Invaze

Invázia

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Začiatok príjemne strašidelný, postupne sa však atmosféra stráca. Decentných 93 minút je záchranou tohto filmu pred oveľa horšími hodnoteniami. Ešte jedna drobnosť - aj keby vo filme nebola žiadna invázia, žiadne mimozemské entity, už samotná osoba malého Olivera by stačila na žáner sci-fi - také neskutočne dobré dieťa totiž jeden len tak nevymyslí :-)(31.12.2007)

Tohle by mohl být klidně další díl Krajních mezí. Invaze skrze televizní obrazovku nádherné Nicol byla příjemná, sám příběh o emzáckém viru ale těžce kulhal. Začátek ušel i první zjišťování co to vlastně na troskách patriotu ulpělo. Celkem ušla i nastalá pandemie, protože až se něco někdy takového stane, jsem si jist, že vláda šíření nákazy nebude schopna čelit (a teď nemyslím vědomé šíření viru nakaženými). Celkem jsem se bavil, když Nicol a Craig šli na návštěvu české ambasády v USA k velvyslanci Jindřichovi a jeho bodré ženě Ludmile. Když Daniel Nicol nabídl možnost jít na večírek, ptala se zda to bude s jídlem. Řekl, že ano a ona se zeptala co tam budou servírovat. Daniel odpověděl,, jsou to Češi, tak asi guláš'' ! .-)) Tak tohle v americkém filmu pobaví. Náš velvyslanec navíc není prezentován jako východní buran což jsem také ocenil. Jak se nákaza šíří, přestal jsem prezentovanému věřit. Byl to hlavně fakt, že nakažení měli dost inteligence na to aby pochytali nenakažené, ale ne na to aby poznali, že je Nicol svojí strnulost jen hraje.. Konec byl tak rychlý, že štábu buď došli peníze nebo si uvědomil, že by film byl o hoďku delší, tak to prostě utli. Zajímavá je myšlenka, zda záchrana lidstva nalezením vakcíny - v tomto filmu - byla pro lidstvo neustále válčící a neustále si ubližující opravdovou záchranou... .-)! Tři spory. * * *(4.3.2015)

• NinadeL

Nicole Kidman a Daniel Craig zcela jistě nejsou ideální traumpaar, ačkoli dva pokusy učiněny byly. Ostatně, Kidmanku je věčná škoda obsazovat do akčních filmů. Ale jako průměr lze Invazi tolerovat. Nejde o nic, co bychom neviděli už mnohokrát, nač ale pohrdat odpočinkovým žánrem. Stejně každou chvíli vznikne další verze.(4.2.2009)

Kidman se jak je ještě vidět herecky nikam nevytratila. Společně s Craigem, který mi k ní moc nesedí se snaží zachránit svého blonďatého syna před svým tmavovlasým manželem ( tady to skoro vypadá, že je spíše otcem Craig a zbytečně to narušuje průběh filmu (( ::), který ho chce nakazit. Jinak mi docela běhal mráz po zádech, a také jsem si vzpoměl jak jsem kdysi hrával takovou tu hru UFO, kdy jste nevěděli, kde se kdo objeví. Jinak ve filmu zazní 2 hlášky o nás .... někde mají být Češi, tak tam bude k jídlu guláš ... a pak co znamená rusky Československo - rohožka (( ::. Hudba mistra JOHNa OTTMANa ( Superman Returns, Fantastické čtyřky, Cellular, Gothika, Cable Guy, X2, Obvyklí podezřelí ...).(19.3.2008)

Proč je u trosek vesmírné stanice přítomen epidemiolog?….. PŘÍBĚH:** rozsah epidemie je možná na škodu příběhu. Je to však svižné, bohužel velmi mi vadí občasné nelogické chování, které má zvýšit napětí. Craigova role je nevýrazná, zato Nicol může ukázat nejen hezkou tvář, ale i kus emocí. Hlavně ona táhne film. Užijete si ovšem i napětí, zajímavou hudbu a dobrej zvuk. Horší je to ze scénářem, ale jedno zhlédnutí určitě přežijete bez usnutí./ HUMOR: tentokrát mne nepobavila ani ta nelogika./ AKCE:*** nakažení napadají zdravé – nečekejte zombíky! Nicol utíká, hledá, skrývá se, vše v dobrém střihu i kameře./ NAPĚTÍ:**** to mne nezklamalo, celkem dost scén, kdy máte o hlavní hrninku strach. A to je vše! Tak dobrou… P.S.: když to skončilo, napadlo mne stejně jako uživatele Shushika jediné slovo – nedomrdlé!(20.3.2008)