Invaze

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

• igi B.

Vývar z odvaru provařených vývarů, postavený ponejvíce na pitomém nervním a místy nelogickém střihu cooltrendy nervní kamery, to vše dle ne moc chytrého scénáře asi pro pozdvižení atraktivity pro ne moc bystrého diváka. A k tomu trochu toho blití a >filozofujícího< mudrování nad zkažeností reálného >lidského< světa a... A lidstvo teda jak jinak samosebou zase jednou vyhrálo samo nad sebou a vyvařeno jest a... A nespravila to ani neustále pobíhající stárnoucí hvězdička Nicole K. . . . Takže jen další zbytečný film, určený zjevně jen pro nahonění nějakých těch drobných od věci neznalých mladých fanoušků žánru. Každopádně pak jeden měl až co dělat, aby u té matérie nakonec neusnul... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s originální zvukovou stopou s č. titulky a v původím formátu obrazu/, hodnocení 5260., komentář zde s notným zklamáním jako třistatřicátý - 9.4.2012)(9.4.2012)

Není to úplná katastrofa, jak někteří hrozili, ale žádný zázrak taky ne. Celkový dojem kazí především nedotaženost na obou frontách. Kdyby film zůstal pouze psychologickým dramatem naplněným paranoiou, mohl být zajímavou, možná trochu náročnější podívanou. Stejně dobře mohl také fungovat jako akční zběsilá honička, v níž jde o holý život v každé minutě. Mix toho ale není dobrý a na výsledku si nepochutná milovník ani jednoho z těchto žánrů.(14.11.2007)

Hirschbiegelovi asi nič nehovorí úvod, jadro, záver alebo gradácia deja. Pred titulkoví úvod je vložený z rozbehnutého deja, rozjazd to má slušný, proste dupe sa na plyn hneď od začiatku a v tomto spáde sa snaží držať až do konca. V polovici si človek na to zvykne a ku koncu sa i celkom začína nudiť. Na záver dôjde aj k akcii, ale tá je samozrejme rýchlim a neprehľadným strihom zostrihaná a potom zrazu bum a minútovým epilógom je odbavený koniec. Zvláštne, malo to na viac. Atmosféra je dobrá, len ku koncu sa to nejako zopsuje.(5.10.2007)

Mám slabost pro podobná témata, proto trochu vyšší hodnocení než je zdejší průměr. Ani mi nijak nepřišlo, že byl film přetáčen, celkem mi se mi zdály komornější atmosférické a mírně akčnější scény v souladu. Na druhou stranu je třeba říci, že u starší verze s Donalden Sutherlandem jsem se kdysi bál daleko více...(21.2.2008)

• Lateef

Film se loudá jako housenka po vydatném obědě. Není mi jasné, jaký žánr chtěli vůbec tvůrci točit. Drama?? Akční?? Sci-fi?? Snímek je slepencem všech a zároveň nevyniká v žádném. Ani jedna scéna mě nenadchla, nezaujala, nevyděsila. Tempo zoufale zbrklé a tím nudné, dialogy ohrané, děj předvídatelný, závěr odfláknutý. Jediné, co se mi líbilo, byla Nicole Kidman, Craig neměl co hrát. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. A nic nedostanou ani tvůrci, jelikož film finančně propadl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/40 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.3.2008)

• - V původním filmu Invaze lupičů těl (1956) měl představitel hlavní mužské role Kevin McCarthy příjmení Bennell a představitelka hlavní ženské role Dana Wynter měla příjmení Driscollová. V tomto remaku jsou příjmení přehozená - Daniel Craig se jmenuje Driscoll a Nicole Kidman zase Bennellová.

• - Skladatel John Ottman použil pro nahrání hudebního doprovodu 77-ti členný orchestr. (Terva)

• - Kopie filmu byly do kin distribuovány pod falešným názven "Human Beast". (Zdroj: ČSFD.cz)