravé a tvořivé děti jako stvořené. Nejen, že si mohou sami vyrobit několik zajímavých věcí, ale při tom také pochopí základy fyziky.(29.9.2008)

TV-seriál. | Vzpomínám si, že když jsem byl menší, strašně moc rád jsem na na tento "pořad" koukal. Vytvářelo se tu vtipně spoustu vynálezů, které si můžeme udělat v pohodlí domova za pomocí logického vysvětlení, proč daná věc takto funguje. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 70% (3*) |(18.7.2013)