Věda je zábava

(pořad)
  • Austrálie Backyard Science (více)

Cyklus, určený pro zvídavé děti zhruba od osmi do dvanácti let. Přestože pochází až z daleké Austrálie, nenajdeme v něm nic, co by nešlo udělat v našich podmínkách. Řeč je totiž o pokusech všeho druhu s využitím nejrůznějších nepotřebných věcí, zejména použitých obalů, pet láhví, plechovek či novin. Spolu s dětmi si můžeme postavit a odstartovat raketu, zkonstruovat zahradní altánek ze starých novin a lepenky a podniknout spoustu zajímavých pokusů s předměty tak obyčejnými jako třeba rymínko na šaty. Řadu pokusů si určitě budou chtít vyzkoušet i dospělí. (oficiální text distributora)

kubik 7

Zajímavý pořad pro děti mladšího školního věku, který si klade za cíl popularizovat přírodní vědy. Pořad je plný nejrůznějších experimentů, které si mohou děti vyzkoušet samy v domácím prostředí. Tento fakt je asi největším pozitivem pořadu. Australští tvůrci se snaží v dětech podněcovat zájem o dané pokusy, což je samo o sobě chvályhodné a velmi důležité. Co mi však na tom vadí, je to, jaký typ motivace je volen. Nejčastější motivací dětského diváka je někoho přelstít, někdy i podvést. To je zajisté dobře fungující motivace, která na dětského diváka "zabírá", avšak z mého pohledu trochu nemorální a deformující dětskou hodnotovou orientaci. ()

DarkMatter

Bohužel už mě tento seriál věkově docela míjí, ale i tak jsem náhodou zahlédl všeho všudy asi 2 díly. Když jsem je viděl, říkal jsem si: "Škoda, že to nevysílali za mých mladých let. Určitě by to byl můj oblíbený seriál." Pro zvídavé, hravé a tvořivé děti jako stvořené. Nejen, že si mohou sami vyrobit několik zajímavých věcí, ale při tom také pochopí základy fyziky. ()

pe3czech

Zábavnou a pro děti lehce stravitelnou formou ukazuje záhady vědy. Není to dokonalý pořad, ale v tomto případě každopádně palec nahoru, Dávno nemám věk cílové skupiny diváctva, ale přesto mne mnohokrát zaujaly předváděné pokusy a důvtip, s jakým jsou fyzikální zákony vysvětlovány v praxi.52% ()

R4D0

Veda je zábava áno veda typu "voda sa vyparuje" nie je to zábava v tom prípade že sa vyparuje vzácny nápoj ako napríklad Topvar atd. Ale to som odbočil od témy chcel by som pripomenúť že je dokonale vidieť že seriál je s Austrálie rozmaznané detičky ktoré sa učia ešte aj s hlavou v záchodovej mise robia vášnivé pokusy ktorý daľší bifľošuk kameruje na kameru myslím že pokusy ktoré sú tam od-prezentované sú absolutne jasné a zbytočné myslím že nič extra,no nemám čo dodať asi len toľko že seriál ma zaujal len s časti len niektoré pasáže ma bavia ale to je len výnimočné... ()

sir-dave

Už to tu mockrát padlo ale jsem stejného názoru. Přišlo mi to jako nepovedená Populární mechanika pro děti. Celý moderátorský tým od děti po dospělé mi přišel nesympatický a s Elishou a ostatníma se nemůžou srovnávat. Nicméně triky asi menší děti pobaví a něco přišlo zajímavé i mě. Slabé 2* ()