Invaze

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

• Cervenak

Ojoj! Toto niekto celkom slušne posral. "Budú tam Česi, takže sa určite bude podávať guláš." Nuž hej, Česi tam vystupovali a guláš to bol teda riadny. Recept na prípravu: vezmeme jeden solídne natočený psycho-thriller, vytrhneme ho z rúk jeho pôvodnému režisérovi a potom ho dáme niekomu inému, nech to prestrihá (hlavne aby to šlapalo, na nadväznosti scén nezáleží) a nech dotočí zopár akčných scén, ktoré sa do filmu zúfalo nehodia. Výsledok je o to nestráviteľnejší, že mnohé scény sú skutočne pôsobivé a je na nich vidieť, že keby si film držal konzistentnú formu (a žáner), mohlo to byť pôsobivé dielko. Veľká škoda už len kvôli tomu slušnému obsadeniu.(3.4.2008)

Jak kdysi měla hodnocení Premiere: Nic proti ničemu. Tohle je veskrze průměrné scifi drama. největší záhadu však nevyvoval původ a smysl invaze, nýbrž hrdinčino odolávání jak spánku, tak i pořádné porci kávy, která se nacházela všude v automatech nákupních centra. a tak radši usnula, aby jí syn mohl jehlou prorazit žebra. Opradu nechápu!(8.4.2012)

Není to špatné, ale pochvalu ze sebe asi taky nedostanu. Na Invazi je strašně vidět, jak moc ji ovlivnily post-produkční zásahy. McTeigue by si za své zásahy zasloužil vyprášit kožich, jelikož takhle příšerně natočené akční pasáže jsem dlouho neviděl, Joel Silver by měl dostat doživotní zákaz ovlivňovat filmy, protože svým rozhodnutím o přetáčení zlikvidoval v posledních dvaceti minutách to, co Hirschbiegel s vypjetím všech sil po celou stopáž budoval, a poslední pán na holení, samotný "Olí" by si měl nakoukat originál, aby mírně přitlačil na pilu v momentech, kdy má vyjadřovat víc než jen sterilnost prostředí. Invazi nechybí hloubka ani lepší dialogy, nýbrž tvůrci, kteří by dokázali divákům podsunout i trochu stísněnosti a mrazivého děsu. Toho se totiž v tomhle remaku nedočkáte... a je to škoda. Potenciál byl sakra veliký. 60%(17.10.2007)

• obitus

Počtvrté a to dost špatně. Příběh v první polovině ještě tu a tam zamrazí atmosférou cizosti, ale celá druhá půlka je jen nudný vývar z průměrných akčních filmů. Tam kde u Kaufmana probíhala invaze sofistikovaně pomocí exotických rostlin, tady se jen bleje. A tak je to vlastně s celým filmem. Vše co se v předchozích verzích povedlo je tady jen hromadou blitek.(11.4.2008)

Znova nebudem skúpy na hviezdičky a uštedrím tomuto neprechválenému filmu jednu navyše. Celkom slušný sci-fi thriller s nemalou dávkou napätia. Horrorom by som to nenazval, občas mi prebehol mráz po chrbte, ale napätie bolo divákovi podávané starou dobrou formou dlhých mrazivých momentov, nie sekundovým “bu“! Len Nicole a Daniel boli až príliš blond, aby som im uveril, že sú jedni z najväčších doktorských kapacít, občas to zaváňalo s klišé a záver mohol byť premyslenejší, ale nenudil som sa. To vôbec nie. 70%.(9.8.2008)

• - Během natáčení v Baltimoru se Daniel Craig dozvěděl, že získal roli Jamese Bonda. Z natáčení musel na chvíli odjet kvůli tiskové konferenci k Bondovce Casino Royale. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V původním filmu Invaze lupičů těl (1956) měl představitel hlavní mužské role Kevin McCarthy příjmení Bennell a představitelka hlavní ženské role Dana Wynter měla příjmení Driscollová. V tomto remaku jsou příjmení přehozená - Daniel Craig se jmenuje Driscoll a Nicole Kidman zase Bennellová.

• - Toto je čtvrtá adaptace románu Jacka Finneyho "Únosci těl" od roku 1955. (Terva)