Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (486)

Cival 

všechny recenze uživatele

50%. Není to úplně zlé, ale stejně tak to není dobré. Pár slušných momentů mizí pod tlakem hrozivě uspěchaného pojetí, nad nímž se lze tázat "jak by to vypadalo kdyby...". Bolestivý souboj fádních obrazů, které nejsou zdaleka tak děsivé, jak by chtěly být, a klopotné snahy natočit dynamickou sci-fárnu, v níž se tempo nahání nevídaně zběsilým střihem. Ne vyloženě špatný, ale spíš rozplizlý a ZJEVNĚ předělávaný pohrobek skvělého originálu/ů. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet$80milionovTržby USA $15,074,191Tržby Celosvetovo $40,170,558Tržby za predaj DVD v USA $4,843,993 //počet predaných kusov 290,190Oliver Hirschbiegel neišiel na tento námet zle ale ako ubieha dej, začne to trošku pokrivkávať, jednoznačne nepochopíme o čo presne ide v tejto mimozemskej invázii, ich ovládanie ľudí sa skladá z jednoduchých vecí ... Nicole Kidman je vo svojej úlohe fajn, z jej postavy je cítiť úzkosť, čím dej nadobudne aj dávku napätie aká v poslednej dobe u podobných filmoch chýba, Daniel Craig má málo priestoru na to aby si vytvoril určité zázemie svojej postavy... Pri konci to naberá na akčnosti ale to už je akoby druhý film. Z celkového hladiska to nie je zlý film na to že až tak prepadol, dosť ma prekvapuje vysoký rozpočet na to že tam nie su skoro žiadne triky ale asi slušná časť z neho išla na konto Kidman - Craig. /videl v kine: 60%/ ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Fanúšikom žánru ponúka Invázia obstojnú porciu zimomriavok so stále krásnou Nicole Kidman. Spojenie s Danielom Craigom trochu zvláštne, ale zaujímavé. Najväčším handicapom filmu je nenápaditý scenár, ktorý iba recykluje, čo už sme videli vo všetkých „inváziách lupičov tiel“ a Aktoch X, a ničím túto tému neinovuje. Na druhú stranu, nenudil som sa ani sekundu. Samozrejme že Spielbergova Vojna svetov bola vzrušujúcejšia a silnejšia, ale ani Invázia nepostráda slušné napatie. To je tu servírované krôčik po krôčiku, komornejším spôsobom, v menších emocionálnych nuanciách. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ojoj! Toto niekto celkom slušne posral. "Budú tam Česi, takže sa určite bude podávať guláš." Nuž hej, Česi tam vystupovali a guláš to bol teda riadny. Recept na prípravu: vezmeme jeden solídne natočený psycho-thriller, vytrhneme ho z rúk jeho pôvodnému režisérovi a potom ho dáme niekomu inému, nech to prestrihá (hlavne aby to šlapalo, na nadväznosti scén nezáleží) a nech dotočí zopár akčných scén, ktoré sa do filmu zúfalo nehodia. Výsledok je o to nestráviteľnejší, že mnohé scény sú skutočne pôsobivé a je na nich vidieť, že keby si film držal konzistentnú formu (a žáner), mohlo to byť pôsobivé dielko. Veľká škoda už len kvôli tomu slušnému obsadeniu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jako thriller slušné, ale jako horor Invasion absolutně nefunguje. Vliv dvou režisérů je markantně znát, výsledný patvar je imho slabší, než by byla čistokrevná ať pomalá, tak rychlá verze. Kidman i Craig odvádí dobrý, ale ne fenomenální (zapamatovatelný) výkon. Spoiler:Přesah v podobě kritiky skutečné lidské populace je sice zajímavý, ale dal se podat výrazně lépe - například tak, že by si vyléčení pamatovali a nebyli by svým "zachráncům" vděční - to by bylo mnohem údernější řešení. Konec spoileru. Prokládání dialogů (popř. pomalých scén) flashforwardy ukazujícími následnou akci je natolik divným nápadem, že jenom děkuju, že se tak ve filmu neděje vícekrát než asi dvakrát... 60% ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Během natáčení v Baltimoru se Daniel Craig dozvěděl, že získal roli Jamese Bonda. Z natáčení musel na chvíli odjet kvůli tiskové konferenci k Bondovce Casino Royale. (ČSFD)
  • Toto je čtvrtá adaptace románu Jacka Finneyho "Únosci těl" od roku 1955. (Terva)

Související novinky

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani…

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.…

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm…

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se…

Reklama

Reklama