Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (488)

nash. 

všechny recenze uživatele

Třetí remake klasického sci-fi horroru z padesátých let dopadl pro mě nad očekávaní dobře. Mnohem lépe než předchozí příšerná béčková military pitomost, a v některých momentech stejně dobře jako úspěšná verze z roku 1978. Jednotlivé postavy mi nepřidaly jako idioti, i když občas klouzaly na vlně tradičních klišé, napětí fungovalo prvotřídně, některé momenty byly výborné a kupodivu jsem dobře snášel i jindy protivnou Nicole Kidman. Bavila mě nenápadnost útoku, který neřval z každého záběru "já jsem invaze," ale spíš se schovával za záda lidí, kteří budili hrůzu svým znepokojivě organizovaně zombifikovaným chováním. Možná proto jsem filmu odpustil ten trochu divoký přechod od komorního ke spektáklově akčnímu i závěr, kde ten finální zvrat a léčení vzali možná až příliš hopem. Příjemnou třešinkou pak byla Veronica Cartwright, která si zahrála i ve verzi z roku 1978. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Počtvrté a to dost špatně. Příběh v první polovině ještě tu a tam zamrazí atmosférou cizosti, ale celá druhá půlka je jen nudný vývar z průměrných akčních filmů. Tam kde u Kaufmana probíhala invaze sofistikovaně pomocí exotických rostlin, tady se jen bleje. A tak je to vlastně s celým filmem. Vše co se v předchozích verzích povedlo je tady jen hromadou blitek. ()

Reklama

Sašenka165 

všechny recenze uživatele

Slušný film. Ani světoborný ani hrozný. Každopádně skvěle obsazený (a zahraný), plný zajímavé atmosféry. Obzvláště Craig se svým uklidňujícím výrazem (a krásnýma modrýma očima :-)) byl super. I když film občas působí trochu nevyrovnaným dojmem a některé pasáže jsou nudné, docela se mi líbil. Kamera sice sem tam skáče divočeji, než by dle mého vkusu měla, ale u scének, v kterých jsou zmíněni Češi, jsem se slušně pobavila (a rozzlobila při představě, že takhle Čechy vnímají Amíci). Prostě i přes chyby, které Invaze nepochybně má, je tenhle film docela dobrý... a já se nakonec přiklonila ke třem hvězdičkám, avšak přemýšlela jsem i o čtyřech. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Nedopadlo to tak hrozně, jak jsem u přetáčeného filmu čekal. Je sice zjevné, že Wachowští s McTeiguem se snažili i trošku delší dialogové pasáže rozhýbat nějakou tou akcí, i za cenu toho, že do rozhovoru dvou osob nastříhali flashforwardy, přesto se na Invazi dívat dá. Otázka je, proč ale čtvrtá verze stejného příběhu vůbec vznikla. Nepřináší naprosto nic nového a i když jednotlivé scény slušně fungují, celek je ve výsledku prázdný a nepříliš zajímavý. Docela rád bych viděl původní Hirschbiegelovu vizi - scény typu Nicole ujíždí s dítětem autem ověšeným tak dvaceti lidmi a snaží se svých pronásledovatelů zbavit do ní asi nepatří... /viděno ze slušného kinoripu/ ()

choze 

všechny recenze uživatele

"BUDE NĚJAKÉ OBČERSTVENÍ?" - "JSOU TO ČEŠI, TAKŽE ASI GULÁŠ." Hláška roku. A náhodou jsem guláš těsně před kinem měl. Film je průměr, oproti remaku ze 70. let akčnější a méně atmosférický a je fajn, že se rezignovalo na ty blbé lusky i že je tu ten hořký happyend. "ČETLAS NOVINY? CO SE TU DĚJE? CO NABÍZÍME? SVĚT BEZ VÁLEK, BEZ CHUDOBY, BEZ VRAŽD, BEZ ZNÁSILŇOVÁNÍ... SVĚT BEZ UTRPENÍ. PROTOŽE V NAŠEM SVĚTĚ SE NIKDO S NIKÝM NEPOROVNÁVÁ, NIKDO TOHO DRUHÉHO NEVYUŽÍVÁ NEBO SE HO NESNAŽÍ ZNIČIT, PROTOŽE V NAŠEM SVĚTĚ NENÍ NIKDO DRUHÝ." ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Skladatel John Ottman použil pro nahrání hudebního doprovodu 77-ti členný orchestr. (Terva)
  • Jedna z klíčových scén filmu se natáčela na střeše policejního ředitelství v Baltimore. V této scéně figuroval vrtulník třídy Black Hawk s piloty Americké armády. (Amplifier)

Související novinky

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (více)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Reklama

Reklama