Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (489)

nash. 

všechny recenze uživatele

Třetí remake klasického sci-fi horroru z padesátých let dopadl pro mě nad očekávaní dobře. Mnohem lépe než předchozí příšerná béčková military pitomost, a v některých momentech stejně dobře jako úspěšná verze z roku 1978. Jednotlivé postavy mi nepřidaly jako idioti, i když občas klouzaly na vlně tradičních klišé, napětí fungovalo prvotřídně, některé momenty byly výborné a kupodivu jsem dobře snášel i jindy protivnou Nicole Kidman. Bavila mě nenápadnost útoku, který neřval z každého záběru "já jsem invaze," ale spíš se schovával za záda lidí, kteří budili hrůzu svým znepokojivě organizovaně zombifikovaným chováním. Možná proto jsem filmu odpustil ten trochu divoký přechod od komorního ke spektáklově akčnímu i závěr, kde ten finální zvrat a léčení vzali možná až příliš hopem. Příjemnou třešinkou pak byla Veronica Cartwright, která si zahrála i ve verzi z roku 1978. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Dave Kajganich .. Můj první film na motivy knihy The Body Snatchers od Jack Finney, takže nemám možnost srovnávat předchozí verze s nynější. ___ Tuto Invazi provází spousta kdyby! Kdyby totiž nebyl snímek tak zkratkovitě a přímočaře natočený, ale šel více do hloubky a to jak psychologické tak té (vizuální) akce, která by se zastavila někde u dvou hodin stopáže, mohlo to být znamenité a chutné sci-fi drama jako třeba excelentní Válka světů. Invazi provází zvláštní, nepříjemná atmosféra, chladný vizuál a spousta rychlých střihů a taky spoustu zbytečně nesrozumitelně seskládaných scén. Potěšila i Nicole Kidman, kterou jsem po delší době opět viděl ve filmu a pořád je to kus.. Jako žánrový přírůstek do středních vod ucházející, během filmu jsem se určitě nenudil, ale na více než tři nezávadné hvězdičky film prostě nemá. 60% ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Trochu nešťastné spojení dvou tvůrčích přístupů, které znemožňuje absolutní napojení na psychologickou rovinu námětu, respektive nedovoluje filmu být ani strhujícím temným thrillerem. Materiál je přitom nadějný, z filmu místy sálá bezvýchodnost a hlavní hrdince fandíme, jenže závěrečný akt už nám polopaticky cpe základní myšlenky příběhu, které nijak zajímavě nerozvíjí a ústí do triviálně pojatého finále. Předcházející verze zvládly dodat inteligentní látce mnohem naléhavější a osobitější nádech. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Počtvrté a to dost špatně. Příběh v první polovině ještě tu a tam zamrazí atmosférou cizosti, ale celá druhá půlka je jen nudný vývar z průměrných akčních filmů. Tam kde u Kaufmana probíhala invaze sofistikovaně pomocí exotických rostlin, tady se jen bleje. A tak je to vlastně s celým filmem. Vše co se v předchozích verzích povedlo je tady jen hromadou blitek. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(75%) INVAZE, coby neškodná, odpočinková záležitost, která sice extra neoslní, ale ani neurazí. Víckrát se to asi vidět už nedá, ale já byl spokojen, bavilo mě to. Z hereckého obsazení mě nejvíc bavila hlavní Nicole Kidman, která to zahrála nejvíc přirozeně a proto jsem jí fandil. Daniel Craig zde nebyl moc výrazný, ale ušel. Příběhově to není nic zásadního, ale pár zajímavých a ke konci napínavých momentů se zde našlo. Akce je tu sem tam sporadicky, tak nějak normálně natočená. Filmová hudba – optimální. Prostě výrazný nadprůměr na jedno dobré podívání. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Producentu Joelu Silverovi se nelíbilo komorní a psychologické pojetí filmu, které zvolil původní režisér Oliver Hirschbiegel. Ten byl odvolán a pro přetočení několika scén a dotočení těch zbývajících byl jako náhrada za německého kolegu povolán James McTeigue, který měl filmu dodat více akce. (oLí)

Související novinky

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (více)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Reklama

Reklama