Invaze

Invázia

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Co si budeme povídat, je to blbina na entou, ale narozdíl od hromady jí podobných má tu vlastnost, že je natočená natolik umně, že zkrátka dokáže zaujmout. Stokrát omletý příběh na x způsobů je povznesem hereckým výkonem Nicole Kidman a ač se nejedná jako celek i tak o nic světoborného, nevidím důvod se jinak povedené Invazi bránit. Existují lepší pandemioidní sci-fi, o tom nepochybuji, ale tohleto je dokonalá záminka k tomu vypnout mozek a jen tak se dívat. Chcete něco víc? Pak, prosím, postupujte dále...(2.8.2011)

Překvapení. Pro mě rozhodně. Oliver Hirschbiegel (měl by si vymyslet umělecké jméno...) natočil svou vizi invaze do našeho světa a mohlo to být i za 5* a proč není? Protože se do toho vložili páni producenti a jeho verzi nechali předělat Jamesem McTeiguem, chráněncem a oblíbencem bratrů (už bratra a sestry) Wachovských. Je to smutné, protože skvěle rozehrané komorní drama, které na ploše několika pokojů, ulic, tunelu a auta dokázalo rozehrát atmosférou dobře zvládnutý sci-fi horor. Doufám, že jednoho dne piráti ukáží své rohy a seženou původní verzi, která podle mě bude mnohem lepší a ucelenější než výsledný výtvor McTeigue-na. Jeho přítomnost je celkem patrná hlavně v závěru, kde filmu ubližuje. Závěrečná honička není špatná, ale příliš se tam nehodí a komorní atmosféru naprosto ničí. Překvapila mě Nicole Kidman, která nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale předvádí velmi kvalitní výkon a stejně tak se daří hrát i Danielu Craigovy. Pro milovníky "invazí" cizích entit na naši planetu povinnost.(31.12.2007)

Rozpočet$80milionovTržby USA $15,074,191Tržby Celosvetovo $40,170,558Tržby za predaj DVD v USA $4,843,993 //počet predaných kusov 290,190Oliver Hirschbiegel neišiel na tento námet zle ale ako ubieha dej, začne to trošku pokrivkávať, jednoznačne nepochopíme o čo presne ide v tejto mimozemskej invázii, ich ovládanie ľudí sa skladá z jednoduchých vecí ... Nicole Kidman je vo svojej úlohe fajn, z jej postavy je cítiť úzkosť, čím dej nadobudne aj dávku napätie aká v poslednej dobe u podobných filmoch chýba, Daniel Craig má málo priestoru na to aby si vytvoril určité zázemie svojej postavy... Pri konci to naberá na akčnosti ale to už je akoby druhý film. Z celkového hladiska to nie je zlý film na to že až tak prepadol, dosť ma prekvapuje vysoký rozpočet na to že tam nie su skoro žiadne triky ale asi slušná časť z neho išla na konto Kidman - Craig. /videl v kine: 60%/(21.11.2007)

Pre mňa rozhodne prekvapenie. Veľmi atmosferický snímok, ktorému by pomohlo trochu lepšie prevedenie na filmové plátna. Herecké obsadenie je na mieste, tak ako hudobný podtón a určitá tajomnosť / mystery... Myšlienka filmu vyslovená (pochopená), avšak prevedenie neuspokojivé až chabé. Ale aj napriek tomu silné, podotýkam silných 6/10(16.1.2008)

Po kritice na tento film jsem po jeho shlédnutí mile překvapen. Zmíněné akční scény zdaleka nerušují takovým způsobem, jak se píše a mě docela sedli. Problém je jinde, i když se režisér snaží, obrazy nezpůsobují takové zděšení a napětí, jaké by měli, ve výsledku film rozhodně neurazí, ovšem ani nenadchne.(17.8.2008)

• - Toto je čtvrtá adaptace románu Jacka Finneyho "Únosci těl" od roku 1955. (Terva)

• - Jedna z klíčových scén filmu se natáčela na střeše policejního ředitelství v Baltimore. V této scéně figuroval vrtulník třídy Black Hawk s piloty Americké armády. (Amplifier)

• - Veronica Cartwright si zahrála i v původní verzi filmu Invaze zlodějů těl. (Zdroj: ČSFD.cz)