Invaze

Invázia

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

"Její manžel je nakažený mimozemským virem a já jí dávala antipsychotika." Cvokařka Bennelová si však chybu uvědomila, trochu si zaběhala, neusnula, svému vyvolénému palici vychytrale neustřelila a snad i ten svět tak trochu zachránila? Jsem sice vyhlášeným milovníkem naivně šťastných konců, ale občas se o nějakého toho zástupce světlé strany síly potřebuju aspoň trošku bát. Tady je však vše temně černé, zářivě bílé, případně imunní a používané filmové finty si snad již ani nepamatují datum svého narození. Přesto snímek za jedno pokoukání stojí.(22.2.2016)

Fanúšikom žánru ponúka INVÁZIA obstojnú porciu zimomriavok so stále krásnou Nicole Kidman. Spojenie s Danielom Craigom trochu zvláštne, ale zaujímavé. Najväčším handicapom filmu je nenápaditý scenár, ktorý iba recykluje, čo už sme videli vo všetkých „inváziách lupičov tiel“ a Aktoch X, a ničím túto tému neinovuje. Na druhú stranu, nenudil som sa ani sekundu. Samozrejme že Spielbergova VOJNA SVETOV bola vzrušujúcejšia a silnejšia, ale ani INVÁZIA nepostráda slušné napatie. To je tu servírované krôčik po krôčiku, komornejším spôsobom, v menších emocionálnych nuanciách. Finále ju už čisto dielom producenta Joela Silvera. Ehm. Očakávajte fiasko a nebudete sklamaní.(19.10.2007)

• claudel

Nezbývá mi nic jiného, než malé srovnání - Invaze a novější The Box. Oba filmy jsou sci-fi s prvky hororu a thrilleru, hlavní roli si střihly sympatické blondýnky, známé a slavné herečky se sympatickými protějšky, v obou snímcích pochodují ulicemi zástupy lidí bez emocí a s vymytými mozky, Invaze má svižnější a akčnější děj, naopak jí chybí přítomnost fascinujícího Franka Langelly. Ze zmíněného vyplývá - oba filmy jsou spíše podprůměrné a já se raději budu věnovat jiným věcem, než sledováním takových stupidních příběhů.(24.11.2009)

Jak kdysi měla hodnocení Premiere: Nic proti ničemu. Tohle je veskrze průměrné scifi drama. největší záhadu však nevyvoval původ a smysl invaze, nýbrž hrdinčino odolávání jak spánku, tak i pořádné porci kávy, která se nacházela všude v automatech nákupních centra. a tak radši usnula, aby jí syn mohl jehlou prorazit žebra. Opradu nechápu!(8.4.2012)

Pre mňa rozhodne prekvapenie. Veľmi atmosferický snímok, ktorému by pomohlo trochu lepšie prevedenie na filmové plátna. Herecké obsadenie je na mieste, tak ako hudobný podtón a určitá tajomnosť / mystery... Myšlienka filmu vyslovená (pochopená), avšak prevedenie neuspokojivé až chabé. Ale aj napriek tomu silné, podotýkam silných 6/10(16.1.2008)