poster

Invaze

 • USA

  The Invasion

 • Slovensko

  Invázia

 • Velká Británie

  The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Martin Papšo) ***

  "Na postupné budovanie napätia a stiesňujúcej atmosféry mu stačia výborní herci, zaujímavá kamera a bežné scény s pár detailmi, ktoré vyvolávajú pocit znepokojenia. A dokonca má v druhom pláne ambíciu riešiť aj nejaké hlbšie otázky. Na plátne vidíme normálnych ľudí v normálnych situáciách, ale…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Obával jsem se tudíž nejhoršího, ale výsledek zdaleka není tak špatný, jak jsem se obával (respektive těšil). Pokud pomineme několik málo míst, kde se cosi stane podezřele rychlým tempem, aby mohl být děj postrčen dopředu, většina filmu opravdu je depresivní a strašidelná, tak jak měla být. Tahle…" (více)

 • Filmografie.cz ***

  "Invaze není žádný průšvih, jak se o ní vyjadřovala světová média. Je to nadprůměrné scifi, které drží hlavně kvůli příjemné herecké sestavě, ač není natolik efektní, jako jsou třeba Potomci Lidí. Je to zkrátka komorní film s ne úplně skvostným příběhem, kterému režie proklínaného Olivera…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Mazanec) ***

  "Film se vůbec rozhýbává poměrně těžce a dlouho, u profilování postav naopak režisér spoléhá na to, že si okamžitě domyslíme všechny souvislosti (první scéna s Carol a Benem) a pokusy vytvořit napětí z těch krátkých scén, kdy vám začíná být něco podezřelé, vás jen nutí k tomu se těšit, až se vše…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) **

  "Hirschbiegelova časť ponúka predovšetkým slušnú atmosféru. Napätie je slušné, nechýba porcia depresie a komorný pohľad na rýdzi sci-fi námet nie je na škodu. Ukázal nám to už Steven Spielberg, ktorý však postupoval v inom poradí – najprv nasadil akčnú pecku invázie, v polovici filmu scénu s…" (více)

 • Lidovky.cz (Darina Křivánková) ***

  "Z výsledku můžeme mít pocit, že se dva přetahují o jedno lano: film není ani akční, ani depresivní. Proč to tak dopadlo, může být divákovi celkem ukradené, především se nechce nudit. Navzdory všem prohřeškům Invaze nudná není, pokud ovšem na její hru přistoupíme." (více)

 • Metalopolis.net (Luboš Martinec) **

  "Větší než nutnou porci napětí a mrazivosti, složitější dějové zvraty, nápaditější a poutavější akce, ne, nic takového \"Invaze\" nenabízí, spíše naopak. Všechno je to neskutečně průhledné a navíc zde chybí i obyčejné filmařské umění (také nahrazeno těžkou rutinou), které by v jiných případech z…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) **

  "Joel Silver bohužel na poslední chvíli ucukl a změnil plán. Přínos Invaze v její současné podobě je bohužel pramalý. Ani na ploše 90 minut to není kdovíjaká zábava (osobně jsem se nudil víc než u podobně \\\"zvěstné\\\" Vendety) a ty dvě tři zbývající „myšlenky“ najdete v každé druhé epizodě…" (více)

 • Premiere.cz (Radim Bartík) ***

  "Podobně deprimující atmosférou byl i nasáklý Pád třetí říše, jehož německý režisér Oliver Hirschbiegel nám teď servíruje remake klasické Invaze lupičů těl. Jeho film má k obvyklému hollywoodskému blockbusteru daleko. Nervozita je tu skoro hmatatelná – děj je ale přesto podivně nenapínavý a akční…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace