Invaze

Invázia

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Znova nebudem skúpy na hviezdičky a uštedrím tomuto neprechválenému filmu jednu navyše. Celkom slušný sci-fi thriller s nemalou dávkou napätia. Horrorom by som to nenazval, občas mi prebehol mráz po chrbte, ale napätie bolo divákovi podávané starou dobrou formou dlhých mrazivých momentov, nie sekundovým “bu“! Len Nicole a Daniel boli až príliš blond, aby som im uveril, že sú jedni z najväčších doktorských kapacít, občas to zaváňalo s klišé a záver mohol byť premyslenejší, ale nenudil som sa. To vôbec nie. 70%.(9.8.2008)

Roztomilá blbůstka, u které se vám, i když upadnete do REM fáze, absolutně nic nestane. Ale nějakým poťouchlým a velice zvráceným způsobem tento film dokáže pobavit. Což se nedá u evidentně přetáčeného a podivně sestříhaného filmu očekávat.(23.5.2010)

„My husband is not my husband.“ To některé ženy říkají po pár skleničkách na baru se snubním prstenem v kabelce taky a ani nemusí být manžel ovládán zelenými mužíky.. Dle komentářů jsem očekával spíše "Invazi lupičů bdělého stavu", ale nic takového se díky Hirschbiegelovi nekonalo a nebýt roztříštěnosti filmu způsobené dosti necitlivým dosazením režijního asistenta sourozenců Wachovských (co mi ten hrozen agentů Smithů na autě jenom připomínal..), mohl vzniknout docela nadprůměrný invazní thriller. Jedna, dvě - mimozemský vir si jde pro tebe / tři, čtyři - radši dveře zavři / pět, šest - na producenty si vem krucifix..(23.9.2009)

• Morien

Tak tento scénář mě téměř doslova donutil k pláči. Kam to ten svět spěje. Film proteče mezi prsty jako voda a po hodině a půl skončí a zkoprnělá Dagmar si uvědomí, že si vůbec nic neužila, že pořád je emocionálně teprve ve fázi expozice a čeká, kdy konečně nastane ten děsivý zážitek. Inu, v tomto případě děsivým zážitkem budiž fakt, že mě zaujal způsob, jakým je to stříhané, ale všechno ostatní byl pro můj mozek solidní sliz. Nemám náturu na pořešení celého světa ve dvou minutách.(8.4.2012)

Skvělý film, napětí, akce a krásná Nicol Kidman v čele. Rozhodně film doporučuji!(2.1.2008)